مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 202272 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 19 مهر 1396 -ساعت : 19:00

چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیسی: در جامعه نباید فاصله طبقاتی وجود داشته باشد

مازندمجلس: حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سید ابراهیم رئیسی ظهر امروز در حاشیه دیدار با نماینده مردم خراسان شمالی در مجلس خبرگان رهبری در جمع خبرنگاران گفت: مهم‌ترین نعمتی که خداوند متعال به ملت شریف ایران داده، ولایت است که امروزه نظام ولایی ما و عمود خیمه این نظام و تمامی برکات موجود در کشور به علت وجود ولایت مقام معظم رهبری است.
مازندمجلس: تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه در جامعه نباید فاصله طبقاتی وجود داشته باشد، بر ضرورت پیگیری سبک زندگی اسلامی توسط تصمیم‌گیران و تصمیم‌سازان تأکید کرد.
حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سید ابراهیم رئیسی ظهر امروز در حاشیه دیدار با نماینده مردم خراسان شمالی در مجلس خبرگان رهبری در جمع خبرنگاران گفت: مهم‌ترین نعمتی که خداوند متعال به ملت شریف ایران داده، ولایت است که امروزه نظام ولایی ما و عمود خیمه این نظام و تمامی برکات موجود در کشور به علت وجود ولایت مقام معظم رهبری است.
وی با اشاره به ولایت‌پذیری ملت شریف ایران و مردم ولایتمدار خراسان‌شمالی بیان کرد: مردم عشق به ولایت دارند و توجهشان به رهبر معظم انقلاب است که دغدغه مقام معظم رهبری نیز مردم هستند و محور اصلی سخنان مقام معظم رهبری در خراسان‌شمالی در سال 91 بر روی بحث سبک زندگی اسلامی بود و این سبک زندگی دینی یکی مهم‌ترین مسائل زندگی مردم این کشور است.
تولیت آستان قدس رضوی اضافه کرد: به‌ عبارت‌ دیگر ملت ایران امروز دارای یک تمدنی هستند که این تمدن برخاسته از دین و زندگی و سبک زندگی دینی است.
رئیسی اظهار کرد: در مقابل تمدن‌های دنیا تمدنی را رقم‌ زده‌ایم که انسان‌های معاصر می‌توانند مبتنی بر دین، زندگی داشته باشند که درونش اخلاق، قانونمداری، معنویت و خردورزی باشد و بر عدالت اجتماعی هم حاکم باشد.
وی اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب در سال 91 سبک زندگی اسلامی را برای ایرانیان مطرح کردند که بلافاصله پس از مطرح‌ شدن آن نویسندگان و صاحب‌قلم‌ها تحریر و تحلیل در سبک زندگی اسلامی را مورد بررسی قرار دادند.
تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به بخش علمی سبک زندگی اسلامی گفت: موضوع سبک زندگی اسلامی بخش علمی هم دارد که باید تمام لایه‌های اجتماعی ما برخوردار از سبک زندگی دینی باشد و این موضوع باید توسط تصمیم‌سازان، تصمیم‌گیران و رصدکنندگان در کشور انجام شود.
رئیسی در ادامه افزود: باید شاخصه‌هایی را مشخص کرد که به چه میزانی اخلاق‌مداری، قانون‌مداری، توجه به معنویت و همچنین اجرای عدالت اجتماعی در جامعه عمل شده است و یا بالعکس فاصله طبقاتی در جامعه بیشتر شده است.
تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه نباید فاصله طبقاتی وجود داشته باشد، با اشاره به حضور همیشه در صحنه مردم خراسان‌شمالی گفت: ظاهر این حضور این است که مردم اعلام ولایتمداری می‌کنند و همیشه در صحنه هستند و باطن این موضوع هم عمل به بیانات مقام معظم رهبری در 19 مهر در خراسان‌شمالی است که ایشان به سبک زندگی اسلامی اشاره کردند و خواسته مقام معظم رهبری اصلاح سبک زندگی به روش سبک زندگی اسلامی بود و جا دارد که پس از گذشت 5 سال از طرح این موضوع هر یک از شاخص‌های سبک زندگی اسلامی را بررسی کرد که به چه میزانی کار شده است و چه میزانی جای کار دارد.
رئیسی در پایان یادآور شد: امیدواریم برکات سفر مقام معظم رهبری به خراسان‌شمالی همچنان ادامه داشته باشد و شاهد پیشرفت این استان و کشور باشیم.


منبع : نامه نیوز


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : زندگی - اسلامی - رهبری - رئیسی - خراسان‌شمالی - اشاره - جامعه - فاصله - موضوع - طبقاتی - تولیت - آستان - میزانی - اجتماعی - ولایت - نباید - بررسی - تصمیم‌گیران - ادامه - همیشه - اینکه - عدالت - معنویت - برکات - امروز - تصمیم‌سازان - انقلاب - تمدنی - اضافه - مهم‌ترین -

نظر شما در مورد : رئیسی: در جامعه نباید فاصله طبقاتی وجود داشته باشد

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها