مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 202226 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 19 مهر 1396 -ساعت : 15:46

چاپ به اشتراگ گذاشتن

حزب بارزانی برای حضور در جلسات پارلمان عراق شرط گذاشت

مازندمجلس: حزب دموکراتیک کرستان عراق تاکید کرد که مشارکت فراکسیونش در پارلمان عراق منوط به پایبندی دولت عراق به انجام گفت‌وگوی بی‌قید و شرط و توقف آنچه است که آن را سیاست "مجازات اقلیم" خواند.
مازندمجلس:  سایت شبکه سومریه نیوز عراق گزارش داد: دفتر معاون رئیس حزب دموکراتیک کردستان عراق وابسته به مسعود  بارزانی در بیانیه‌ای اعلام کرد که با رئیس فراکسیون پارلمانی حزب دموکراتیک کردستان عراق نشستی برگزار و تاکید کرد: انجام گفت‌وگویی جدی میان بغداد و اربیل ضروری است.

در این بیانیه همچنین آمده است: در این نشست تاکید شد مشارکت فراکسیون حزب دموکراتیک کردستان در نشست‌های پارلمان عراق به شرط پذیرفتن دولت عراق به انجام گفت‌وگوی بی‌قید و شرط و توقف سیاست "مجازات" اقلیم کردستان عراق باشد و همچنین بر اهمیت وحدت موضع فراکسیون‌های کردستانی در پارلمان عراق در قبال همه پرونده‌ها تاکید شد.
بعضی از فراکسیون‌ها و اعضای پارلمان به اجماع خواستار مجازات اعضای فراکسیون حزب بارزانی شدند که اعضای این فراکسیون عنوان داشتند، مجازات اعضای کرد پارلمان و ملت کردستان همواره محکوم به شکست بوده است.
اخیرا جلسه پارلمان عراق با حضور نمایندگان حزب اتحادیه میهنی کردستان عراق و تغییر در جلسه پارلمان حضور یافتند اما نمایندگان حزب بارزانی همچنان جلسه پارلمان را تحریم کرده‌اند.


منبع : نامه نیوز


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : پارلمان - کردستان - بارزانی - اعضای - فراکسیون - مجازات - دموکراتیک - تاکید - نمایندگان - همچنین - گزارش -

مطالب مرتبط با : حزب بارزانی برای حضور در جلسات پارلمان عراق شرط گذاشت
نظر شما در مورد : حزب بارزانی برای حضور در جلسات پارلمان عراق شرط گذاشت

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها