مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 202282 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 19 مهر 1396 -ساعت : 20:47

چاپ به اشتراگ گذاشتن

در دیدار با رئیس مجلس ایالت بلوچستان پاکستان؛

لاریجانی: بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

مازندمجلس: رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود، گفت: روابط ایران و پاکستان روابطی قدیمی و دوستانه است و رایزنی‌های پارلمانی میان دو کشور در سطح خوبی قرار دارد و مسلما این سفر می‌تواند در ارتقاء سطح روابط تاثیرگذار باشد.
مازندمجلس:  علی لاریجانی روز چهارشنبه در دیدار با راحله دورانی رئیس مجلس ایالت بلوچستان پاکستان و هیات همراه اظهار داشت: ایران و پاکستان همیشه در شرایط مختلف یار هم بوده‌اند و این روابط ریشه‌ای است که می‌تواند در زمینه‌های مختلف بالاخص اقتصادی و تجاری گسترش پیدا کند و ایجاد بازارچه‌های مرزی می‌تواند یکی از این اقدامات باشد.
وی افزود: ایران علاقه مند است که همکاری‌های دوجانبه را در حوزه‌های مختلف گسترش دهد و به آبادانی ایالت بلوچستان کمک کند.
همچنین در این دیدار راحله دورانی، با ابراز خرسندی از سفر به ایران، گفت: امروز با فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی دیدار داشتم و درجریان فعالیت زنان در حوزه های مختلف قرار گرفتم و متوجه حضور مستمر آنان در مسایل مختلف اجتماعی و سیاسی شدم.
دورانی در ادامه با اشاره به اینکه تاکنون 80 هزار نفر درپاکستان قربانی عملیات تروریستی شده اند، اظهار کرد: مساله امنیت در منطقه بسیار حائز اهمیت است و ارتش پاکستان تلاش می کند تا امنیت مرزها را حفظ نماید و امیدواریم که دو کشور همسایه بتوانند با کمک یکدیگر در این زمینه همکاری نزدیکی داشته باشند.
وی افزود: ایران کشوربسیار قدرتمند و تاثیرگذاری در منطقه است که توانسته در این سال‌ها مقابل دشمنان ایستادگی کرده و از منافع کشورش دفاع کند.
رئیس مجلس ایالت بلوچستان پاکستان با اشاره به لزوم گسترش همکاریها میان دو کشور، اظهار داشت: تجار پاکستانی خیلی تمایل به حضور بیشتر در ایران دارند و راه اندازی خطوط هوایی کویته - زاهدان و کویته - مشهد می تواند هم برای زوار و هم تجار دو کشور امری تسهیل کننده باشد.
 وی گفت: تسهیل درصدور روادید تجار پاکستانی هم مسئله دیگری است که می تواند به گسترش روابط کمک نماید.
دورانی همچنین با اشاره به علاقه مندی مردم پاکستان به یادگیری زبان و ادبیات فارسی، تاکید کرد: مناسب است که در خصوص تبادل دانشجو و بورسیه کردن آنان جهت یادگیری زبان اقداماتی صورت پذیرد.
وی در پایان از رییس مجلس شورای اسلامی و هیات ایرانی برای حضور درایالت بلوچستان دعوت به عمل آورد.


منبع : نامه نیوز


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مختلف - پاکستان - بلوچستان - گسترش - دیدار - دورانی - ایالت - اشاره - اظهار - یادگیری - امنیت - اسلامی - منطقه - تسهیل - پاکستانی - نماید - شورای - تواند - کویته - می‌تواند - اقتصادی - تجاری - بازارچه‌های - لاریجانی - ایجاد - راحله - علاقه - افزود - روابط - همچنین -

مطالب مرتبط با : لاریجانی: بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود
نظر شما در مورد : لاریجانی: بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها