مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 200724 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 13 مهر 1396 -ساعت : 17:21

چاپ به اشتراگ گذاشتن

با آهنگسازی «ستار هوشیاری‌پور» و پس از ایام محرم و صفر

با آهنگسازی «ستار هوشیاری‌پور» و پس از ایام محرم و صفر«از کوچ تا رهایی» با صدای «وحید تاج» منتشر می‌شود

مازندمجلس:آلبوم «از کوچ تا رهایی» با آهنگسازی «ستار هوشیاری‌پور» و خوانندگی «وحید تاج» پس از ایام محرم و صفر در چهار مومانِ روزگار با غم -حیرت- اضطراب و رهایی منتشر می‌شود.

آلبوم «از کوچ تا رهایی» دارای پنج قطعه‌ی با کلام و یک قطعه‌ی بدون کلام است. شعرِ تصنیف دو قطعه را خود «هشیاری‌پور» نوشته و در یک قطعه نیز از اشعارِ حافظ بهره برده است؛ او خود در این باره می‌گوید:‌ «در این مجموعه کوشیده‌ام تصنیف‌ها را شبیه زمان زندگی خود شاعر نوشته و سازبندی کنم. مثلا در «تصنیف افشاری» با توجه به اینکه حضرت حافظ در زمان تیموریان می‌زیسته است از ریتم و الحان تیموری استفاده کرده‌ام. محوریت این اندیشه همان ریتم است. تصنیف «شب جدایی» هم بر روی ترانه‌ای از خودم ساخته شد که آن‌را به مجید وفادار و رهی معیری تقدیم کرده‌ام. در این آلبوم از سازهای دستگاهی خودمان استفاده شده و در یک قطعه از ساز باستانی تنبور استفاده شده است.»

در این اثر روزبه رحیمی (سنتور)، آرش فرهنگ‌فر (تمبک)، کاوه معتمدیان (کمانچه و آلتو)، روح ا… الله دادی(نی)، محمد رضا نامدارپور (دف و سازهای کوبه ای)، ستار هوشیاری پور (تار، بم تار، تنبور)، نوا سلیمانی (عود)، امیرحسین مختاری (قانون) نواخته‌اند و الهام سوفسطایی، مهدی خدابخش و مهران اعظمی کیا به عنوان کر حضور دارند.


منبع : موسیقی ایرانیان


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : رهایی - تصنیف - استفاده - آهنگسازی - آلبوم - هوشیاری‌پور - سازهای - تنبور - کرده‌ام - قطعه‌ی - منتشر - نوشته -

نظر شما در مورد : با آهنگسازی «ستار هوشیاری‌پور» و پس از ایام محرم و صفر«از کوچ تا رهایی» با صدای «وحید تاج» منتشر می‌شود

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها