0

تاریخ انتشار : جمعه 28 مهر 1396 - ساعت : 15:58

کد مطلب: 204477 چاپ به اشتراگ گذاشتن

امامان جمعه خطاب به ترامپ؛دیوانه‌تر از تو را هم سرجایش می‌نشانیم/شغل دومت فسادآفرینی است

مازندمجلس: سیاست > احزاب و شخصیت‌ها - بخشی از خطبه های این هفته سراسر کشور به اظهارات ترامپ درباره ایران و سپاه پاسداران اختصاص یافت.

مازندمجلس:به گزارش خبرآنلاین به نقل از خبرگزاری‌ها، آیت‌الله سید محمد سعیدی ظهر امروز در خطبه‌هاینماز جمعه این هفته مصلی قدس شهر قم با بیان اینکه خداوند متعال ارزش اعمال را بر اساس تقواارزیابی می‌کند اظهار داشت: برای پاکیزه شدن و تهذیب نفس باید از تقوا کمک گرفت، انسان‌هایمتقی اعمالشان پاکیزه است و باید این گوهر ارزشمند را در خود تقویت کنیم.

اهم صحبت های او از این قرار است:

* یکی از مصادیق فتنه مبتلا شدن انسان بهبلاها و گرفتاری‌ها است، حضرت ابراهیم(ع) از خداوند می‌خواهد که به گرفتاری‌ها و بلاهاگرفتار نشود چراکه حرف مردم در بلایا و گرفتاری‌ها بسیار سخت است.

* اگر کسی خداوند را اطاعت کند دیگران ازاو اطاعت می‌کنند و کسی که خدا را اطاعت کند از عصبانیت مردم و قدرت‌ها نمی‌ترسد وچنانچه که خدا را با خشم و معصیت صدا بزند مورد خشم قرار می‌گیرد.

*{ با اشاره به پذیرش قانون کاپیتولاسیون}نگاه دشمنان به ایران همواره نگاه ارباب‌و رعیتی بود اما پاسخ امام راحل به این قانوننخستین جواب قدرتمند نظام اسلامی به این‌گونه قوانین بود که انجام شد.

*دشمنان امروز نیز از ملت عصبانی هستند واین عصبانیت برای آن‌ها ناخوشایند است، آمریکاییان بعد از فروپاشی شوروی سابق دچارتوهم ابرقدرتی نیز شدند در حالی‌که آن‌ها ابرقدرت جهان نیستند.

*امروز رئیس‌جمهوری آمریکا تاکتیک قلدریرا چاشنی دیوانگی کرده و هدف ترامپ این است که دل عده‌ای را در کشور بلرزاند و دلالیاین کار را به اروپایی‌ها سپرده است مسئولان باید وجود دست چدنی آمریکا را در دست اروپایی‌هاببینند و مسئولان نظام باید با قاطعیت و توکل بر خداوند متعال به رژیم آمریکا بگویندکه تا به‌حال دیوانه‌تر از تو را سر جایش نشانده و تو را نیز سر جایش خواهد نشاند.

*آمریکا امروز مقابل سپاه قهرمان ایران موضع‌گیریمی‌کند، اما سپاه تحت زعامت امام خامنه‌ای عزم راسخ دارد که منطقه را از شما فاسدانحفظ کند و نقشه‌های شمارا نقش بر آب خواهد کرد.

* { با اشاره به مظلومیت مردم میانمار و کشتارآنان } به‌جا است که مردم شهیدپرور قم نیز به این مردم مظلوم و ستمدیده کمک کنند.

امام جمعه شیراز: باید جوانان را از ایستگاه تعقل به ایستگاه تعبد دعوتکرد

حجت‌الاسلام و المسلمین حسن مرادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شیراز بااشاره به اینکه اشتغال از مهم‌ترین مسائلی است که باید به آن توجه شود، اظهارداشت: رونق تولید و مبارزه با قاچاق دو امری است که برای رفع بیکاری و ایجاداشتغال باید مورد توجه قرار گیرد. 

اهم صحبت های او از این قرار است:

* مسئولان باید وارد میدان عمل‌گرایی شوند و باید بدانند هر چندجنگ نظامی رخ نمی‌دهد اما مسائلی مهم‌تر از جنگ وجود دارد که باید به آنها توجه ورسیدگی کنند. 

* همه اقشار جامعه جواب اباطیل و یاوه‌گویی‌های ترامپ را دادند وسپاه پاسداران نیز پیش از همه جواب قاطعی به آمریکا داد و گفت اگر دست از پا خطاکنید با 180 پایگاه آماده با شما برخورد می‌کنیم. 

*با این حرکت شجاعانه و واکنش مردم، ترامپ موفق نشد که نقشهخود را عملی کند، اما اینکه ایران را حامی تروریست بخواند توهین به همه مردماست و مردم ایران نیز همیشه جواب یاوه‌گویی‌های امریکا را داده‌اند. 

* مسلمانان میانمار از حقوق طبیعی زندگی محروم هستند و تاکنون 540هزار آواره شدند که دولت بنگلادش اعلام کرده 10 هزار نفر کودک بدون سرپرست هستند. 

* مردم مسلمان یمن نیز در سختی هستند و 10 میلیون نفر از یمنی‌هاتنها یک شبانه‌روز وعده غذایی دارند آن هم با وجود شیوع بیماری وبا؛ از مردممسلمان ایران می‌خواهم که از براداران و خواهران مسلمان خود در یمن و میانمارحمایت کنند و کمک‌های خود را از طریق نهادهای مسئول به دست آنان برسانند. 

* باید امر به معروف و نهی از منکر را جدی گرفت و بسیاری ازاتفاقاتی که امروز در خانواده‌ها می‌افتد به دلیل گسترش فضای مجازی است. 

* فضای مجازی باید توسط خانواده‌ها مدیریت شود و وسیله‌ای برایگسترش ارزش‌های اسلامی و اخلاقی باشد نه منکرات. 

* باید جوانان را از ایستگاه تعقل به ایستگاه تعبد دعوت کرد؛ منطق،موعظه و استفاده احسن از ابزار موجود سه راهی است که می‌توان امربه معروف را گسترشداد البته باید توجه داشت که حرمت انسان‌ها در امربه معروف و نهی از منکر حفظ شود. 

*{با اشاره به سالگرد شهادت مصطفی فرزند امام (ره) در سال 56 ولایحه کاپیتولاسیون} شهادت حاج مصطفی به فرموده امام از الطاف خفیه بود که منجر بهاوج گیری و پیروزی انقلاب شد و اعتراض امام به لایحه کاپیتولاسیون نیز سبب بیداریعلمای اسلام و شروع نهضت شد. 

امام جمعه تبریز: ترامپ یک بنگاه‌داری بود که توانست رئیس‌جمهورآمریکا شود

حجت‌الاسلام والمسلین علی حاجی‌زاده ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعهتبریز برگزاری موفق اجلاسیه بزرگ «علمای بلاد» در تبریز را یادآور شد و با بیاناینکه بیش از 1000 نفر از علمای استان‌های آذربایجان شرقی، غربی و اردبیل در اینهمایش بزرگ شرکت داشتند، اظهار داشت: امیدواریم این همایش دستاوردهای خوبی درحوزه‌های فرهنگی و اجتماعی و... برای منطقه شمالغرب کشور و نظام اسلامی داشتهباشد.

اهم صحبت های او از این قرار است:

* ترامپ در هفته اخیر، 20 دقیقه علیه ایران حرف زد و حرف‌هایشیکی از دیگری بدتر و توهین آمیزتر بود؛ افرادی که به دنبال خاورمیانه جدید وبزرگ بودند، این آرزو را به گور می‌برند، عصابنیت  آنها از این است که عراقاز دست رفته بود ولی ایران نگذاشت، سوریه از دست رفته و به دست داعش افتادهبود ولی سپاه غیور سوریه را از دستشان نجات داد، درحالی که داعش درمنطقه بهانه بود چراکه این جنگ نیابتی بود و اصل کار آمریکا و اسرائیل بودند.

*  سوریه به عنوان کشور آزاد شده از دست آمریکا به سمت ایرانآمده است، در لبنان هم سیدحسن نصرالله می‌گوید که پیروزی ما مرهون کمک‌هایایران و رهنمودهای رهبر بزرگ ایران، امام خامنه‌ای است، امروز یمن هم این حرفرا می‌زند. 

* اراجیف رئیس جمهور آمریکا به دلیل از دست رفتن اقتدارش درمنطقه بوده و برجام بهانه است، در عراق، سوریه و لبنان شکست خورد وطرحش در اقلیم کردستان هم شکست خورد.

* ترامپ یک بنگاه‌داری بود که توانست رئیس‌جمهور آمریکا شودکه شغل دومش فسادآفرینی بود؛ این فرد امروز آمده و برای آمریکا حکم‌فرماشده که این اراذل و اوباش به دنبال حکومت بر جهان نیز هستند. 

* تمام نیروهای مسلح تحت امر رهبری معظم انقلاب هستند. سپاهجایگاهش در قلب ملت و مسئولان ماست. ترامپ بعد از 40 سال از خواب بیدار شده وفهمیده که سپاه در منطقه اثرگذار است بنابراین به دنبال تخریب آن است.

* آمریکا ظاهرا هیروشیما، لیبی، ویتنام، افغانستان وغیره رافراموش کرده که هر جایی قدم گذاشته کشت و کشتار کرده و با سلاح اتمی صدهاهزار نفر را به خاک و خون کشیده است.

* شعار مرگ بر آمریکا و اسرائیل برای ملت ایران تغییر ناپذیر استو ترامپ این شعار مردم را مورد اشاره قرار داده و ما هم به‌دلیل سوابق بد وجنایات متعددش همیشه این شعار را بر زبان خواهیم داشت.

* خلیج فارس همیشه با این نام بوده، ما از این آب وخاک دفاع کرده و وجبی از این آن را به دشمن نمی‌دهیم.

موسوی جزایری:هرجا ببینیم برجام سودی ندارد به فراموش‌خانه می سپاریم

آیت‌الله سید محمدعلی موسوی جزایری در خطبه‌های نمازجمعه این هفته (28مهرماه) اهواز، اظهار کرد: به تمام مسولان کشور تاکید می‌کنیم برای آنکه زیارت اربعین کامل و خوبی داشته باشیم همه بسیج شوند تا مشکلات در این خصوص کاهش پیدا کند .

اهم صحبت های او از این قرار است:

*مسولان برای آنکه کارها روان‌تر شوند و مردم راحت‌تر بتوانند در این کار خیر و سرنوشت ساز که خیر دنیا و عاقبت را به همراه دارد، شرکت کنند، تلاش کنند .

*اولین جرقه‌ای که ملت را در بحث انقلاب به پیش برد، وفات مشکوک سید مصطفی خمینی بود. مراسم‌هایی که برای بزرگداشت او برگزار شد جرقه‌ای برای آغاز انقلاب جمهوری اسلامی ایران بود .

*امام (ره) در آن زمان در خصوص مرگ فرزندش گفت که مرگ مصطفی از الطاف خفیه است و این به معنی آن است که وفات سید مصطفی در ظاهر مصیبت است اما در باطن آن نعمتی است .

*نباید فراموش کنیم که بر سر ملت ایران چه گذشته است و اکنون به برکت انقلاب آزاد هستیم؛ هرچه بوده با وقوع انقلاب تمام شده است و اکنون مردم حر و آزاد هستند و باید قدردان این نعمت که انقلاب اسلامی است باشیم .

* کشور ایران هیچوقت برای لغو برجام پیش قدم نمی‌شود زیرا ما تعهد کرده‌ایم و بر روی تعهد خود ایستاده‌ایم و آن را نقض نخواهیم کرد اما اگر آمریکا این تعهد را پاره کند، آنوقت است که مقابل آن پاسخی سخت و دندان‌شکن به آمریکا خواهیم داد .

*رییس جمهور آمریکا دیوانه‌وار و خارج از عرف بین المللی و عقلانی می‌تازد اما در این سوی برجام اتحادیه اروپا، چین و روسیه قرار دارند که اعلام می‌کنند کار آمریکا و رییس جمهور آن را قبول ندارند و از برجام حمایت می‌کنیم .

*در بحث برجام به دنبال آن هستیم تا ببینیم کشورهای اتحادیه اروپا در مواجهه با ایران فقط تعارف زبانی می‌کنند یا در زمانی که آمریکا دست به تحریم و وارد کردن فشار می‌زند، آیا اقدامی عملی برای مقابله با آن انجام خواهند داد یا خیر؟

*تا زمانی به تعهد خودمان به برجام پایبند هستیم که برای ملت ما سودی داشته باشد و هرگاه ببینیم برجام برای ما سودی ندارد و به مردم ضرر وارد می‌کند این تعهد را به فراموش خانه تاریخ می‌سپاریم و هر آنچه که بتوانیم در رابطه با تولید انرژی هسته‌ای کوتاه نمی‌آییم و بالاترین کار را در این رابطه انجام خواهیم داد.

 

 29216

 

 


منبع : خبرآنلاین

برچسب ها : #آمریکا #برجام #امروز #انقلاب #ترامپ #اسلامی #مصطفی #ایستگاه #خداوند #دنبال #مسئولان #اشاره #معروف #منطقه #خطبه‌های #سوریه #اظهار #خواهیم #اینکه #می‌کنیم #گرفتاری‌ها #کاپیتولاسیون #ببینیم #اطاعت #جمهور #می‌زند #درمنطقه #توانست #علمای #بهانه #اسرائیل #لبنان #مسولان #اروپا #اتحادیه #هستیم #زمانی #رابطه #اکنون #فراموش #ندارد #جزایری #بنگاه‌داری #باشیم #جرقه‌ای #موسوی #مسلمان #مقابل #آن‌ها #خامنه‌ای #میانمار #شیراز #دشمنان #عصبانیت #متعال #آیت‌الله #می‌کند #پاکیزه #چراکه #جوانان #حجت‌الاسلام #مجازی #خانواده‌ها #امربه #شهادت #الطاف #دارند #فسادآفرینی #تولید #مسائلی #یاوه‌گویی‌های #همیشه #اعلام #تبریز

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : امامان جمعه خطاب به ترامپ؛دیوانه‌تر از تو را هم سرجایش می‌نشانیم/شغل دومت فسادآفرینی است