0

تاریخ انتشار : چهار شنبه 03 آبان 1396 - ساعت : 19:13

کد مطلب: 205851 چاپ به اشتراگ گذاشتن

اردوغان: اقلیم کردستان به هشدارهای ما واکنش مثبتی نشان نداد

مازندمجلس: رئیس جمهور ترکیه با تاکید بر اینکه همواره حامی یکپارچگی عراق بوده ایم، گفت: اقلیم کردستان عراق به هشدارهای ما عکس العمل مثبتی نشان ندا،. ما نیز تصمیم به تحریم آنها گرفتیم.

مازندمجلس: آناتولی گزارش داد: رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه پس از دیدار با حیدر العبادی نخست وزیر عراق در آنکارا در نشست خبری مشترکی با وی شرکت کرد.
 رئیس جمهور ترکیه در این کنفرانس مطبوعاتی گفت: طرف گفتگوی ما در موضوعاتی از قبیل امنیت مرزهای زمینی و نفت، دولت مرکزی عراق است.
اردوغان ادامه داد: همواره حامی یکپارچگی عراق بوده ایم. اداره اقلیم کردستان عراق به هشدارهای ما عکس العمل مثبتی نشان نداد. ما نیز تصمیم به تحریم آنها گرفتیم.
وی در ادامه افزود: ترکیه، عراق و ایران می توانند با اقدامات مشترک کنونی شان به نقطه مثبتی برسند. حجم تجارت عراق و ترکیه ۹ میلیارد دلار است و بیشتر نیز خواهد شد. روابط همسایگی خوبی داریم.
اردوغان تصریح کرد: داعش عراق را تقریبا نابود کرد. دولت مرکزی این کشور با اقدام قاطع اکثر مناطق این کشور را از تروریست ها پاکسازی کرد. معتقدم که تمام آنها پاکسازی خواهند شد.
رئیس جمهور ترکیه خاطرنشان کرد: گروهک تروریستی «پ‌ک‌ک» از این وضعیت سوءاستفاده کرده و در تلاش برای کسب موقعیتی برای خود در عراق است. «پ‌ک‌ک» هنوز در «قندیل» و سنجار حضور دارد. قصد داریم در این زمینه نیز به مبارزه مشترک خود با عراق ادامه دهیم. برای برقراری صلح در منطقه اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #ترکیه #اردوغان #جمهور #مثبتی #ادامه #مشترک #داریم #پاکسازی #پ‌ک‌ک #اقدامات #مرکزی #هشدارهای #گزارش #اقلیم #کردستان

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : اردوغان: اقلیم کردستان به هشدارهای ما واکنش مثبتی نشان نداد