0
معاون ایران خودرو: یک سوم خودروهای تولیدی کشور تا سال 2025 صادر می شود

تاریخ انتشار : چهار شنبه 03 آبان 1396 - ساعت : 15:37

کد مطلب: 205708 چاپ به اشتراگ گذاشتن

دبیر جشنواره بین المللی تئاترکودک:

معاون ایران خودرو: یک سوم خودروهای تولیدی کشور تا سال 2025 صادر می شود

مازندمجلس: تهران - ایرنا - معاون طراحی و توسعه محصول و پلتفرم شرکت ایران خودرو، با اشاره به برنامه ریزی برای دستیابی به تیراژ سالیانه سه میلیون دستگاه خودرو در کشور تا سال 2025، گفت: حدود یک سوم این خودروها با هدف بازار صادراتی تولید خواهند شد.

مازندمجلس: به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «کامران سپهری» امروز (چهارشنبه) در نخستین نشست سازندگان پلتفرم جدید ایران خودرو در محل شرکت ساپکو افزود: تا سال 2025 برای تولید سالیانه یک میلیون و 800 هزار دستگاه خودرو در شرکت ایران خودرو برنامه ریزی شده است.
به گفته سپهری،30 درصد خودروهای تولیدی با هدف صادرات به بازارهای هدف تولید خواهند شد و بر این اساس باید بر پلتفرم های جدید تمرکز کنیم.
وی تاکید کرد که توسعه پلتفرم های جدید به کاهش هزینه های تولید، کاهش زمان عرضه محصولات و تنوع بیشتر در بازار منجر خواهد شد.
این مقام مسئول ایران خودرو افزود: توسعه پلتفرم جدید ایران خودرو با هدف تولید 800 هزار خودرو در سال برنامه ریزی شده است.
وی با اشاره به اهمیت بازار ایران، تصریح کرد: با اجرایی شدن برجام و رفع تدریجی تحریم ها، اقتصاد ایران شاهد رشد هشت درصدی بود و انگیزه های زیادی برای حضور در این بازار بزرگ به وجود آمد.
سپهری یادآور شد: ایران در مقایسه با سایر کشورهای منطقه از زیرساخت های بهتری برخوردار بوده و علاوه بر آن از نیروی انسانی جوان، تحصیلکرده و ارزان قیمت، همچنین انرژی و مواد اولیه ارزان و فراوان برخوردار است که جزو مزیت های تولید در کشور است.
وی در ادامه از انگیزه بالای خارجی ها برای سرمایه گذاری و ایجاد و تاسیس شرکت های مشترک در کشور خبر داد.
سپهری تاکید کرد: ایران سیزدهمین تولیدکننده بزرگ خودرو سال 2016 در جهان با تولید بیش از یک میلیون و500 هزار دستگاه خودرو معرفی کرد و افزود: ظرفیت های بسیار مناسبی برای مونتاژ خودرو و قطعه سازی در ایران وجود دارد.

برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
IRNAeco@
https://t.me/irnaeco
اقتصام*3065* 1070* 6075*خبرنگار: محمد ملک دار * انتشار: زهرا هجینی نژاد

اقتصاد

صنعت

ايران خودرو

نشست سازندگان پلتفرم جديد ايران


منبع : ایرنا

برچسب ها : #خودرو #تولید #پلتفرم #سپهری #افزود #بازار #اقتصادی #توسعه #اقتصاد #انگیزه #برخوردار #ايران #ارزان #تاکید #میلیون #ایرنا #خبرنگار #سازندگان #خودروهای #دستگاه #تولیدی #برنامه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : معاون ایران خودرو: یک سوم خودروهای تولیدی کشور تا سال 2025 صادر می شود