مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 202236 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 19 مهر 1396 -ساعت : 16:10

چاپ به اشتراگ گذاشتن

یک متخصص هشدار داد؛

مسمومیت دارویی در کمین سالمندان

مازندمجلس: خبرگزاری میزان- متخصص مسمومیت‌های شیمیایی و دارویی با اشاره به اینکه تکرار مصرف دارو در سالمندان موجب مسمومیت آنها می‌شود، گفت: نزدیکان سالمندان باید در زمان و مقدار تعیین شده، دارو را در اختیار آنها قرار دهند.
مازندمجلس:

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان،عبدالکریم پژومن، متخصص مسمومیت‌های شیمیایی با بیان اینکه درباره مصرف دارو به ویژه برای سالمندان باید توجه بیشتری کرد، گفت: نزدیکان و اطرافیان این افراد باید در زمان و مقدار تعیین شده، دارو را در اختیار سالمندان قرار دهند.

وی ادامه داد: قرار دادن دارو به مقدار زیاد ممکن است موجب شود سالمند بیش از آنچه لازم است داروها را مصرف کند و دچار مسمومیت شود.

این متخصص مسمومیت‌های شیمیایی و دارویی شبکه رادیویی سلامت تاکید کرد: در سالمندان پدیده ای است به نام اتوماتیزه یعنی رفتارهای تکرار گونه وجود دارد لذا گاهی فراموش می‌کنند که داروهایشان را مصرف کرده یا نکرده اند.

پژومن در پایان اظهارداشت: لذا در بسیاری از مواقع سالمندان مصرف دارو را تکرار می‌کنند و دچار مسمومیت می‌شوند همچنین برای سالمندانی که چند بیماری دارند و ناچار هستند چندین دارو را با هم مصرف کنند، احتمال فراموشی در زمان و مقدار دارو بیشتر می شود.

 


منبع : میزان


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : سالمندان - مقدار - مسمومیت - متخصص - تکرار - شیمیایی - پژومن - دارویی - مسمومیت‌های -

نظر شما در مورد : مسمومیت دارویی در کمین سالمندان

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها