تاریخ انتشار : یکشنبه 23 مهر 1396 - ساعت : 18:18

کد مطلب: 203213 چاپ به اشتراگ گذاشتن

وزارت خزانه‌داری آمریکا: سپاه سازمان تروریستی خارجی معرفی نشده است

مازندمجلس: وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که سپاه پاسداران ایران را به عنوان اف تی او (سازمان تروریستی خارجی) معرفی نکرده است.

مازندمجلس:  وزارت خزانه‌داری آمریکا در وبگاه خود، در توضیح اقدامات تازه‌ای که علیه سپاه پاسداران صورت گرفته است، به سوالات رایج در این خصوص، پاسخ داد.

از خزانه‌داری آمریکا سوال شد با توجه به اینکه سپاه پاسداران از قبل نیز تحت تحریم بوده است، با موضع گیری تازه علیه آن، چه چیزی تغییر می‌کند؟
خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد: بله، سپاه بر اساس فرمان اجرایی 13382 (مربوط به تولید و تکثیر تسلیحات کشتار جمعی)، فرمان اجرایی 13553 (مربوط به تخلفات حقوق بشری)، و 13606 (مربوط به تخلفات حقوق بشری در ایران و سوریه با استفاده از فناوری اطلاعات) نیز تحت تحریم قرار دارد و افرادی که در برخی فعالیت‌های خاص با مشارکت سپاه حضور دارند هم ممکن است با تحریم‌های ثانویه مواجه شوند. اقدام اخیر در معرفی سپاه تحت فرمان اجرایی 13224 و بر اساس اختیارات ما در حوزه مقابله با تروریسم، پیامدهای بیشتری را متوجه سپاه می‌کند و دامنه برخی فعالیت‌های آن را محدود می‌کند. افرادی که بر اساس فرمان اجرایی 13224 که اکنون شامل سپاه پاسداران است، معرفی شده‌اند، ممکن نیست بر اساس «قانون اختیارات اقتصادی اضطراری»، بتوانند از معافیت‌های موسوم به «معافیت‌های بِرمَن» استفاده کنند.
بنا بر گزارش خبرگزاری صدا و سیما در سوال دیگری آمده است: با توجه به انتشار برخی گزارش‌ها، سپاه به عنوان سازمانی تروریستی معرفی شده است؟
خزانه‌داری آمریکا پاسخ داده است: خیر. وزارت خارجه (آمریکا)، سپاه پاسداران را به عنوان اف تی او (سازمان تروریستی خارجی) معرفی نکرده است.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #آمریکا #معرفی #پاسداران #فرمان #اجرایی #مربوط #خزانه‌داری #تروریستی #اختیارات #13224 #می‌کند #معافیت‌های #فعالیت‌های #عنوان #تخلفات #تحریم #گزارش #وزارت #خارجی #استفاده #افرادی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : وزارت خزانه‌داری آمریکا: سپاه سازمان تروریستی خارجی معرفی نشده است


X https://sport45.site/