مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 202415 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 20 مهر 1396 -ساعت : 15:21

چاپ به اشتراگ گذاشتن

انتقاد آخوندی از تخریب‌های چهارباغ اصفهان

مازندمجلس: وزیر راه و شهرسازی گفت: در اصفهان و در محور چهارباغ شاهد تخریب‌های گسترده ای بوده‌ایم.
مازندمجلس: عباس آخوندی امروز (پنجشنبه) در بازدید از طرح بازسازی و پیاده‌راه‌سازی خیابان چهارباغ اصفهان اظهار کرد: اصفهان نمونه تمدن ایران شهری است که آثاری از دوره‌های سلجوقی، صفوی و قاجار دارد.
وی با بیان اینکه اصفهان یکی از شهرهای مطرح و الگو در احیای تمدن ایران و بازآفرینی شهری برای تمامی ایران است، افزود: اتفاقات بسیار خوبی در راستای حفظ بازارهای اصفهان رخ داده است و از میدان امام علی (ع) تا میدان امام (ره)، یک محور تاریخی بازسازی شده است.
آخوندی افزود: این اقدامات به نوعی بازآفرینی و در واقع خلق مجدد اصفهان با شرایط جدید است که موجب می شود یاد گذشته در راستای تداوم تاریخی تکرار شود.
وی این اقدامات را فراتر از اقدامات یک محله دانست و گفت: وزارت راه و شهرسازی در این دوره اصلی ترین سیاست خود را بازآفرینی شهری و احیای بافت های تاریخی و قدیمی نهاده است.
وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: دراصفهان و در محور چهارباغ شاهد تخریب های گسترده ای بوده ایم؛ آثار قدیمی تخریب و تبدیل به مکان های تجاری و اداری کم ارزش و فاقد هر گونه ارزش تاریخی شده بود که نمی تواند برای کل شهر ارزش افزوده ایجاد کند.
آخوندی افزود: این در حالی است که بازآفرینی محور چهارباغ، فقط برای مردم این محل نیست و می تواند جاذب گردشگر از سراسر جهان و در واقع منبع تولید ثروت برای کل مردم اصفهان باشد.


منبع : نامه نیوز


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اصفهان - تاریخی - آخوندی - بازآفرینی - چهارباغ - افزود - اقدامات - قدیمی - تواند - شهرسازی - تخریب - راستای - بازسازی - احیای - میدان -

مطالب مرتبط با : انتقاد آخوندی از تخریب‌های چهارباغ اصفهان
نظر شما در مورد : انتقاد آخوندی از تخریب‌های چهارباغ اصفهان

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها