مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 202461 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 20 مهر 1396 -ساعت : 21:15

چاپ به اشتراگ گذاشتن

موضوع بیمه نامه زائرین اربعین:

مازندمجلس: خبرگزاری میزان- موضوع بیمه نامه اربعین عبارتست از پوشش بیمه ای عمر زمانی (فوت به هر علت)، فوت یا نقص عضو و از کارافتادگی دایم کلی یا جزیی ناشی از حوادث و درمان کلیه بیمه شدگانی که از طریق سامانه سماح ثبت نام نموده و از مرزهای قانونی کشور به قصد شرکت در زیارت اربعین حسینی به کشور عراق مسافرت می‌نمایند.
مازندمجلس:

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، موضوع بیمه نامه اربعین عبارتست از پوشش بیمه ای عمر زمانی (فوت به هر علت)، فوت یا نقص عضو و از کارافتادگی دایم کلی یا جزیی ناشی از حوادث و درمان کلیه بیمه شدگانی که از طریق سامانه سماح ثبت نام نموده و از مرزهای قانونی کشور به قصد شرکت در زیارت اربعین حسینی به کشور عراق مسافرت می‌نمایند.

تعریف حادثه: منظور از حوادث موضوع این بیمه نامه، هر واقعه ناگهانی ناشی از عامل خارجی است که بدون قصد و اراده بیمه شده در مدت بیمه رخ دهد و منجر به جرح، نقص عضو، از کارافتادگی یا فوت بیمه شده گردد. با توجه به شرایط کشور عراق خطرات ناشی از اقدامات تروریستی و درگیری های داخلی در کشور عراق نیز مشمول پوشش های این بیمه نامه می‌باشد.

منظور از نقص عضو یا از کارافتادگی دایم کلی یا جزیی عبارتست از: قطع، تغییر شکل یا از دست دادن توانایی انجام کار عضوی از اعضای بدن که به علت حوادث تحت پوشش بیمه نامه به وجود آید و وضعیت دایم و قطعی داشته باشد.


منبع : میزان


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : حوادث - کارافتادگی - موضوع - اربعین - منظور - عبارتست -

نظر شما در مورد : موضوع بیمه نامه زائرین اربعین:

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها