مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 202382 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 20 مهر 1396 -ساعت : 12:53

چاپ به اشتراگ گذاشتن
ساماندهی۵۰کودک کار در مازندران/توزیع غذای گرم بین۱۰هزار و ۱۹۰کودک مازنی

مدیر کل بهزیستی مازندران:

ساماندهی۵۰کودک کار در مازندران/توزیع غذای گرم بین۱۰هزار و ۱۹۰کودک مازنی

مازندمجلس: مدیر کل بهزیستی مازندران بااشاره به اقدام دولت تدبیر و امید در توزیع عادلانه امکانات اجتماعی گفت: سال ۹۵ غذای گرم بین ۵ هزار نفر با بیش از ۲۵۰ میلیون تومان اعتبار و امسال بین ۱۰ هزار و ۱۹۰ نفر با ۲ میلیارد و۴۰۰میلیون تومان توزیع شد.

مازندمجلس: سید سعید آرام، مدیر کل بهزیستی مازندران امروز(20مهر) در آیین افتتاحیه طرح یک وعده غذای گرم در روستا مهدهای استان با اشاره به شعار «هر کودک نشانی خداست» ،اظهار داشت: توزیع یک وعده غذای گرم در مهدهای حاشیه ای و روستامهدها برای امنیت غذایی، کاهش سوء تغذیه و رفع آن در کودکان منطقه بسیار موثر است.

وی افزود: غذای گرم بین 402 روستا و26 حاشیه مهد‌های استان توزیع می‌شود.

آرام با اشاره به اقدام دولت و تدبیر و امید در توزیع عادلانه امکانات اجتماعی گفت: سال 95 غذای گرم بین 5 هزار نفر  با بیش از 250 میلیون تومان اعتبار و امسال بین 10 هزار و 190 نفر با 2 میلیارد و400میلیون تومان توزیع شد.

وی با بیان اینکه سلامت کودکان به عنوان آینده سازان جامعه از اهمیت بالایی برخوردار است، افزود:به منظور حمایت از کودکان و توجه ویژه به سلامت آنان تست غربالگری «اوتیسم» و «شنوایی سنجی»  در بین 80 درصد از کودکان 3 - 6 سال از سوی سازمان بهزیستی مازندران انجام شده است.

آرام از حمایت بهزیستی مازندران از 10 هزار کودک زیر 6 سال در استان خبر داد و گفت: بیش از 70 درصد از نوزادان در بدو تولد مورد سنجش قرار می گیرند.

وی با اعلام اینکه طرح غربالگری اضطراب در شهرهای ساری و بابل در حال اجراست،ادامه داد: 2 هزار کودک در این طرح مورد ارزیابی قرار گرفتند و برآنیم تا این طرح را در دیگر شهرهای استان تسری دهیم.

آرام حمایت از کودکان کار،خیابانی و بی سرپرست را از اقدامات سازمان بهزبستی استان عنوان کرد و گفت:سالانه 60 -70 کودک کار شناسایی و ساماندهی می شوند.

وی از شناسایی و ساماندهی 50 کودک خیابانی در سال 96 خبر داد و تعداد معلولین تحت حمایت این سازمان را 6 هزار کودک عنوان کرد.


منبع : شبستان


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مدیرکل - مدیرکل سابق بهزیستی - مازندران - سعید آرام - مجلس - اوتیسم -

نظر شما در مورد : ساماندهی۵۰کودک کار در مازندران/توزیع غذای گرم بین۱۰هزار و ۱۹۰کودک مازنی

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها