مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 201389 -تاریخ انتشار : یکشنبه 16 مهر 1396 -ساعت : 15:48

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مسؤولان مازندران پیگیر جذب مشوق 100 میلیارد تومانی صادرات مرکبات باشند

عضو مجمع نمایندگان مازندران:

مسؤولان مازندران پیگیر جذب مشوق 100 میلیارد تومانی صادرات مرکبات باشند

مازندمجلس: سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اخذ دستور پرداخت 100 میلیارد تومان مشوق صادرات برای مرکبات، گفت: دستگاه های مسؤول برای جذب آن پیگیری کنند.

مازندمجلس: علی‌محمد شاعری طی گفت‌وگویی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود امسال حدود 5 میلیون تن مرکبات در کشور تولید شود، اظهار کرد: باید از هم اکنون برای تنظیم بازار مرکبات چاره‌اندیشی شود. 

وی با تاکید بر ترویج مصرف تازه‌خوری مرکبات، خواستار برنامه‌ریزی مسؤولان وزارت جهاد کشاورزی برای صادرات این محصول و توزیع گسترده آن در کشور از طریق شبکه‌های تعاون روستایی شد. 

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به سرمای سال گذشته و خسارت سنگین به باغداران و ذخیره‌کنندگان مرکبات در شمال کشور، ادامه داد: انتظار می‌رود تسهیلات ارزان‌قیمت در اختیار ذخیره‌کنندگان مرکبات قرار گیرد تا امسال خرید و ذخیره‌سازی این محصول به خوبی انجام شود و باغداران نیز نگران فروش محصول خود نباشند. 

این مسؤول احداث پایانه صادراتی محصولات کشاورزی را از راهکارهای توسعه صادرات به‌ویژه مرکبات برشمرد و افزود: با پیگیری‌های انجام شده و مکاتبه با معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، مبلغ 100 میلیارد تومان برای مشوق صادرات مرکبات به نوبخت پیشنهاد شد که دستور داده شد اقدام لازم صورت گیرد تا برای توسعه صادرات این محصول راه‌گشا باشد. 

شاعری در پایان گفت: وزارت جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، استانداری مازندران و سازمان برنامه و بودجه مازندران باید برای جذب این مبلغ پیگیری و اقدامات جدی داشته باشند تا به موقع جذب و هزینه شود.


منبع : بلاغ


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : علی‌محمد شاعری - مازندران - مجلس - کمیسون کشاورزی -

نظر شما در مورد : مسؤولان مازندران پیگیر جذب مشوق 100 میلیارد تومانی صادرات مرکبات باشند

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها