تاریخ انتشار : دوشنبه 24 مهر 1396 - ساعت : 11:08

کد مطلب: 203351 چاپ به اشتراگ گذاشتن

دیپلمات سابق آمریکایی: کری مذاکره کننده سختی در جریان برجام نبود

مازندمجلس: الیوت آبرامز که از دیپلمات های سابق با رویکرد محافظه کار آمریکاست از جورج دبلیو بوش تمجید و از اوباما انتقاد کرده و نوشته:بوش پس از ترک کاخ سفید دیگر درباره عملکرد جانشینانش موضعگیری و قضاوت نکرد اما اوباما و کری مدام از ترامپ انتقاد می کنند.

مازندمجلس:
یک عضو ارشد شورای روابط خارجی آمریکا و دیپلمات ارشد سابق آمریکا در دولت های ریگان و جورج بوش پسر، در مطلبی با حمله به انتقادات جان کری از موضع جدید ترامپ در قبال برجام و جمهوری اسلامی ایران، او را دیپلماتی ضعیف در جریان مذاکرات هسته ای با ایران توصیف کرد.
" الیوت آبرامز" عضو ارشد شورای روابط خارجی آمریکا و معاون مشاور پیشین امنیت ملی آمریکا (در دولت جورج دبلیو بوش) که دیدگاهی محافظه کارانه و نزدیک به ترامپ در زمینه سیاست خارجی آمریکا دارد، در مطلبی در وب سایت شورای روابط خارجی آمریکا از حملات کری به اعلام استراتژی جدید ترامپ علیه ایران و بازبینی برجام، انتقاد کرد.
آبرامز نوشت: اوباما و معاون او بایدن مدت ها پس از خروج جورج دبلیو بوش از کاخ سفید از دولت او انتقاد می کردند، در حالی که بوش از زمانی که از کاخ سفید رفته هیچگاه به جانشینانش انتقاد نکرده و معتقد است: من زمان خودم را داشتم، و اکنون زمان آنهاست که حکومت کنند.
 الیوت آبرامز
دیپلمات سابق آمریکایی: کری مذاکره کننده سختی در جریان برجام نبود
او در ادامه با اشاره به انتقادهای مکرر اوباما و جان کری از سیاست های ترامپ در 10 ماه گذشته، نوشت: افرادی که تازه دولت را ترک می کنند باید در نظر داشته باشند که اگر می خواهند از جانشینانشان انتقاد کنند باید این کار را بدون لحاظ کردن احساسات و وابستگی های روانی انجام دهند و منصفانه قضاوت کنند.
آبرامز سپس با اشاره به انتقاد کری از تصمیم ترامپ در عدم تایید پایبندی ایران به برجام نوشت: واکنش کری به تصمیم ترامپ نه از سر منطق بلکه جملات او در نفی تصمیم ترامپ بیشتر احساسی و ناشی از حس دفاع از خود است... این لحن انتقادگونه از تصمیم ترامپ استدلال کسانی را که منتقد برجام هستند و معتقدند کری و اوباما به قیمت نادیده گرفتن منافع آمریکا توافقی را منعقد کردند که بیشتر به نفع ایران بود، تقویت می کند..
آبرامز سپس کنایه ای نیز به کری زده و او را به داشتن روحیه احساساتی متهم کرده و نوشته: در جریان مذاکرات طولانی هسته ای با ایران، دیپلمات های اروپایی نزدیک به موضوع چندین مرتبه به من گفتند که در جریان مذاکرات هر وقت کری با ظریف تنها می‌شدند و تنها گفتگو می کردند آنها به خود می لرزیدند چون این کار کری به این معنا بود که او درخواست امتیازات بیشتری دارد. هیچ دیپلمات اروپایی به من نگفت که کری مذاکره کننده سخت تری از ظریف بود که قادر بود نظرات خود را بر ظریف تحمیل کند. احساساتی بودن کری از لحن همین بیانیه او در انتقاد از تصمیم اخیر ترامپ، قابل مشاهده است.
او سپس نوشته: ما نیازمند بحثی دقیق و معقول بر سر برجام هستیم و اینکه تصمیم جدید ترامپ چه دستاوردها و احتمالا چه هزینه هایی می تواند دربرداشته باشد. ما الان نیازی به برخی حملات زشت و احساسی به رییس جمهور و سیاست جدید او نداریم به ویژه از جانب افرادی چون کری که قادر نیستند قضاوت های منصفانه و بی طرفانه ای داشته باشند.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #ترامپ #برجام #آمریکا #انتقاد #تصمیم #جریان #خارجی #آبرامز #دیپلمات #مذاکرات #اوباما #سیاست #مذاکره #شورای #روابط #کننده #قضاوت #بیشتر #منصفانه #نوشته #اروپایی #احساساتی #احساسی #دبلیو #معاون #مطلبی #آمریکایی #نزدیک #حملات #افرادی #اشاره #باشند

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : دیپلمات سابق آمریکایی: کری مذاکره کننده سختی در جریان برجام نبود


X https://sport45.site/