مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 199825 -تاریخ انتشار : دوشنبه 10 مهر 1396 -ساعت : 11:03

چاپ به اشتراگ گذاشتن

نوازنده برجسته موسیقی خرم‌آباد

نوازنده برجسته موسیقی خرم‌آباد«فیروز گودرزی» درگذشت

مازندمجلس:فیروز گودرزی، نوازنده برجسته موسیقی خرم‌آباد، بعد از مدت‌ها بستری شدن در بیمارستان، صبح دیروز نهم مهرماه از دنیا رفت.

مسوول انجمن موسیقی الیگودرز با تایید این خبر گفت: «این هنرمند به دلیل بیماری ریوی مدتی در بیمارستان فولاد شهر اصفهان بستری بود که در نهایت صبح امروز (یکشنبه) ۹ مهر ماه از دنیا رفت.»

بنیامین گلپایگانی بیان کرد: «پیکر این هنرمند موسیقی ساعت ۱۰صبح روز سه شنبه (۱۱ مهر ماه) در فولادشهر تشییع و عصر همان روز هم مراسمی برای آن مرحوم برگزار می‌شود.»

به گفته مسوول انجمن موسیقی الیگودرز، فیروز گودرزی پایه‌گذار موسیقی آکادمیک در این شهر بوده است و پیش از این موسیقی در این منطقه سینه به سینه منتقل شده است.

این هنرمند از محضر استادانی چون استاد محمدرضا لطفی، استاد سقایی، استاد فروغی، استاد فهیمه فرزین کسب فیض کرد و با شرکت درکلاس‌های آنها در تهران توانست توانایی و دانسته‌های خود را در موسیقی به ویژه نواختن تار تکمیل و ارتقاء دهد.

گفته می‌شود اولین حکم نوازندگی در استان خرم آباد بعد از پیروزی انقلاب اسلامی برای او نوشته و امضا شد. آهنگ‌هایی مثل «دایه دایه» و «تا نفس دارم می‌جنگم» با همکاری برخی دیگر از هنرمندان ساخت و اجرا شد.


منبع : موسیقی ایرانیان


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : موسیقی - استاد - نوازنده - گودرزی - هنرمند - فیروز - برجسته - خرم‌آباد - الیگودرز - بستری - بیمارستان - مسوول - انجمن -

نظر شما در مورد : نوازنده برجسته موسیقی خرم‌آباد«فیروز گودرزی» درگذشت

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها