مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 201898 -تاریخ انتشار : سه شنبه 18 مهر 1396 -ساعت : 13:25

چاپ به اشتراگ گذاشتن
محیط زیست متولی اصلی مقابله با شکار غیرقانونی پرندگان در فریدونکنار/ حمایت همه جانبه دستگاه قضا برای مقابله با شکارچیان غیرمجاز

یوسفیان ملا مطرح کرد:

محیط زیست متولی اصلی مقابله با شکار غیرقانونی پرندگان در فریدونکنار/ حمایت همه جانبه دستگاه قضا برای مقابله با شکارچیان غیرمجاز

مازندمجلس: عضو مجمع نمایندگان استان مازندران گفت: هیچ نهادی از جمله سازمان حفاظت محیط زیست به تنهایی توان مقابله با شکارچیان در فریدونکنار را ندارد و دستگاه قضا باید از این سازمان حمایت کند.

مازندمجلس: عزت الله یوسفیان ملا در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به صید غیرقانونی پرندگان مهاجر در تالاب فریدونکنار،گفت: صید سالانه پرندگان مهاجر به فریدونکنار تنها در تالاب انجام نمی شود، بلکه شکار حتی در میان شاخ و برگ درختان نیز صورت گرفته و شکار در نقاط مختلفی دیده می شود؛ بنابراین ماموران محیط زیست نمی توانند به طور صد درصد با شکارهای غیرقانونی مقابله کنند.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه حتی در حیاط خانه ها نیز شکار توسط مردم انجام می شود، افزود: با توجه به اینکه اینگونه پرندگان مهاجر که به طور عموم از سیبری به منطقه مازندران مهاجرت می کنند در شب و در ارتفاع پایین پرواز می کنند، به راحتی در دسترس شکارچی و صیاد قرار می گیرند، ضمن اینکه این پرندگان از سرعت پرواز کم برخوردار بوده و به آسانی شکار می شوند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته برخی بیماری ها توسط این پرندگان در منطقه مازندران شیوع پیدا کرد، تصریح کرد :خرید آنها تا حدودی سال گذشته کاهش پیدا کرد، بنابراین اگر تقاضا نباشد، عرضه خود به خود کاهش پیدا می کند؛ بنابراین بیشتر باید با فروش این پرندگان مقابله کنند، البته اگر مردم از خطرات بیماری های این پرندگان آگاهی شوند؛ به طورحتم خرید کاهش پیدا می کند.

یوسفیان ملا با تاکید براینکه باید شرایط را درجهت کاهش خرید این پرندگان فراهم کرد،گفت: سازمان دامپزشکی باید قاطعانه در خصوص خطرات بیماری ها اطلاع رسانی کند، درغیر این صورت هیچ نهاد و سازمانی توان مقابله و برخورد با شکارچیان را ندارد؛ زیرا صید این پرندگان تنها در یک منطقه انجام نمی شود.

عضو مجمع نمایندگان استان مازندران ، با بیان اینکه یکی از متولیان مقابله با شکار غیرمجاز نهادهای قضایی است، گفت: اما متولی اصلی در این خصوص سازمان محیط زیست بوده و در این مسیر نیروی انتظامی، فرمانداری و بخشداری نیز باید اقدامات لازم را انجام دهند.


منبع : خانه ملت


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : عزت الله یوسفیان ملا - مجلس - مازند مجلس - مازندران - نماینده - فریدونکنار -

نظر شما در مورد : محیط زیست متولی اصلی مقابله با شکار غیرقانونی پرندگان در فریدونکنار/ حمایت همه جانبه دستگاه قضا برای مقابله با شکارچیان غیرمجاز

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها