مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 202218 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 19 مهر 1396 -ساعت : 15:21

چاپ به اشتراگ گذاشتن
نگرانی از ضبط تمام صداهای محیطی توسط بلندگوی هوشمند گوگل

نگرانی از ضبط تمام صداهای محیطی توسط بلندگوی هوشمند گوگل

مازندمجلس: بلندگوی هوشمند گوگل موسوم به هوم مینی تمامی اصوات محیطی را ضبط می کند و این امر نگرانی کاربران را در مورد نقض حریم شخصیشان برانگیخته است.
مازندمجلس:به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از ورج، عرضه بلندگوهای هوشمند در سال های اخیر توسط شرکت های مختلف فناوری رواج یافته و از این بلندگوها برای جستجوی اینترنتی، خرید آنلاین، صدور دستورات مختلف صوتی و غیره استفاده می شود.

اما برخی از این بلندگوها صدای کاربران اطراف خود را هم ضبط می کنند و همین امر نگرانی هایی را موجب شده است. بلندگوی هوم مینی این شرکت هم از مشکل یادشده مستثنی نیست و قادر به تمیز دادن دستورات صادره از صداهای دیگر نیست.

به دنبال تشدید اعتراضات به گوگل، این شرکت با صدور بیانیه ای مشکل یادشده را به رسمیت شناخته و از عرضه وصله نرم افزاری برای حل مشکل یادشده در تاریخ 7 اکتبر خبر داده است.

قرار بوده که بلندگوهایی مانند هوم مینی تنها پس از شنیدن اصواتی مانند هی گوگل یا باشه گوگل فعال شده و فرامین دریافتی را اجرا کنند. کاربران می توانند برای حل مشکلات خود در این زمینه با شماره تلفن 1-855-971-9121 هم تماس بگیرند.

آ


منبع : فارس


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : یادشده - دستورات - کاربران - بلندگوها - مانند - مختلف - صداهای - بلندگوی - هوشمند - فناوری - نگرانی -

نظر شما در مورد : نگرانی از ضبط تمام صداهای محیطی توسط بلندگوی هوشمند گوگل

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها