مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 1639 -تاریخ انتشار : سه شنبه 02 تیر 1394 -ساعت : 15:06

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مهدی عبوری؛ شهردار خوب، نماینده بد

اختصاصی مازندمجلس/ عبوری نامزد انتخابات یا مجری انتخابات؟!

مهدی عبوری؛ شهردار خوب، نماینده بد

اختصاصی مازند مجلس: برخی معتقدند عبوری به عنوان شهردار ساری تحولات عدیده‌ای در این شهر بوجود آورده و سکون مرکز استان را به سمت توسعه حرکت داده است و حالا که شورای شهر ساری یکدست و همراه با او شده است می تواند در پیشبرد اهداف و برنامه‌هایش با قدرت بیشتری عمل کند/با توجه بی تجربگی عبوری در امر قانون گذاری و همچنین عملکرد خوب وی در حوزه اجرایی، به نظر میرسد عمارت شهرداری جایگاه بهتری به نسبت ساختمان بهارستان است.

اختصاصی مازند مجلس: گمانه‌زنی از حضور و یا عدم حضور مهدی عبوری شهردار ساری در انتخابات مجلس شورای اسلامی اسفند 94، در حالی بر سر زبان‌هاست که طبق اطلاعیه شماره 3 ستاد انتخابات کشور تنها کمتر از یک روز دیگر برای استعفای آن دسته از داوطلبین ورود به مجلس شورای اسلامی که هم اکنون در برخی پست‌ها و مقام‌ها در حال فعالیت هستند مهلت باقی است. (چه کسانی باید شش ماه زودتر انصراف بدهند؟)

با آنکه پیشتر طبق اعلامیه ستاد انتخابات کشور آخرین مهلت استعفا 28 خرداد تعیین شده بود اما محمدحسین مقیمی معاون سیاسی وزارت کشور آخرین مهلت برای استعفا را 3 تیرماه اعلام کرده است.

مهدی عبوری تاکنون به صورت رسمی به شایعات احتمال حضورش در دهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی واکنشی نشان نداده اما در جشن 13 رجب در ساری که ورزشگاه شهید متقی ساری برگزار شد و طی سخنرانی‌اش جمله‌ای ایراد کرد که احتمال ورود وی در کورس رقابت مجلس را قوت می‌بخشد. مهدی عبوری در لا به لای سخنانش در مورد شهرداری ساری گفت: (شاید این آخرین سخنرانی من، در جمع شما باشد!)

قطعا شهرداری که همچنان می‌خواهد در مسند بماند هرگز چنین حرفی نخواهد زد.

از طرفی برخی اطرافیان شهردار مانند محمدی کیادهی بارها از احتمال بالای ورود مهدی عبوری در انتخابات سخن گفته‌اند و تاکید کرده‌اند در صورت ورود وی به انتخابات رای بسیار بالایی خواهد آورد.

گروهی نیز معتقدند نیازی به ورود مستقیم مهدی عبوری در انتخابات مجلس شورای اسلامی نیست زیرا با محبوبیتی که وی در بین مردم ساری و حومه کسب کرده است، با حمایت از هر کاندیدایی می‌تواند راه بهارستان را برای او هموار کند. حمایت شهرداران از برخی نامزدها که همگرایی بیشتری با شهرداری دارند امری متداول و معمول است که تقریبا در تمام شهرها جریان دارد. (شهرداری ساری چه نقشی در پیروزی داوطلبان انتخابات مجلس خواهد داشت؟!)

البته شهرداری ساری در زمان عبوری ید طولانی در ارائه لیست‌ها انتخاباتی دارد همانطور که در انتخابات شورای اسلامی دو سال پیش لیستی منتسب به مهدی عبوری با نام (اسامی 13 نفره از حامیان شهردار مهدی عبوری) منتشر شده بود که البته عبوری نقش خود در جمع‌آوری این لیست را تکذیب کرده بود.

لیست حامیان عبوری

با توجه به موفقیت لیست مذکور که 7 نفر را به صورت مستقیم و 2 نفر را به صورت علی البدل وارد شورای اسلامی شهر ساری کرده است به نظر می‌رسد لیست دو نفره احتمالی منتسب به وی در انتخابات اسفند 94 نیز با استقبال رو به رو شود.

پیش از این با توجه به استعفای دو تن از اعضای شورای شهر ساری یعنی مهندس فرامرز نقیبی و کوروش یوسفی به نظر می‌رسید لیست انتخاباتی مورد علاقه شهرداری ساری مشخص شده است اما استعفای دیگر عضو شهرداری ساری یعنی سیدمحمد آقامیری تمام معادله ها را به هم زد. (مرد جنجالی شورای شهر ساری برای نامزدی در انتخابات مجلس استعفا داد/حامیان او چه کسانی خواهد بود؟)

اما با این حال به نظر می‌رسد حمایت غیر رسمی مهدی عبوری از فرامرز نقیبی به عنوان همکاری همفکر و همراه و اولین کسی که نامزدی خود را برای انتخابات اعلام کرد و یک ماه پیش از مهلت قانونی که وزارت کشور تعیین کرده بود استعفای خود را تسلیم شورای اسلامی شهر ساری کرده بود بسیار محتمل به نظر می رسد. حال باید منتظر ماند و دید تصمیم نهایی شهردار و مشاورانش چه خواهد بود؟

از طرفی زمزمه‌هایی مبنی بر نیم نگاه شهردار ساری به مسند استانداری نیز شنیده می‌شود که با توجه به اوضاع و شرایط چندان بعید به نظر نمی‌رسد. ارتباط خوب و حسنه با علی لاریجانی و رابطه صمیمانه و خانوادگی با رحمانی فضلی می‌تواند کانال های قدرتمندی برای قرار گرفتن وی در راس استانداری مازندران باشد. نشست موفقی که عبوری در ماه‌های گذشته با حسین فریدون دستیار ویژه رئیس جمهور داشته و همچنین رایزنی‌های مهمی که با اسحاق جهانگیری در سال گذشته انجام داده است احتمال راهیابی وی به ساختمان سفید استانداری را قوت می‌بخشد.

جدای این عوامل، حمایت برخی از چهره‌های سرشناس اصلاح‌طلب مازندران از مهدی عبوری برای نشاندن وی به مسند استانداری مازندران می‌تواند نقطه قوت دیگری برای او باشد تا علاوه بر حمایت جناح راست مازندران، بخش مهمی از جناح چپ را نیز همراه خود داشته باشد.

با این وجود برخی معتقدند عبوری به عنوان شهردار ساری تحولات عدیده‌ای در این شهر بوجود آورده و سکون مرکز استان را به سمت توسعه حرکت داده است. بنابراین بهتر است در ساختمان شهرداری بماند تا این روند پیشرفت ادامه پیدا کند. مخصوصا در حال حاضر که شورای شهر ساری یکدست و همراه با او شده است می تواند در پیشبرد اهداف و برنامه‌هایش با قدرت بیشتری عمل کند.

با توجه بی تجربگی عبوری در امر قانون گذاری و همچنین عملکرد خوب وی در حوزه اجرایی، به نظر میرسد عمارت شهرداری ساری جایگاه بهتری به نسبت ساختمان بهارستان است.

در نهایت اینکه فردا گمانه‌زنی‌ها در مورد نامزدی وی در انتخابات به پایان خواهد رسید اما دور جدیدی از احتمالات برای نشتن وی بر مسند استانداری آغاز خواهد شد.

 

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مهدی عبوری - رحمانی فضلی - علی لاریجانی - شهرداری ساری - ربیع فلاح - استانداری مازندران - محمد سفری -

مطالب مرتبط با : مهدی عبوری؛ شهردار خوب، نماینده بد
نظرات کاربران در مورد : مهدی عبوری؛ شهردار خوب، نماینده بد
 • حامیان مهندس فرامرز نقیبیپاسخ0شنبه 06 تیر 1394

  با سلام خدمت همه عزیزان
  برای آگاهی از فعالیتهای انتخاباتی مهندس فرامرز نقیبی و همچنین اخبار و اطلاعایه های مربوط به ستاد ایشان به آدرس زیر مراجعه نمایید:
  http://faramarz-naghibi.ir

 • سحر پاسخ2سه شنبه 16 تیر 1394

  .... فعلا كم سن هست خودش پخته نشده چرا مردم جور گير ميشوند چون بهش مشاوره ميدهند فعلا زود است براش

  • سینا پهلوی0چهار شنبه 26 اسفند 1394

   خیلی ناشیانه ج میدی خوب .......... آدم جوون بیشتر سر در میاره از اوضاع شهر نه .........<br>خودم به شخصه معتقدم ساری پیشترفت چشمگیری داشته <br>عبوری دوست داریم<br>شما هم بیخود ضد نظر نده ساروی نیستی و داری حرف چرت میزنی <br>ما حمایت میکنیم از شهردارمون چون برای شادی مردومش برای رفاه مردومش زحمت میکشه

 • سیداسماعیل حسینی کردخیلیپاسخ0جمعه 18 دی 1394

  مهدی عبوری یکی ازبهترین شهردارهای سرارایران بوده وموردتاییدمامددم شهیدپرورساری خواهم بود درودبرمهدی عبوری تا خون دررگ ماسارویها هست حاج مهدی راحمایت خواهم کرد

نظر شما در مورد : مهدی عبوری؛ شهردار خوب، نماینده بد

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها