مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 202504 -تاریخ انتشار : جمعه 21 مهر 1396 -ساعت : 10:13

چاپ به اشتراگ گذاشتن
ترامپ حرف‌های عجیب و غریب کم نزده  است/ در تار عنکبوتی آمریکایی‌ها قرار نمی‌گیریم

علی لاریجانی:

ترامپ حرف‌های عجیب و غریب کم نزده است/ در تار عنکبوتی آمریکایی‌ها قرار نمی‌گیریم

مازندمجلس: رئیس مجلس شورای اسلامی با عامی و مقطعی خواندن رفتارهای رجال سیاسی آمریکا تاکید کرد: جمهوری اسلامی با طمانینه همه موضوعات را رصد کرده و مطابق منافع ملت تصمیم‌گیری می‌کند.
مازندمجلس: رئیس مجلس شورای اسلامی با عامی و مقطعی خواندن رفتارهای رجال سیاسی آمریکا تاکید کرد: جمهوری اسلامی با طمانینه همه موضوعات را رصد کرده و مطابق منافع ملت تصمیم‌گیری می‌کند.

به گزارش ایلنا، علی لاریجانی در بدو ورود به فرودگاه سن پترزبورگ در توضیح علت حضور در صد و سی و هفتمین اجلاس مجمع عمومی اتحادیه بین‌المجالس گفت: شرکت در دو کنفرانس از اهداف حضور در صد و سی و هفتمین اجلاس مجمع عمومی اتحادیه بین‌المجالس است؛ کنفرانس فردا مربوط به همکاری‌های امنیتی است که روسای مجالس چند کشور در روسیه حضور دارند، این از بخش‌هایی است که همیشه مورد توجه ما بوده که کشورهای منطقه بتوانند روابط نزدیک‌تر برای ایجاد صلح و امنیت با هم داشته باشند البته ما به عنوان مهمان ویژه می‌آییم و عضو نیستیم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه شرایط منطقه و اوضاع بین المللی دچار به هم ریختگی‌هایی در سطوح مختلف است رایزنی‌های سیاسی و گفت‌وگوهایی که بتواند شرایط امنی را برای دنیا به وجود بیاورد موضوع مهمی است که ذهن سیاستمداران را به خود جلب کرده است.

رئیس‌ مجلس با یادآوری حضور در کنفرانس بین‌المجالس اظهار داشت: موضوع اصلی در کنفرانس بین‌المجالس که ذهن روسای مجالس را به خود جلب کرده، مسئله تنوع فرهنگی و قومی است که می‌تواند زمینه‌ساز صلح و امنیت باشد. این از آن جهت موضوع مهمی است که گاه شما مشاهده می‌کنید مسائل قومی و دینی ابزاری برای به هم ریختگی امنیتی و به هم زدن شرایط منطقه‌ای و جهانی شده است، گاهی این جدایی‌ها و تجزیه‌طلبی‌ها چه در اروپا و چه در منطقه آسیا ریشه‌های قومی و دینی پیدا می‌کند یا برخی اقدامات تروریستی که امنیت را برهم می‌زند سوار بر موضوع دینی می‌‌ شود.

لاریجانی ادامه داد: بنابراین تنوع و تکثر قومی و دینی هم می‌تواند مقوم صلح باشد و امنیت را عمیق‌تر کند و هم می‌تواند ابزاری در اختیار قدرت‌های مختلف برای سوء استفاده باشد؛ لذا می‌تواند موضوع جذابی برای آینده جهان باشد از این جهت انتخاب خوبی است که در این کنفرانس مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: تبعا به خاطر شرایط متفاوت در صحنه بین‌الملل مخصوصا در یک سال اخیر و برخی از تحولات منطقه‌ای این کنفرانس می‌تواند بسترساز رایزنی خوبی باشد.

رئیس مجلس تاکید کرد: گفت‌وگو با مسئولان روسیه و کشورهای دیگر که به این دو کنفرانس می‌آیند مجالی است که ایران می‌تواند در حوزه‌های مختلف از جمله همکاری‌های اقتصادی دوجانبه از آن بهره گیرد.

لاریجانی در پاسخ به سوالی درباره طرح موضوع عدم تایید پایبندی ایران به برجام از سوی دونالد ترامپ تصریح کرد: طرح این موضوعات از سوی آقای ترامپ خیلی چیز عجیبی نیست چون در این مدتی که ایشان سرکار آمده حرف‌های عجیب و غریب کم نزده اما خیلی چیز مهمی نیست.

وی با بیان اینکه این اظهارات به اعتبار آمریکایی‌ها بسیار لطمه می‌زند، خاطرنشان کرد: دیدید که مسئولان اروپایی و کشورهای دیگر این رفتار را تقبیح کردند ضمنا فرصت خوبی برای ایران به وجود می‌آید که تحولات دیگر را رقم بزند. ضمن اینکه این مسئله همچنان یک موضوع مورد بحثی است که قصد از این کار چه می‌تواند باشد و چه هدفی را می‌خواهند دنبال کنند. سناریوهای مختلفی در این نوع برخورد مطرح است، مساله مهم این است که این موضوع در ایران با طمأنینه مورد بررسی قرار گرفته، ما اینگونه رفتارهای عامی و مقطعی که متأسفانه رجال سیاسی آمریکا دچارش شده‌اند را در ایران نمی‌پسندیم و دلیلی نمی‌بینیم که در اینگونه رفتارها خودمان را در تار عنکبوتی آنها قرار دهیم.

رئیس مجلس تاکید کرد: در این جریان، موضوعات را با دقت رصد می‌کنیم و آنچه که منطبق بر منافع ملت باشد تصمیم می‌گیریم ولی فکر نمی‌کنیم اضطرابی که گاهی رسانه‌های مختلف دامن می‌زنند خیلی مبنای درستی داشته باشد چون اینگونه رفتارهای مقطعی و آنی که بعضی از مسئولان آمریکایی ترغیب شده‌اند به این رفتارها، پاسخ‌های بسیار روشنی می‌تواند داشته باشد و در فرصت‌های مناسب می‌شود راجع به آن صحبت کرد و خیلی حرف مهمی نیست.


منبع : ایلنا


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : موضوع - می‌تواند - کنفرانس - مختلف - شرایط - مجلس - لاریجانی - امنیت - اینکه - بین‌المجالس - مسئولان - کشورهای - اینگونه - منطقه - ترامپ - مقطعی - رفتارهای - تاکید - سیاسی - موضوعات - تحولات - شده‌اند - رفتارها - بسیار - می‌زند - ابزاری - منطقه‌ای - مسئله - روسای - آمریکا - منافع - می‌کند - اسلامی - آمریکایی‌ها - حرف‌های - عنکبوتی - هفتمین - اجلاس - مجالس - روسیه - امنیتی - همکاری‌های - عمومی - اتحادیه - ادامه -

نظر شما در مورد : ترامپ حرف‌های عجیب و غریب کم نزده است/ در تار عنکبوتی آمریکایی‌ها قرار نمی‌گیریم

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها