مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 202407 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 20 مهر 1396 -ساعت : 18:04

چاپ به اشتراگ گذاشتن
کالاهای ایرانی با استانداردهای دنیا مطابق نیست

ولی ملکی:

کالاهای ایرانی با استانداردهای دنیا مطابق نیست

مازندمجلس: عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: کالاهای ایرانی با استانداردهای دنیا مطابقت ندارد.

مازندمجلس: ولی ملکی روز پنجشنبه در همایش روز ملی استاندارد در اردبیل افزود: رعایت استاندارد مهم ترین الزام در تولید و صادرات محصولات و خدمات است که رعایت نشدن آن موجب رد محصول در بازارهای جهانی است.
وی بیان کرد: توجه به آزمایشگاه های مرجع توسط استاندارد و خروج آن از انحصار افراد بدون تخصص می تواند در استاندارد سازی و صدور استانداردهای علمی موثر باشد.
وی با انتقاد از بی توجهی به ورود اجناس غیر استاندارد به کشور گفت: سازمان استاندارد باید با جلوگیری از رانت خواری ها و وارد شدن کالاهای غیر استاندارد در تقویت تولید ملی تلاش کند.
نماینده شهرستان مشگین شهر در مجلس اعمال نفوذ برخی در آزمایشگاه های مرجع سازمان استاندارد را تهدیدی برای تولید داخلی عنوان کرد و خواستار مقابله با این وضعیت شد.
ملکی به مشکل گریز از استاندارد در کشور اشاره کرد و افزود: بی توجهی به گریز از استاندارد در کشور باعث می شود به رتبه بندی محصولات کشورمان در دنیا نگاه مثبتی شکل نگیرد.
سرپرست استانداری اردبیل نیز در این همایش گفت: حوزه استاندارد نیازمند بازمهندسی است و باید این موضوع در سازمان استاندارد بررسی شود.
اقبال عباسی با اشاره به غیراستاندارد بودن برخی کالاها خواستار مقابله با رانت خوارها شده و گفت: مردم حق دارند از کالاهای استاندارد استفاده کنند.
وی بیان کرد: اگر حوزه استاندارد در کشور اصلاح شود تولید و صادرات ما هم رونق می گیرد.
در پایان این همایش از فعالان اداره کل استاندارد استان اردبیل، آزمایشگاه های فعال در حوزه استاندارد و واحدهای تولیدی موفق در امر استاندارد تجلیل شد.


منبع : ایرنا


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : استاندارد - تولید - اردبیل - نماینده - کالاهای - آزمایشگاه - همایش - توجهی - اشاره - مقابله - خواستار - رعایت - استانداردهای - خبرنگار - افزود - صادرات - محصولات -

مطالب مرتبط با : کالاهای ایرانی با استانداردهای دنیا مطابق نیست
نظر شما در مورد : کالاهای ایرانی با استانداردهای دنیا مطابق نیست

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها