دشمنان تضعیف قوه قضائیه را هدف قرار داده‌اند

تاریخ انتشار : شنبه 29 مهر 1396 - ساعت : 17:56

کد مطلب: 204749 چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه:

دشمنان تضعیف قوه قضائیه را هدف قرار داده‌اند

مازندمجلس: رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه تاکید کرد: سازمان قضایی نیروهای مسلح نهادی برخاسته از انقلاب است و یکی از الزامات این سازمان انقلابی ماندن و انقلابی عمل کردن است.

مازندمجلس: رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه تاکید کرد: سازمان قضایی نیروهای مسلح نهادی برخاسته از انقلاب است و یکی از الزامات این سازمان انقلابی ماندن و انقلابی عمل کردن است.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سیداسماعیل خطیب در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل حفاظت و اطلاعات سازمان قضایی نیروهای مسلح که در سالن غدیر این سازمان برگزار شد، با تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله‌ الحسین(ع) و ایام اندوهبار اسارت اهل بیت(ع) گفت: امام سجاد(ع) و زینب کبری(س) با خطبه‌ها و افشاگری‌ها و روضه خوانی‌ها، حماسه حسینی را به یک حماسه جهانی و نهضت تبدیل کردند که در سراسر تاریخ برای همیشه ماندگار شد و حتی دوست و دشمن درباره آن سخن گفتند.

وی ادامه داد: امروز هم به گفته امام راحل(ره) منشاء این انقلاب عاشوراست و همین هیات‌ها و جلسات و محرم و صفر باعث پیدایش و به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی و نظام مقدس گردید و امروز می‌بینیم همچون دوران گذشته این انقلاب و نظام مقدس بر اساس همان ایده‌ها و آرمان‌ها و راه جهاد و شهادت توانسته است در مقابل تمام دشمنی‌ها، انحراف‌ها و عملیات روانی و بسیج رسانه‌های دشمن ظفر یابد.

رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه افزود: دشمن چه زمانی که دشمنی خود را با فتنه گروهک‌ها شروع کرد و این فتنه را با فتنه منافقان و بنی صدر ادامه داد و چه زمانی که این دشمنی را با جنگ تحمیلی، تحریم‌ها، تهاجم فرهنگی نهایتا با فتنه 88 به نظر خودش به کمال رساند، نتوانست اقدامی کند و در طول 40 سال انقلاب اسلامی با صبر، برنامه، جهاد، ولایتمداری، شهادت و حرکت بسیجی و جهادی در مقابل نظام سلطه و تمام توانمندی که دشمن علیه نظام به کار گرفته ایستادگی کرد و پیشرفت و ثبات خود را تضمین کرد.

خطیب تاکید کرد: این نظام بر اساس فرهنگ عاشورا برپا و با خون و شهادت بیمه شده است و با رهبری امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری هدایت شده و در در مقابل همه این دشمنی‌ها پیروز شده است؛ این در حالی است که دشمن در دشمنی خود هیچ کوتاهی نکرد و همه توان خود را در براندازی نظام به کار گرفت.

وی اضافه کرد: در عرصه‌های مختلف دشمن در دشمنی خود از هیچ تلاشی فروگذار نکرده است؛ چه در فتنه‌هایی که از بیرون تحمیل کرد و چه فتنه‌هایی در درون شکل گرفت که با بصیرت و هوشیاری مردم تمامی اینها با شکست روبرو شد. اکنون نیز پیروزی انقلاب و نظام و تداوم آن به همین بستگی دارد که ما بتوانیم این فرهنگ عاشورایی، زینبی و سیدالساجدینی را در میان خودمان، خانواده‌ها و نسل خود تداوم ببخشیم و برای همین است که هر روز دشمن به شکلی، تمام همّ و غمّش را برای مقابله با نظام به کار می‌گیرد؛ حال چه فتنه 88 باشد، چه شرایطی که برجام پیش آورد که بتواند به عنوان پسابرجام از آن استفاده کند و چه دشمنی‌هایی که با نفوذ در میان نظام و اقتصاد ما پیش آورد.

رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه یادآور شد: برخی حوزه های اقتصاد ما با نفوذ افرادی به فساد کشیده شد و در کنار تحمیلی که بر این کشور شد، سبک زندگی، روش و منش‌ برخی افراد، وابستگی و گرایش به غرب پیدا کرد. امروز، جریاناتی تلاش می کنند که فساد را در کشور گسترش دهند، مقام معظم رهبری این نفوذ را اقتصادی، سیاسی، امنیتی و فرهنگی دانستند و امروز با همین امر مواجهیم.

خطیب ادامه دادد: عدهای با ایجاد مجموعه‌هایی که فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی انجام می‌دهند، در جهت نفوذ و گسترش فرهنگ غربی در تلاش هستند که شاهد جدی آن سند ٢٠٣٠ و اسنادی است که به نام توسعه پایدار به کشور وارد می‌شود.

وی با اشاره به توطئه‌های دشمن در بحث اقتصاد و تحریم به تبیین برنامه‌ریزی دشمن در رابطه با فشار به جمهوری اسلامی پرداخت و تصریح کرد: دشمن مدت‌ها فکر می‌کرد می‌تواند با یک فشار خارجی این نظام را به زانو در بیاورد. وقتی مایوس و با شکست مواجه شد، به فعالیت‌ها و اقداماتی در درون نظام پرداخت و عده‌ای این توطئه را تئوریزه کرده و به عنوان فشار از پایین آن را در جامعه مطرح کردند.

رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه اضافه کرد: امروزه می‌بینید که دشمن با یک تغییر رویه این دو اقدام را با هم تلفیق کرده، عوامل نفوذی آنها در داخل و دشمنی‌های آنها در خارج دست به دست هم داده و همراه و موازی با هم حرکتی را در جهت و بر علیه این نظام پیگیری می‌کنند که این هماهنگی و همراهی را همگی به خوبی می‌بینیم که هر روز در حوزه‌هایی اعم از فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی به نحوی بروز پیدا می‌کند.

خطیب به بیان مصادیقی در این زمینه پرداخت و خاطرنشان کرد: دشمنان با دشمنی‌ها، ادامه تحریم‌ها و فشارها اقدامات خود را علیه جمهوری اسلامی ایران انجام می‌دهند و با استفاده از جاهلی مثل ترامپ و انداختن او به جان ایران، تلاش می‌کنند در این ثباتی که نظام پیدا کرده و نفوذی که کشورمان در منطقه ایجاد کرده است، اخلال ایجاد کنند.

وی با اشاره به اذعان دشمنان به نفوذ ایران در جهان و منطقه ابراز داشت: دشمن تلاش می‌کرد و تمام توانش را به کار گرفت که بتواند نظام را در درون مرزهای خودش براندازد. سپس به اینجا رسید که آن را در مرزهای خودش محصور کند و امروز می‌بینید که عملا صدور این انقلاب و نظام، منطقه را فراگرفته و کار به جایی رسیده که خود دشمن این نظام و این جمهوری اسلامی را به عنوان یک ابرقدرت جهانی به رسمیت می‌شناسد و ترامپ به عنوان کسی که خود را در راس نظام سلطه می‌داند، می‌گوید که دشمنی با ایران هدف من است.

رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه تاکید کرد: در بحث برجام و قراردادهای برجام تمام قدرتمندان دنیا در یک طرف می‌نشینند و ایران را به یک طرف دعوت می‌کنند؛ ولی دشمن این عظمت را نمی‌تواند تحمل کند.

خطیب با بیان اینکه سه مولفه اقتصاد، نفت و توانمندی جوانان سه عامل ثبات و قدرت و موفقیت جمهوری اسلامی ایران هستند، عنوان کرد: دشمن این سه مولفه را با تمام توان از بیرون با تحریم و از درون با فساد هدف قرار می‌دهد.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی دشمن برای هدف قرار دادن نیروهای مسلح عنوان کرد: دشمن اقتدار این نظام را مدیون نیروهای مسلح و اقتدار موشکی می‌داند؛ برای همین، تمام همّ و غمّ خود را بکار گرفته تا در جهت تضعیف نیروهای مسلح قدم بردارد.

رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه با اشاره به حرکت سازمان‌یافته دشمن با روش‌های مختلف برای تضعیف نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران گفت: ترامپ رسما و اروپایی‌ها تلویحا وارد میدان شده و برای همین هم رئیس‌جمهور فرانسه به راحتی می‌گوید ما در سفرمان به ایران، هدف را محدودسازی موشکی، مذاکره منطقه‌ای و فشار علیه ایران قرار می‌دهیم.

خطیب خطاب به کارکنان حفاظت و اطلاعات سازمان قضایی نیروهای مسلح اظهار داشت: همه اینها نشان می‌دهد چیزی که شما از آن حفاظت و صیانت می‌کنید و مجموعه‌ای که سلامت آن به نوع کارکرد شما بستگی دارد، مجموعه‌ای است که دشمن را سرسختانه به عقب‌نشینی و شکست‌های متعدد در منطقه و فضای جهانی وادار کرده است؛ بنابراین، باید نسبت به مسئولیتی که برعهده شماست، توجه داشته باشید.

وی سازمان قضایی نیروهای مسلح را نهادی برخاسته از انقلاب دانست و با بیان اینکه یکی از الزامات این سازمان انقلابی ماندن و انقلابی عمل کردن آن است، تصریح کرد: یک نهاد انقلابی اصلا نمی‌تواند در وجود خودش افرادی را ولو با تذکر تحمل کند که نسبت به انقلاب، انقلابی‌گری و آنچه که به آرمان‌های انقلاب و ولایت بستگی دارد اندکی خدشه داشته باشند.

رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه با اشاره به این‌که جایگاه نیروهای مسلح جایگاه ارزشمندی است که آنها در اقتدار نظام دارند، خاطرنشان کرد: امروز می‌ببنید دشمنی‌ها از بیرون رسما و علنا متوجه نیروهای مسلح است که گویای این اقتدار است.

خطیب به فرموده‌ای از امام علی (ع) اشاره کرد و ابراز داشت: به فرموده این امام بزرگوار نیروهای مسلح دژهای محکمی برای مردم، عزت دین و زینت حکومت هستند که قوام نظام و مردم به آنها بستگی دارد و لذا صیانت، حفظ و ارتقای سلامت آنها بستگی به کارکرد مجموعه سازمان قضایی نیروهای مسلح دارد.

وی ادامه داد: طبیعتا باید نفوذ، تاثیرگذاری و اقدامات این مجموعه به نحوی باشد که بتواند این سلامت را تضمین و ارتقاء بخشد.

خطیب اظهاراتش به تلاش‌های ناکام دشمن برای هجمه به قوه قضائیه اشاره و بیان کرد: دشمن تلاش می‌کند به هر شکلی قوه قضائیه را هدف قرار دهد؛ چراکه دستگاه قضا اولین و بزرگترین سنگری است که در مقابل نفوذ، فتنه و توطئه‌ها ایستاده و نه تنها در برابر همه توطئه‌ها مقاومت می‌کند، بلکه توانسته در همه زمان‌های مختلف بر این فتنه‌ها پیروز شود و بر آنها غلبه کند.

وی با بیان اینکه با هوشیاری می‌توانیم این فتنه دشمن را نیز به پیروزی دیگری تبدیل کنیم، یادآور شد: آنچه را که امروز در فضای رسانه‌ای می بینید، چه آنچه که در مورد زندانیان و حقوق بشر مطرح می‌کنند و چه فضاسازی‌هایی که در برخورد قوه قضاییه با فساد انجام می‌دهند و چه طعنه‌ها و شایعات و اکاذیبی که نسبت به رئیس محترم قوه قضائیه یا نسبت به واحدهای زیرمجموعه و مرتبط با آن مطرح می‌کنند، تضعیف قوه قضائیه را به عنوان نهادی انقلابی هدف قرار داده است و هدف دیگری ندارد.

رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه تلاش‌های دشمن برای تضعیف قوه قضائیه را داستان‌سرایی دشمنان خواند و عنوان کرد: این تلاش‌های دشمن یک داستان‌سرایی است برای آنکه بتواند با یک فضای رسانه‌ای و جوسازی شرایطی را به وجود بیاورد که جایگاه قوه قضائیه و رئیس قوه قضائیه را که با مواضع محکم و عالمانه و هوشیارانه و با بصیرت در برابر فتنه و نفوذ و فساد ایستادگی می کند، تضعیف کنند.

خطیب این قبیل هجمه‌ها به قوه قضائیه را مسبوق به سابقه دانست و گفت: نسبت به شهید بهشتی نیز هجمه‌هایی را وارد می‌کردند و کار به جایی رسید که سخنرانی‌های ایشان را به هم می‌زدند و لذا این مسائل را مکرر دیده و تجربه کرده‌ایم و این تجربیات باید اندوخته‌ای باشد که بتوانیم با هوشمندی بر این توطئه‌ها پیروز شویم.

وی اضافه کرد: دشمن کارامدی و سلامت مجموعه و نظام را هدف قرار داده،‌ بنابراین اگر بتوانیم با برنامه و اراده ملی و ولایتمداری و دوری از هر شائبه‌ای که ما را از ولایت و ارزش‌ها جدا کند و حرکت مداوم در راه ولایت و شهادت، همیشه آماده فداکاری و جان‌نثاری باشیم، موفق و پیروز میشویم.

خطیب تاکید کرد: اگر روحیه انقلابی‌گری را همواره محافظت کرده و فرهنگ عاشورایی و زینبی را که به فرموده امام راحل (ره) مایه تداوم انقلاب است، ادامه دهیم که تا به حال ادامه داده‌ایم، از ریزش و توطئه و فتنه‌ای نهراسیم بر همه توطئه‌ها غلبه خواهیم کرد.

وی با تقدیر از زحمات غلامی مدیرکل سابق حفاظت و اطلاعات سازمان قضایی نیروهای مسلح، سیدرضا شریف مدیرکل جدید حفاظت و اطلاعات این سازمان را فردی مناسب و انقلابی برای این جایگاه دانست و خاطرنشان کرد: حفاظت و اطلاعات سازمان قضایی نیروهای مسلح باید صد در صد انقلابی و ولایی باشد؛ همه را به یاری خودش بخواند تا بتواند در انجام وظایفش به نحو احسن عمل نماید.


منبع : ایلنا

برچسب ها : #قضائیه #حفاظت #نیروهای #اطلاعات #انقلاب #عنوان #انقلابی #ادامه #قضایی #اشاره #امروز #اسلامی #تضعیف #دشمنی #جمهوری #بستگی #بتواند #فرهنگ #دشمنی‌ها #سلامت #فرهنگی #پیروز #مقابل #اقتصاد #اقتدار #منطقه #توطئه‌ها #دشمنان #شهادت #بتوانیم #رهبری #اضافه #مختلف #اینکه #بیرون #ترامپ #تداوم #ولایت #تلاش‌های #مجموعه #جهانی #مدیرکل #نهادی #پرداخت #خاطرنشان #جایگاه #ایجاد #می‌کند #برجام #می‌دهند #دانست #بیاورد #می‌بینید #توطئه #اقدامات #نفوذی #صیانت #فرموده #انقلابی‌گری #بنابراین #برابر #دیگری #داستان‌سرایی #رسانه‌ای #کارکرد #مجموعه‌ای #نمی‌تواند #می‌گوید #مرزهای #مولفه #می‌دهد #می‌کرد #موشکی #ابراز #زینبی #تحریم‌ها #تحمیلی #زمانی #برنامه #ولایتمداری #گرفته #توانمندی #توانسته #می‌بینیم #الزامات #برخاسته #تاکید #ماندن #حماسه #همیشه #تبدیل #ایستادگی #تضمین #گسترش #افرادی #یادآور #اقتصادی #سیاسی #برنامه‌ریزی #تحریم #استفاده #شرایطی #بصیرت #فتنه‌هایی #تاکید کرد #هوشیاری #اینها #عاشورایی #پیروزی #تصریح

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : دشمنان تضعیف قوه قضائیه را هدف قرار داده‌اند


X https://sport45.site/