مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 202453 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 20 مهر 1396 -ساعت : 19:13

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تسهیلات ویژه بانکی در اختیار تولیدکنندگان استان اردبیل قرار می گیرد

سرپرست استانداری اردبیل:

تسهیلات ویژه بانکی در اختیار تولیدکنندگان استان اردبیل قرار می گیرد

مازندمجلس: اردبیل - ایرنا - سرپرست استانداری اردبیل گفت: با ارائه تسهیلات ویژه وارزان قیمت بانکی به تولیدکنندگان بخش تولید و اقتصاد در این استان رونق می گیرد.
مازندمجلس: به گزارش ایرنا ، اقبال عباسی روز پنجشنبه در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و اشتغال خلخال افزود: حل مشکل تولید کنندگان و صاحبان واحدهای تولیدی و صنعتی استان در دستور کار استانداری اردبیل و فرمانداری های تابعه قرار گرفته و با هدف حمایت از تولیدکنندگان تسهیلات ویژه اعتباری و بانکی از محل اعتبارات تسهیلاتی صندوق توسعه ملی در اختیار صاحبان واحدهای تولیدی قبلی و نیز متقاضیان ایجاد واحدهای تولیدی جدید قرار خواهد گرفت.
وی با اشاره به اشتغال بیش از 400 نفر از افراد بیکار خلخال در بخش تولید پوشاک این شهرستان گفت: در راستای حمایت از واحدهای تولید پوشاک انبوه و افزایش تعداد افراد مشغول بکار در این واحدها 10 میلیارد ریال تسهیلات به صورت تسهیلات توسعه و یا سرمایه درگردش با نرخ سود بانکی 12 درصد در اختیار این واحدهای تولیدی قرار می گیرد.
عباسی اظهار کرد: در صورت نیاز صاحبان واحدهای تولیدی پوشاک خلخال به تسهیلات بانکی بیشتر این تسهیلات از محل تسهیلات اعتباری شرکت شهرکهای صنعتی استان اردبیل تامین شده و در اختیار تولید کنندگان قرار خواهد گرفت.
سرپرست استانداری اردبیل همچنین با اشاره به خرید پنج هکتار زمین از سوی یک سرمایه گذار بخش خصوصی در حوالی شهرک صنعتی خلخال گفت: سرمایه گذار این طرح می تواند با پرداخت تنها 10 درصد از هزینه انتفای زمین والحاق آن به شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل در آینده از خدمات زیرساخت و سایر خدمات ارائه شده این شهرک بهره مند شود.
وی با اشاره با ایجاد اشتغال یک هزار نفری طرح فرشبافی خلخال از سوی سرمایه گذار بخش خصوصی که با همکاری دولت و دستگاه های اجرایی شهرستان در حال اجرا است افزود: این طرح در چهار فاز اجرا و برابر با تفاهم نامه امضا شده با سرمایه گذار طرح 20 درصد از سرمایه مورد نیاز اجرای آن از سوی سرمایه گذار و 80 درصد نیز به صورت تسهیلات بانکی از سوی دولت تامین خواهد شد.
عباسی اظهار کرد: هم اکنون 250 نفر در راستای این طرح از سوی سرمایه گذار و با تامین محل آموزش از سوی فرمانداری خلخال دوره آموزشی فرشبافی به روش جدید را پشت سرگذاشته و بزودی با تحویل امکانات قالیبافی از سوی مجری طرح کار خود را در زمینه فرشبافی آغاز و در ادامه تعداد افراد شاغل در این بخش به یک هزار نفر افزایش خواهد یافت.
دکتر بشیر خالقی ، نماینده مردم شهرستان های خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه از پیگیری برای حل مشکل تعطیلی کارخانه نئوپان خلخال خبرداد.
او گفت: مشکل دریافت حق بیمه بیکاری کارگران این کارخانه برطرف شده و مشکل بازگشت مجدد کارخانه به خط تولید و اشتغال مجدد کارکنان رسمی بیکار شده این واحد تولیدی که چهار ماه حقوق دریافت نکرده اند نیز در جلسه ای که هفته آینده با حضور مسوولان بنیاد مستضعفان کشور در خلخال برگزار می شود، بررسی و حل خواهد شد.
وی با انتقاد از عملکرد ضعیف سرمایه گذار بخش خصوصی تفرجگاه اندبیل خلخال گفت: این سرمایه گذار که از نفوذ خود در دستگاه های دولتی استفاده و بیش از 10 هکتار از اراضی ملی و جنگلی را به بهانه ایجاد امکانات گردشگری تصاحب کرده پس از گذشت بیش از 5 سال از واگذاری اراضی هیچ اقدامی در این منطقه گردشگری نکرده است.
وی اظهار کرد: با توجه به اینکه کار این شخص رانت خواری محسوب می شود جهاد کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل نسبت به خلعیت این سرمایه گذار از طرح واگذاری باید سریع اقدام کنند.
در جلسه امروز ستاد تسهیل و رفع موانع تولید خلخال طرح های ایجاد اقامتگاه بین راهی توسط سرمایه گذار بخش خصوصی در جاده اردبیل به سرچم در داخل حوزه استحفاظی خلخال ، طرح گردشگری بام شهر خلخال ، طرح راه اندازی کارخانه فرآوری لبنیات و بسته بندی مواد غذایی و محصولات کشاورزی و چند طرح تولیدی دیگر با حضور صاحبان وسرمایه گذاران طرح ها و نیز مدیران اجرایی استان بررسی و سرپرست استانداری اردبیل به ارائه تسهیلات بانکی به این واحدها و مساعدت لازم برای رفع موانع اداری آنها تاکید کرد.
خبرنگار: بهرام نقی زاده ** انتشار دهنده: گیتی طالبی
7119/6018

اقتصاد

ستاد تسهیل خلخال

عباسی

اردبیل


منبع : ایرنا


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : خلخال - سرمایه - اردبیل - تسهیلات - تولید - تولیدی - واحدهای - بانکی - استان - خصوصی - صنعتی - ایجاد - صاحبان - اشتغال - عباسی - کارخانه - اختیار - استانداری - شهرستان - پوشاک - گردشگری - تامین - فرشبافی - سرپرست - اظهار - افراد - تسهیل - موانع - اشاره - امکانات - دستگاه - دریافت - اجرایی - نکرده - واگذاری - کشاورزی - تولیدکنندگان - اراضی - بررسی - ارائه - آینده - راستای - افزایش - اعتباری - توسعه - بیکار - تعداد - واحدها - هکتار - افزود - کنندگان - فرمانداری - حمایت - خدمات -

نظر شما در مورد : تسهیلات ویژه بانکی در اختیار تولیدکنندگان استان اردبیل قرار می گیرد

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها