مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 198515 -تاریخ انتشار : دوشنبه 03 مهر 1396 -ساعت : 15:49

چاپ به اشتراگ گذاشتن
روحانی: عدم تغییر مرزها در منطقه برای ایران مهم است

در گفت و گوی تلفنی روحانی با پوتین مطرح شد؛

روحانی: عدم تغییر مرزها در منطقه برای ایران مهم است

مازندمجلس: رئیس جمهور با تاکید بر اینکه روابط ایران و روسیه با پیشبرد طرحهای در دست اجرا بیش از پیش مستحکم خواهد شد، گفت: تمامیت ارضی در منطقه و عدم تغییر مرزها برای ایران بسیار حائز اهمیت است.

مازندمجلس:به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی در گفت وگو تلفنی با رئیس جمهور روسیه ، با استقبال از گسترش روابط همه جانبه تهران - مسکو تاکید کرد که روابط دو کشور با پیشبرد طرحهای در دست اجرا بیش از پیش مستحکم خواهد شد.

 روحانی روز دوشنبه در تماس تلفنی "ولادیمیر پوتین" با ایشان ، ضمن اشاره به نشست قریب الوقوع روسای جمهوری ایران ، روسیه و جمهوری آذربایجان در تهران گفت: ما برای روابط سه جانبه ایران، روسیه و آذربایجان اهمیت قائل هستیم و در اجلاس پیش رو ، مسایلی را که مورد توجه سه کشور است، در دستور کار قرار خواهیم داد.

روحانی به مواضع مشترک دو کشور در موضوع سوریه و پیگیری اجلاس آستانه اشاره کرد و گفت: در مساله سوریه ما جدی هستیم و معتقدیم اکنون نگاه همه دنیا به مذاکرات آستانه و همکاری های سازنده ما در سوریه معطوف است.

رئیس جمهور افزود: تمامیت ارضی در منطقه و عدم تغییر مرزها برای جمهوری اسلامی ایران بسیار حائز اهمیت است و ما کاملا آماده ایم روند همکاری ها و هماهنگی ها را برای اجلاس بعدی آستانه ادامه دهیم.

روحانی با اشاره به تحولات جاری عراق اظهارداشت: برای جمهوری اسلامی ایران امنیت منطقه و حفظ تمامیت ارضی و وحدت ملی عراق بسیارمهم وحیاتی است و هماهنگی و همراهی کشورهای منطقه در این ارتباط بسیار مهم و اثرگذار خواهد بود.

ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه نیز در این گفت وگوی تلفنی بار دیگر بر عزم مصمم مسکو برای توسعه همه جانبه روابط با تهران تاکید کرد و اجرای سریع پروژه ها و طرحهای در دست اجرا را در مسیر تقویت بیش از پیش این روابط تاثیر گذار دانست.

رئیس جمهور روسیه همچنین به نشست قریب الوقوع سه جانبه سران ایران ، روسیه و آذربایجان اشاره کرد وگفت: دامنه گسترده ای از موضوعات در ارتباط با تقویت همکاریهای همه جانبه سه کشور در اجلاس تهران به بحث و تبادل نظر گذاشته خواهد شد.

پوتین همچنین در گزارشی از اجلاس های پیشین درباره سوریه در آستانه پایتخت قزاقستان و تمجید از مواضع سازنده تهران در این نشست ها گفت: همکاری های مشترک دو کشور به همراه ترکیه درباره سوریه، همچنان با قوت و تا برقراری آرامش در سوریه و از بین بردن تروریست ها تداوم خواهد یافت.

رییس جمهور روسیه همچنین با تبیین مواضع مسکو در قبال تحولات عراق گفت دولت روسیه از دولت بغداد و تمامیت ارضی عراق حمایت می کند.

29212


منبع : خبرآنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : روسیه - سوریه - تهران - روابط - جمهور - جمهوری - اجلاس - جانبه - آستانه - اشاره - روحانی - پوتین - منطقه - همچنین - تمامیت - مواضع - همکاری - آذربایجان - تلفنی - هماهنگی - بسیار - تحولات - ارتباط - درباره - تغییر - تقویت - اسلامی - سازنده - ولادیمیر - الوقوع - هستیم - مشترک - طرحهای - اهمیت - تاکید - مرزها -

مطالب مرتبط با : روحانی: عدم تغییر مرزها در منطقه برای ایران مهم است
نظر شما در مورد : روحانی: عدم تغییر مرزها در منطقه برای ایران مهم است

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها