می‎خواهند با «نظام پارلمانی» حق انتخاب مستقیم را از مردم سلب کنند

تاریخ انتشار : سه شنبه 18 مهر 1396 - ساعت : 18:37

کد مطلب: 202003 چاپ به اشتراگ گذاشتن

در گفت و گوی اختصاصی احمد مازنی نماینده تهران با مازندمجلس عنوان شد:

می‎خواهند با «نظام پارلمانی» حق انتخاب مستقیم را از مردم سلب کنند

اختصاصی مازندمجلس: احمد مازنی، نماینده تهران و عضو فراکسیون امید در رابطه با مطرح‌شدن بحث تغییر قانون اساسی و جایگزینی نظام پارلمانی به‌ ریاستی به خبرنگار پارلمانی ما گفت: به نظر من مطرح کردن این موضوع یک بحث انحرافی است زیرا ما بیش از آنکه نیاز به اصلاح قانون اساسی داشته باشیم نیاز به اجرای قانون اساسی داریم.

اختصاصی مازندمجلس: احمد مازنی، نماینده تهران و عضو فراکسیون امید در رابطه با مطرح‌شدن بحث تغییر قانون اساسی و جایگزینی نظام پارلمانی به‌ ریاستی  به خبرنگارپارلمانی ما گفت: به نظر من مطرح کردن این موضوع یک بحث انحرافی است زیرا ما بیش از آنکه نیاز به اصلاح قانون اساسی داشته باشیم نیاز به اجرای قانون اساسی داریم.

طرح این موضوع را این‌طوری می‌توان ارزیابی کرد که چون برخی گروه‌ها و جناح‌های سیاسی خاصی در انتخابات اخیر نتایج را واگذار کرده‌اند اکنون می‌خواهند حق انتخاب مستقیم را از مردم سلب کنند و به‌نوعی کنترل بیشتری را در انتخاب‌ها به دست‌گیرند و درنهایت نتایج دلخواه خود را رقم بزنند.


عده‌ای پس ‌از آنکه در انتخابات ریاست جمهوری ناکام ماندند حالا به دنبال این هستند که اصل دموکراسی را محدود کنند. به نظرم این عده اگر از مردم نترسند شاید در آینده علاقه داشته باشند که کلا خود انتخابات را حذف کنند. این موضوع نمی‌تواند جدی شود و به‌نوعی این افراد به دنبال محک زدن مردم هستند تا ببینند واکنش مردم به این طرح‌ها چیست و ظرفیت جامعه در چه سطحی قرار دارد.

با وجود افراد مؤثر اصلاح‌طلب در مجلس بعید است که آن‌ها حداقل در این مقطع بتوانند طرح خود را جلو ببرند.

گزارش از: ابراهیم حاتمی خبرنگار پارلمانی در مجلس شورای اسلامی

نویسنده :

برچسب ها : #می‎خواهند با «نظام پارلمانی» حق انتخاب مستقیم را از مردم سلب کنند

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : می‎خواهند با «نظام پارلمانی» حق انتخاب مستقیم را از مردم سلب کنند


X https://sport45.site/