مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 198244 -تاریخ انتشار : یکشنبه 02 مهر 1396 -ساعت : 16:24

چاپ به اشتراگ گذاشتن
دولت باید طبق برنامه ششم در زمینه محصولات تراریخته عمل کند

نایب رئیس مجلس در پاسخ به اخطار قانون اساسی شاعری:

دولت باید طبق برنامه ششم در زمینه محصولات تراریخته عمل کند

نایب رئیس مجلس در پاسخ به اخطار قانون اساسی نماینده مردم نکا، گلوگاه و بهشهر در صحن علنی مجلس گفت: دولت باید طبق برنامه ششم در زمینه محصولات تراریخته عمل کند، بنابراین باید محصولات تراریخته طبق برنامه ششم دقیقا اجرایی شوند.

مازندمجلس: به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، علی محمد شاعری در نشست علنی امروز (یکشنبه، 2 مهرماه) مجلس شورای اسلامی در اخطار قانون اساسی گفت: مردم و مسئولان را توجه می دهم به اصل 50 قانون اساسی در جمهوری اسلامی ایران، حفاظت محیط زیست که نسل امروز و نسل های بعدی باید حیات اجتماعی رو به رشدی داشته باشند وظیفه عمومی تلقی می شود.

نماینده مردم نکا، گلوگاه و بهشهر در مجلس شورای اسلامی فعالیت های اقتصادی و غیر آن که به آلودگی محیط زیست و تخریب غیرقابل جبران آن منجر شود باید ممنوع شود و عزیزان براساس این اصل قانون اساسی در قانون برنامه ششم واردات، رهاسازی، مصرف و تولید هرگونه محصولات تراریخته را بدون رعایت قوانین و مقررات ممنوع کردیم.

وی ادامه داد: باید در زمینه محصولات تراریخته پایش و آزمایش های لازم در زمینه ارزیابی خطر انجام شود و پس از اینکه ما مطمئن شدیم محصولات تراریخته برای سلامت مردم و برای تنوع زیستی و تخریب محیط زیست بی خطر و صد در صد به این  نتیجه رسیدیم آن موقع باید با نصب اتیکت و برچسب برای حفظ حقوق مشتری به مردم اطلاع رسانی کنیم که کدام محصول تراریخته است و کدام محصول تراریخته نیست و در کشور ما پس از شروع برنامه ششم نه تنها این اقدام صورت نگرفته بلکه اطلاعاتی که ما داریم سرعت، واردات و رهاسازی محصولات تراریخته گسترش پیدا کرده است.

شاعری افزود: سازمان محیط زیست، وزارت بهداشت و جهاد کشاورزی که باید نقش داوری را داشته باشند هم اکنون دارند بر طبل واردات این نوع از محصولات می زنند.

وی با بیان اینکه 37 کشور دنیا از جمله ترکیه، عربستان، آلمان، فرانسه، روسیه محصولات تراریخته را ممنوع کرده اند، یادآور شد: تذکر بنده به آقای رئیس جمهور است که طبق برنامه ششم وضعیت محصولات تراریخته را عملیاتی کنند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اخطار نماینده مردم نکا، گلوگاه و بهشهر در مجلس گفت: دولت باید طبق برنامه ششم در زمینه محصولات تراریخته عمل کند بنابراین باید محصولات تراریخته طبق برنامه ششم دقیقا اجرایی شوند و به طور مثال باید نصب برچسب بر روی محصولات تراریخته قید شود که مشخص شود محصول تراریخته است یا خیر.


منبع : خانه ملت


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : -

نظر شما در مورد : دولت باید طبق برنامه ششم در زمینه محصولات تراریخته عمل کند

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها