مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 201855 -تاریخ انتشار : سه شنبه 18 مهر 1396 -ساعت : 11:41

چاپ به اشتراگ گذاشتن
حمایت یک اصلاح‌طلب از مواضع فرمانده کل سپاه علیه ترامپ/پزشکیان:آمریکا از دستاوردهای برجام عصبانی است

حمایت یک اصلاح‌طلب از مواضع فرمانده کل سپاه علیه ترامپ/پزشکیان:آمریکا از دستاوردهای برجام عصبانی است

مازندمجلس: سیاست >| احزاب و شخصیت‌ها - مهر نوشت: فعال اصلاح طلب با اشاره به اظهارات اخیر رئیس جمهور آمریکا علیه سپاه پاسداران گفت:‌ ترامپ اجازه ندارد سپاه را تروریستی بداند.

مازندمجلس:محسن مهرعلیزاده با اشاره به اظهارات اخیر رئیس جمهور آمریکا علیه سپاه پاسداران اظهار کرد:‌ چرایی بخشی از این اظهارات به شخصیت فردی ترامپ و بخش دیگر به سیاست های کلی آمریکا اعم از فشارها و تحریم ها بازمی گردد که همواره قبل و بعد از انقلاب اسلامی وجود داشته است.

وی با سخیف و بی پایه توصیف کردن اظهارات ترامپ افزود: ترامپ چنین اجازه ای ندارد که بخواهد نهاد و ارگان موثر نظام که با مردم و برای مردم است را تروریست بداند.

مهرعلیزاده تصریح کرد:‌ پاسخ سردار جعفری -مبنی بر اینکه اگر آمریکا سپاه را تروریستی خطاب کند، ‌ ایران هم ارتش آمریکا را تروریستی خطاب خواهد کرد-‌ پاسخ بسیار صحیح بود.

وی با تروریستی خواندن ارتش آمریکا تاکید کرد:‌ ارتش آمریکا در سوریه، ‌عراق و افغانستان وجاهت قانونی ندارد و صراحتا از داعش حمایت کرده است.

رئیس سابق سازمان تربیت بدنی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر آمریکا بخواهد از برجام خارج کند، ‌ واکنش دولت باید چگونه باشد گفت:‌ نظام ما چون مبتنی بر اسلام است، ‌ پایبند به تعهدات خود خواهد بود. برجام،‌ موافقت نامه بین المللی است و علاوه بر آمریکا، ‌ اروپایی ها هم پای آن را امضا کرده اند.

مهرعلیزاده در همین باره تاکید کرد:‌ مکانیسم هایی در برجام دیده شده که اگر یک طرف بدعهدی کرد، ‌طرف دیگر می تواند عکس العمل نشان دهد. خروج آمریکا از برجام، ‌ منجر به منزوی شدن این کشور خواهد شد.

گفتنی است،‌ اظهارات روزهای اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ‌مبنی بر «قرار دادن نام سپاه پاسداران در فهرست گروه های تروریستی»،‌ با واکنش مقامات کشورمان همراه بوده است.

عقلانیت سیاسی ایران را از منطقه جدا می کند

همچنین ایسنا نوشت:

محمود میرلوحی هضو حزب اتحاد ملت اظهار کرد: سالها است که عقلانیتی در جامعه ما ایجاد شده که اگر این عقلانیت در سوریه بود وضعش این‌گونه نمی ‌شد.

وی تصریح کرد: نظام توانسته با مردمش ارتباط برقرار کند مردم هم قبول کردند اگر راضی هم نیستند، باید با این نظام همکاری کنند. عقلانیت در عمق جان مردم و جریانات سیاسی شکل گرفته است.

وی ادامه داد: اصلاح‌طلبان ایران امروز یک طیف گسترده‌ای از اندیشه ها را در بر گرفته اند، روزی گروه‌های چپ با نهضت آزادی بگو و مگو داشت؛ اما امروز نهضت آزادی با تمام وجود با جریان اصلاح‌طلب همکاری می‌کند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب خاطرنشان کرد که اصلاح‌طلبان از متن نظام و پایبند به آرمان های امام (ره) هستند و هم توانسته اند منتقدان را هم به دور خود جمع کند.

وی گفت: اصولگراها هم توانستند شرایط خود را کنترل کنند. یادمان نرفته که آن ها بودند که از احمدی نژاد و انصار حزب‌الله حمایت کردند.یادمان هست که چه طور در سال هایی مثل 84 جولان می دادند. اصولگرایان توانستند آن‌ها را قانع کنند که اگر به اعتقاداتان صادق هستید باید صبوری کنید با ضرب و شتم و کتابخانه سوزاندن و از دیواار سفارت بالا رفتن کاری پیش نمی رود.

میرلوحی گفت: رقبا دیدیند که نمی توانند اصلاح‌طلبان را حذف کنند . با وجود جفاهایی که به این جریان شده ما می گوییم بر گذشته صلوات و بیایید با هم آینده را بسازیم. نمی شود آقای خاتمی را حذف کرد . باید بپذیرند رقبا که اصلاح‌طلبان جزو متن انقلاب هستند. حالا تفاوت‌هایی هم در نظر ها دارند .

آمریکا از دستاوردهای برجام ناراحت و عصبانی است

مسعود پزشکیان نائب رئیس مجلس دهم اظهار داشت: اگر آمریکا بخواهد از برجام خارج شود، منزوی خواهد شد. اینکه ترامپ می گوید برجام بدترین توافقی بوده که آمریکا امضا کرده نشان می دهد که برجام فوایدی داشته که ترامپ را تا این حد عصبانی کرده. این یعنی دیپلمات‌های ما و حتی مجلس تصمیم درستی گرفته که ترامپ به این شدت عصبانی شده است.

نایب رئیس مجلس در عین حال گفت: اینکه عده‌ای در داخل نیز همین حرف‌های ترامپ را تکرار می کنند و یا اینکه برخی از رسانه‌ها و حتی صداوسیما ناخودآگاه چنین مطالبی را بیان می کنند، درست نیست. باید به جای این رویکرد رفتار ما به خصوص دیپلمات‌ها و سیاستمدارها طوری باشد ‌که آمریکا منزوی باشد نه اینکه بتواند ما را عصبانی کند تا در نهایت همه را علیه ایران بسیج کرده و دوباره ما را منزوی کند. برجام توافقی است که امضا شده است و امروز آنها از این توافق عصبانی شده و می خواهند بازی را برهم زنند.

نایب رئیس مجلس افزود: اینکه فقط بگوییم که آنها هیچ غلطی نمی توانند بکنند، درست نیست. آنها سهم ما را از میادین مشترک می برند و انگار ما گوشه‌ای ایستاده‌ایم و فقط نگاه می کنیم. اگر با این استدلال می گویند که آنها نمی توانند غلط بکنند حتما حرف درستی می زنند.

29212


منبع : خبرآنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : آمریکا - برجام - ترامپ - اینکه - عصبانی - تروریستی - اصلاح‌طلبان - منزوی - اظهارات - مجلس - سیاسی - بخواهد - امروز - حمایت - گرفته - عقلانیت - مهرعلیزاده - توانند - اظهار - همکاری - یادمان - درستی - بکنند - توافقی - توانسته - جریان - توانستند - آزادی - تاکید - جمهور - پاسداران - دستاوردهای - پزشکیان - اصلاح‌طلب - انقلاب - افزود - واکنش - پایبند - سوریه - تصریح - ندارد - میرلوحی -

مطالب مرتبط با : حمایت یک اصلاح‌طلب از مواضع فرمانده کل سپاه علیه ترامپ/پزشکیان:آمریکا از دستاوردهای برجام عصبانی است
نظر شما در مورد : حمایت یک اصلاح‌طلب از مواضع فرمانده کل سپاه علیه ترامپ/پزشکیان:آمریکا از دستاوردهای برجام عصبانی است

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها