مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 202217 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 19 مهر 1396 -ساعت : 18:19

چاپ به اشتراگ گذاشتن
معاینه فنی خودروهای دوگانه سوز سه ماه به تعویق افتاد

مدیر امور اجرایی معاینه فنی خودروهای کشور :

معاینه فنی خودروهای دوگانه سوز سه ماه به تعویق افتاد

مازندمجلس: تهران -ایرنا -مدیر امور اجرایی معاینه فنی خودروهای کشور گفت : طرح معاینه فنی خودروهای دوگانه سوز با توجه به کمبود زیرساخت های لازم برای اجرای طرح آزمون‌های این خودروها به مدت سه ماه به تعویق افتاد.
مازندمجلس: به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از سازمان شهرداری ها و دهیاری ها، سعید قیصر افزود :هم اکنون در تهران حدود یک میلیون و در کشور حدود 6 میلیون خودرودوگانه سوز وجود دارد که فقط 18 استان تست‌های تکمیلی لازم را برای این خودروها انجام می دهند.
وی خاطر نشان کرد : براساس مصوبه هیات وزیران مقرر شد برای خودروهای دوگانه‌سوز با عمر مخزن بیش از 6 سال علاوه بر معاینه فنی بنزینی، تست هیدروستاتیک که مخصوص مخزن گاز CNG این خودروهاست، نیز انجام گیرد با توجه به اینکه زیرساخت‌های لازم برای اجرای این مصوبه در حال حاضر وجود ندارد، پس از این دارندگان خودروهای دوگانه سوز می‌توانند در مرحله معاینه فنی عادی پذیرش شوند و تا سه ماه فرصت دارند با مراجعه به مراکز تست هیدروستاتیک، معاینه فنی مورد نظر را اخذ کنند.
مدیر امور اجرایی معاینه فنی خودروهای کشور با بیان اینکه هزینه تست هیدروستاتیک 62 هزار تومان است، تصریح کرد: صاحبان خودروهای دوگانه سوز در صورت مواجهه با هرگونه تخلفی می‌توانند به صورت 24 ساعته با شماره 62982 با مرکز مدیریت معاینه فنی کشور در تماس باشند.
وی افزود: این افراد همچنین برای مشاهده نشانی این مراکز نیز باید به سایت سیمفا (سامانه یکپارچه معاینه فنی کشور)مراجعه کنند.
قیصر در ادامه اظهارکرد: درحال حاضر 35 مرکز در کل کشور و 2 مرکز در استان تهران این تست را انجام می‌دهند اما در تلاش هستیم تا پایان سال جاری این مراکز را در استان تهران تا 40 مرکز افزایش دهیم.
وی در مورد خودروهای گازسوزی که به صورت کارگاهی و یا از طرق مختلف دوگانه سوز شده‌اند، گفت: از آبان‌ماه دارندگان این خودروها موظفند، هرچه سریع تر نسبت به اصلاح کارت خودرو و سند مالکیت خود اقدام کنند.
از هفته دوم شهریورماه امسال، معاینه فنی برای خودروهای با سوخت CNG اجباری است و باید دارندگان خودروهای دوگانه‌سوز علاوه بر معاینه فنی اولیه خودرو، یک معاینه فنی دیگر که در آن تست مخزن گاز خودروها انجام می‌شود، دارا باشند.
اجتمام**2181** 1776
تنظیم :ناهید حاجی خانی ** انتشار: لیلا خطیب زاده

اجتماعی

حمل و نقل

معاینه فنی

خودرو های دو گانه سوز


منبع : ایرنا


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : معاینه - خودروهای - دوگانه - خودروها - مراکز - هیدروستاتیک - استان - تهران - دارندگان - خودرو - می‌توانند - باشند - مراجعه - مصوبه - میلیون - افزود - اجرایی - دوگانه‌سوز - علاوه - اینکه -

مطالب مرتبط با : معاینه فنی خودروهای دوگانه سوز سه ماه به تعویق افتاد
نظر شما در مورد : معاینه فنی خودروهای دوگانه سوز سه ماه به تعویق افتاد

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها