0
همکاری لنوو و اینتل برای تولید اولین رایانه بدون رمز عبور

تاریخ انتشار : چهار شنبه 03 آبان 1396 - ساعت : 10:58

کد مطلب: 205677 چاپ به اشتراگ گذاشتن

همکاری لنوو و اینتل برای تولید اولین رایانه بدون رمز عبور

مازندمجلس: کلمات عبور همیشه یکی از مهم ترین نقاط ضعف رایانه ها بوده و کشف آنها موجب نفوذ به لپ تاپ ها و گوشی ها وسرقت اطلاعاتشان شده است.

مازندمجلس:به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از بیزینس وایر، فناوری جدید ابداع شده توسط دانشمندان ما را یک گام سمت رهایی از دست کلمات عبور نزدیک کرده است.

دو شرکت لنوو و اینتل با همکاری یکدیگر اولین سیستم تایید صلاحیت داخلی را برای استفاده در رایانه های شخصی ابداع کرده اند که مبتنی بر استاندارد شناسایی سریع هویت یا FIDO (Fast Identity Online)  است.

قرار است از این فناوری در تازه ترین رایانه های تولیدی لنوو استفاده شود که از جمله آنها می توان به یوگا 920 اشاره کرد. این استاندارد مبتنی بر فناوری Online Connect اینتل است که در نسل هفتم و هشتم پردازنده های این شرکت گنجانده شده است.

برای فعال کردن این سیستم یا باید از روش کشیدن انگشت بر روی یک ابزار قرائت اثرانگشت استفاده کنید که بر روی لپ تاپ های لنوو نصب شده است و از این طریق وارد رایانه شوید. درروش دیگر مانند همیشه کلمات عبور خود را در سایت های گوناگون اجتماعی مانند گوگل، فیس بوک و غیره وارد می کنید و به جای لاگین خودکار ، سرویس یادشده هویت کاربر را با هوشمندی شناسایی کرده و شما می خواهد بر روی دکمه لاگین کلیک کنید.

شرکت هایی مانند سامسونگ، گوگل و مایکروسافت از FIDO پشتیبانی می کنند و امیدوارند از این طریق به تدریج کلمه عبور حذف شود. البته FIDO با استاندارد Touch ID اپل سازگاری ندارد.

آ


منبع : فارس

برچسب ها : #رایانه #فناوری #استفاده #استاندارد #مانند #اینتل #شناسایی #Online #لاگین #سیستم #اولین #ابداع #کلمات #همکاری #مبتنی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : همکاری لنوو و اینتل برای تولید اولین رایانه بدون رمز عبور