مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 202332 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 20 مهر 1396 -ساعت : 09:36

چاپ به اشتراگ گذاشتن

پیوندی در گفت و گو با میزان:

آماده ارسال محموله های بشر دوستانه بیشر برای مسلمانان میانمار هستیم/ شرط اعزام تیم های واکنش سریع به بنگلادش

مازندمجلس: خبرگزاری میزان- رئیس جمعیت هلال احمر گفت: آماده ارسال محموله های بیشتر برای مسلمانان آواره میانمار هستیم و در صورت موافقت بنگلادش محموله چهارم به زودی ارسال می شود.
مازندمجلس:

علی اصغر پیوندی در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، با اشاره به وضعیت مسلمانان میانمار که به مرز کشور بنگلادش پناه آورده اند، گفت: همزمان با ارسال سومین محموله کمک های بشر دوستان ایران، به این کشور سفر کردم تا از نزدیک در جریان وضعیت مسلمانان آواره میانمار و نحوه توزیع و خدمات بشر دوستانه به این افراد قرار گیرم. خوشبختانه ایران با ارسال متوالی محموله های بشر دوستانه تاکنون 100 تن اقلام امدادی، زیستی و غذایی را برای بیش از 400 هزار آواره ارسال کرده است. 

وی در مورد اقدامات ایران در مرز دو کشور میانمار و بنگلادش گفت: با همکاری صلیب سرخ جهانی و مسئولان بنگلادشی، به زودی بیمارستان صحرایی هلال احمر ایران برای آوارگان مسلمان در منطقه استقرار راه اندازی می شود. در این بیمارستان صحرایی قصد داریم تمامی امکانات درمانی اولیه را ارائه کنیم. 

رئیس جمعیت هلال احمر تاکید کرد: امروز با مسئولان بنگلادشی جلساتی را برگزار می کنیم تا بتوانیم بازهم محموله های امدادی را با هماهنگی آنها و صلیب سرخ ارسال کنیم. ایران این آمادگی را دارد تا کمک به مسلمانان آواره میانمار را ادامه دهد. 

به گفته پیوندی در صورت موافقت مسئولان بنگلادشی در کمترین زمان محموله چهارم امدادی آماده و برای این افراد ارسال می شود. 

وی در مورد چرایی عدم اعزام امدادگر به بنگلادش گفت: براساس توافقات اولیه قرار بود تیم های واکنش سریع هلال احمر ایران همراه با محموله ها برای امدادرسانی بیشتر به بنگلادش اعزام شوند که به علت برخی مشکلات این اقدام انجام نشد. در صورت تائید مسئولان بنگلادش آمادگی داریم تیم های امدادی خود را به محل کمپ اوارگان اعزام کرده تا خدمات رسانی کنند. 

 


منبع : میزان


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ارسال - بنگلادش - محموله - میانمار - امدادی - مسئولان - اعزام - مسلمانان - آواره - دوستانه - پیوندی - بنگلادشی - آمادگی - اولیه - صحرایی - داریم - بیمارستان - وضعیت - میزان - آماده - واکنش - خدمات - افراد -

نظر شما در مورد : آماده ارسال محموله های بشر دوستانه بیشر برای مسلمانان میانمار هستیم/ شرط اعزام تیم های واکنش سریع به بنگلادش

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها