مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 202458 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 20 مهر 1396 -ساعت : 20:14

چاپ به اشتراگ گذاشتن

ذوالقدر: جدایی اقلیم کردستان از عراق دوام نمی‌آورد

مازندمجلس: سیاست > احزاب و شخصیت‌ها - تسنیم نوشت: محمدباقر ذوالقدر عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب گفت: به نظر من جدایی اقلیم کردستان دوام نمی‌آورد.
مازندمجلس:وی در مراسم ترحیم جلال طالبانی رئیس جمهو سابق عراق در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جلال طالبانی از شخصیت‌های ممتاز و بی‌بدیل کرد بود و در همه مناطق کردی که در عراق، ایران، ترکیه و سوریه نظیر نداشت. لذا فقدان ایشان برای کردها و منطقه ما بسیار تأسف بار است.

وی افزود: این مسائلی که در حوزه کردی امروزه وجود دارد به دلیل فقدان وزنه قوی مثل جلال طالبانی است. ایشان از اولین سال‎های انقلاب و دوران جنگ هم‌پیمان جدی جمهوری اسلامی بودند. همچنین در جریان جنگ با صدام نیز برای کمک به ایران ورود کردند و به رغم اینکه گروه‌های دیگر اغراض مادی داشتند و به دنبال منافع خود بودند ایشان مردانه وارد میدان شد و تا آخر ایستاد و مزد خود را که آزادی مردم عراق و کرد بود، دریافت کرد.

عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب با اشاره به نقش جلال طلبانی در حل بحران های اولیه عراق در زمان ریاست جمهوری خود خاطرنشان کرد: بعد از سقوط صدام ایشان رئیس جمهور عراق بودند و وجود ایشان بیش از آنکه برای مردم کرد منفعت داشته باشد، برای مردم عراق سودمند بود.

وی در مورد آینده جدایی کردستان نیز خاطرنشان کرد: من تصور نمی‌کنم که این موضوع دوام بیاورد، دولت و ملت عراق و حتی مردم اصیل کرد به این حرکت پایبند نیستند. همچنین کشورهای همسایه کردستان عراق نیز هیچ کدام خواهان چنین اتفاقی نیستند، ولی خسارت آن را باید مردم کرد عراق بپردازند.

2727


منبع : خبرآنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : کردستان - طالبانی - خاطرنشان - نیستند - همچنین - انقلاب - فقدان - جدایی - جمهوری -

مطالب مرتبط با : ذوالقدر: جدایی اقلیم کردستان از عراق دوام نمی‌آورد
نظر شما در مورد : ذوالقدر: جدایی اقلیم کردستان از عراق دوام نمی‌آورد

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها