مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 201789 -تاریخ انتشار : سه شنبه 18 مهر 1396 -ساعت : 09:21

چاپ به اشتراگ گذاشتن

با آهنگسازی «نوید دهقان»

با آهنگسازی «نوید دهقان»آلبوم «در آتش آوازها» با صدای حمیدرضا نوربخش منتشر می‌شود

مازندمجلس:آلبوم موسیقی «در آتش آوازها» با آهنگسازی نوید دهقان، خوانندگی حمیدرضا نوربخش و به تهیه‌کنندگی صدرالدین حسین‌خانی، روز چهارشنبه ۱۹ مهر در سراسر کشور منتشر می‌شود.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، آلبوم «در آتش آوازها» به آهنگسازی و سرپرستی نوید دهقان و خوانندگی حمیدرضا نوربخش، با همکاری گروه موسیقی «قمر» و تکنوازی سه‌تار بهداد بابایی، چهارشنبه این هفته (۱۹ مهر) به بازار موسیقی می‌آید.

قطعات این آلبوم براساس اشعاری از سیمین بهبهانی، عراقی و شیدای گیلانی اجرا شده‌اند.

نوید دهقان، آهنگساز و سرپرست گروه موسیقی «قمر» در مورد آلبوم «در آتش آوازها» گفت: «آهنگسازی این اثر در دستگاه همایون صورت گرفته و توسط حمیدرضا آداب در طول چهار سال در فاصله سال‌های ۹۱ تا ۹۵ در استودیو پاپ تهران ضبط شده است. قطعات ارکستری این آلبوم سال ۹۱ ضبط شد و آوازها و تصانیف آن را نیز در سال ۹۴ ضبط کردیم و سعی ما این بود که از نظر ضبط، اثر از کیفیت خوبی برخوردار باشد. با این اثر، همچنین بیش از ۱۰ کنسرت را در نقاط مختلف کشور و همچنین در جشنواره‌های جهانی موسیقی اجرا کرده‌ایم.»

او ادامه داد: «از اشعار شیدای گیلانی در تصانیف استفاده کرده‌ام که شعرها به سبک هندی است و خیلی کم بر روی آنها کار آهنگساری شده است. به دلیل واژه‌ها، تعابیر و ترکیباتی که خیلی سخت و عجیب است، آهنگسازی در سبک هندی خیلی کم است. آهنگسازی من هم تحت تأثیر سبک هندی شعر قرار گرفته است و نسبت به کارهای قبلی و کارهای بعدی که حتی انجام داده‌ام، تفاوت خیلی چشمگیری در این اثر در نگرش به شعر وجود دارد.»

این نوازنده کمانچه در مورد همکاری با حمیدرضا نوربخش، خواننده موسیقی آوازی ایران گفت: «حمیدرضا نوربخش خواننده‌ای است که تبحر و شهرت خاصی در آواز دارند و در این سالها گزیده کار هستند و در طول این سالها با گروهها و هنرمندان و اساتید مطرحی همچون فرامرز پایور، پرویز مشکاتیان، کیخسرو پورناظری و داریوش پیرنیاکان آلبوم و اثر منتشر کرده‌اند و برای گروه موسیقی «قمر» هم افتخاری است که ناخواسته به نوعی اسمش در کنار این اساتید موسیقی ایران قرار گرفته است.»

آهنگساز و سرپرست گروه موسیقی «قمر» در مورد خصوصیات آلبوم موسیقی «در آتش آوازها» گفت: «ساز و آواز بخشی است که این روزها در موسیقی ایرانی خیلی به آن پرداخته نمی‌شود و یک مقدار کمرنگ شده است؛ بخش ساز و آواز یکی از بخش‌های مهم و شاید مهمترین خصوصیت موسیقی ایران بوده است. ما در آلبوم «در آتش آوازها» خیلی ویژه به ساز و آواز پرداختیم و در مورد آن خیلی فکر و همچنین کار شده است و این اثر هم به همین دلیل اسمش «در آتش آوازها» است»

او در مورد همکاری با صدرالدین حسین‌خانی، مدیر شرکت موسیقی «ایران گام» در انتشار آثارش گفت: «از سال ۹۲ با آلبوم موسیقی «وطن» با صدای سالار عقیلی همکاری‌ام با شرکت «ایران گام» شروع شد؛ از آن موقع که چهار سال می‌گذرد من با هیچ شرکت موسیقی دیگری برای انتشار آثارم حتی وارد مذاکره هم نشده‌ام. گروه «قمر» از سال ۹۲ تا الان، ۵ آلبوم با آقای صدرالدین حسین‌خانی منتشر کرده است .»

اعضای گروه موسیقی «قمر» که نوید دهقان را در آخرین اثرش همراهی کرده‌اند، عبارتند از بهزاد رواقی (نوازنده تار)، حمید بهروزی‌نیا (نوازنده تار)، علیرضا گرانفر (نوازنده سنتور)، شاهین صفایی (نوازنده بم‌تار)، حسین محمدحسینی (نوازنده نی)، نسیم اربابی (نوازنده کمانچه)، سارا هستی (نوازنده کمانچه)، نیلوفر شهبازی (نوازنده کمانچه آلتو)، مهزاد خردمند (نوازنده کمانچه آلتو)، فرهاد صفری (نوازنده تمبک) و شهریار نظری (نوازنده دف).

آلبوم موسیقی «در آتش آوازها» در پاییز سال ۹۱ و تابستان سال ۹۵، توسط حمیدرضا آداب در استودیو پاپ تهران ضبط شده است. عکاس این اثر، معین هاشمی نصب است و طراح گرافیک آن را فرشید خیام‌زاده انجام داده و مدیر اجرایی آن را نیز برعهده مهدی بشکوفه بوده است.


منبع : موسیقی ایرانیان


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : موسیقی - آلبوم - نوازنده - آوازها - حمیدرضا - آهنگسازی - دهقان - کمانچه - نوربخش - منتشر - همچنین - گرفته - حسین‌خانی - صدرالدین - همکاری - کارهای - انتشار - کرده‌اند - سالها - اساتید - تصانیف - شیدای - قطعات - چهارشنبه - خوانندگی - گیلانی - آهنگساز - استودیو - سرپرست - تهران -

نظر شما در مورد : با آهنگسازی «نوید دهقان»آلبوم «در آتش آوازها» با صدای حمیدرضا نوربخش منتشر می‌شود

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها