مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 202408 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 20 مهر 1396 -ساعت : 18:02

چاپ به اشتراگ گذاشتن
اعتبار سازمان استاندارد در عین افزایش وظایف کاهش یافته است

رئیس سازمان استاندارد

اعتبار سازمان استاندارد در عین افزایش وظایف کاهش یافته است

مازندمجلس: اردبیل - ایرنا - رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: در چهار سال اخیر در حالی که اعتبار این سازمان یه یک سوم کاهش یافته ، وظایف سازمانی آن همچنان رو به افزایش بوده است .
مازندمجلس: به گزارش خبرنگار ایرنا، نیره پیروز بخت روز پنجشنبه در همایش روز ملی استاندارد در اردبیل با بیان اینکه عملیاتی شدن طرح های استاندارد نیازمند ابزار است بیان کرد: افق چند ساله توسعه استاندارد در کشور مشخص است و برای تحقق این برنامه ها نیازمند اعتبار هستیم .
وی بیان کرد: در حال حاضر استاندارد سازی تمامی تله کابین ها ، شهربازی ها ، اسباب بازی ها و زمین های بازی بعنوان وظایف جدید به سازمان استاندارد واگذار شده و این در حالی است که هم اکنون 50 درصد پست های سازمانی ما خالی و این امر باعث می شود در بازرسی ها کندی به وجود آید.
وی با بیان اینکه سه میلیون و 500 هزار واحد صنفی در کشور وجود دارد،گفت: در یکسال گذشته تنها یک میلیون واحد صنفی مورد بازرسی ماموران استاندارد قرار گرفته و کمبود نیرو و اعتبار علت اصلی آن می باشد.
وی همچنین گفت : سه هزار و 200 آسانسور در شش ماهه اول سالجاری مورد بازرسی قرار گرفته است .
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران بیان کرد: اقدامات زیادی در این سازمان در راستای استاندارد سازی محصولات مختلف انجام گرفته و تدوین استاندارد غذای حلال یکی از این موارد است.
وی ادامه داد: تدوین استاندارد غذای حلال با استفاده از مبانی فقه جعفری انجام گرفته و بیش از 98 درصد مواد این فقه در تدوین آن استفاده شده است.
پیروز بخت به افزایش فرهنگ استاندارد در بین مردم اشاره کرد و گفت: برای پاسخگویی به مطالبات مردمی در خصوص استاندارد نیازمند تدوین و یا تغییر قوانین مرتبط با استاندارد هستیم.
خبرنگار: مینا میرقاسمی ** انتشار دهنده : سیفعلی موسی زاده
3006/6016

اقتصاد

استاندارد

اعتبار

کاهش


منبع : ایرنا


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : استاندارد - گرفته - تدوین - اعتبار - بازرسی - نیازمند - میلیون - استفاده - اینکه - افزایش - وظایف - خبرنگار - پیروز - هستیم -

مطالب مرتبط با : اعتبار سازمان استاندارد در عین افزایش وظایف کاهش یافته است
نظر شما در مورد : اعتبار سازمان استاندارد در عین افزایش وظایف کاهش یافته است

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها