0

تاریخ انتشار : چهار شنبه 03 آبان 1396 - ساعت : 12:59

کد مطلب: 205735 چاپ به اشتراگ گذاشتن

ولایتی: تعلیق همه پرسی کردستان عراق قابل پیش‌بینی بود/ چرا آمریکا دوازده پایگاه در خاک سوریه ایجاد کرده است؟

مازندمجلس: علی اکبر ولایتی گفت: اکثریت مردم عراق و کرد خواهان اتحاد و همبستگی ملی و حفظ تمامیت و ارضی عراق هستند.

مازندمجلس: مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین اللمل، گفت: اکثریت مردم عراق و کرد خواهان اتحاد و همبستگی ملی و حفظ تمامیت و ارضی عراق هستند.
علی اکبر ولایتی مشاور امور بین الملل رهبر معظم انقلاب اسلامی در حاشیه دیدار خود با فیصل مقداد قائم مقام وزیر امور خارجه سوریه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دیدار خوبی را داشتیم، در طی این ملاقات گفتگوهای مختلفی راجع به روابط دوجانبه، همکاری های منطقه ای و بین المللی برگزار شد.
وی گفت: در عین حال یکبار دیگر تاکید کردیم بر اینکه خط مقاومت همچنان در برابر توطئه های صهیونیسم و آمریکا ایستاده و با مقاصد شیطانی که آنها در جهت تجزیه و تضعیف کشورهای منطقه اعمال می‌کنند مقابله خواهیم کرد.
ولایتی با اشاره به سفر هیات بلند پایه ای از حماس به تهران در روزهای اخیر و سفر قریب الوقوع آقای عبادی نخست وزیر عراق به ایران، گفت: این دیدارها که با فواصل کم صورت میگیرد در جهت توافق با سیاست های اصلی که کشورهای منطقه دارند و آن هم حمایت از دولتهای قانونی و ملتهای منطقه انجام می شود ادامه خواهد یافت.
مشاور امور بین الملل رهبر معظم انقلاب اسلامی تصریح کرد: در عراق دولت و ملت آن کشور موفق شدند که بر یک توطئه بزرگ که پشت آن صهیونست ها و آمریکا بودند پیروز شوند و در سوریه هم دولت و ملت آن؛ حامیان و متحدان آن توانستند در دیرالزور پیروزی‌هایی را به دست آورند و انشالله این پیروزی ها به سمت رقه ادامه خواهد داشت و نهایتا آمریکایی ها را هم از سوریه اخراج خواهند کرد.
وی افزود: سوال مشترک ما این است که به چه دلیلی آمریکایی ها دوازده پایگاه در خاک سوریه بدون اجازه دولت آن کشور ایجاد کرده اند که البته مشخص است که هدف آنها تجزیه سوریه است.
ولایتی یادآور شد: همانطور که آمریکایی ها در عراق شکست خورده اند در سوریه هم شکست خواهند خورد و علی رغم تلاش هایی که آمریکایی ها در تفرقه اندازی میان کشورهای جبهه مقاومت دارد، این جبهه هر روز مقاوم تر خواهد شد.
مشاور امور بین الملل رهبر معظم انقلاب اسلامی در پاسخ به سوالی مبنی بر بیانیه اقلیم کردستان و تعلیق همه‌پرسی گفت: این مساله پیش بینی می شد که به این سمت برود چرا که اکثریت مردم عراق و کرد خواهان اتحاد و همبستگی ملی و حفظ تمامیت و ارضی عراق هستند.
وی ادامه داد: بدون هیچ گونه خون ریزی کرکوک و سایر مناطق را تحویل دولت قانونی عراق دادند و با کمک ارتش و حشد شعبی و دیگر نیروهای مردمی تمامیت ارضی عراق یکبار دیگر تثبیت شد و ما از ابتدا هم از آقای بارزانی می خواستیم که همه پرسی را لغو کند زیرا که این همه پرسی نه به مصلحت گردهای عراق و نه سنی ها و شیعیان بود.
ولایتی در پایان خاطرنشان کرد: مصلحت تمام عراقی ها این است که همانطور که در طی قرون مختلف با هم متحد بودند، همان طور بمانند. کشور عراق کشور مهمی است و هر کاری که در جهت تضعیف آن باشد با مخالفت جمهوری اسلامی ایران مواجه می شود و هر چه در جهت تقویت باشد با حمایت ایران مواجه خواهد شد.

منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #سوریه #آمریکا #ولایتی #آمریکایی #انقلاب #منطقه #مشاور #اسلامی #ادامه #کشورهای #الملل #تمامیت #حمایت #مواجه #تضعیف #قانونی #مصلحت #تعلیق #تجزیه #همانطور #خواهند #مقاومت #اتحاد #خواهان #اکثریت #پایگاه #همبستگی #دوازده #ایجاد #یکبار #کردستان #دیدار #توطئه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : ولایتی: تعلیق همه پرسی کردستان عراق قابل پیش‌بینی بود/ چرا آمریکا دوازده پایگاه در خاک سوریه ایجاد کرده است؟