0

تاریخ انتشار : پنج شنبه 04 آبان 1396 - ساعت : 07:56

کد مطلب: 205905 چاپ به اشتراگ گذاشتن

ترامپ امروز اسناد ترور کندی را منتشر می کند /بسیار جالب است

مازندمجلس: رییس جمهور آمریکا اعلام کرد، دولت او امروز (پنجشنبه) اسناد مربوط به ترور جان اف کندی را منتشر می کند.

مازندمجلس: به گزارش نامه نیوز به نقل از شبکه خبری سی.ان.ان، دونالد ترامپ اعلام کرد که امروز (پنجشنبه) و با پایان یافتن زمان تعیین شده از سوی کنگره برای اتخاذ تصمیم مربوطه، اسناد طبقه بندی شده مربوط به ترور جان اف کندی، رییس جمهوری پیشین آمریکا در اختیار عموم قرار می گیرد.
ترامپ در توییتر خود نوشت: انتشار اسناد ترور جان اف کندی که از مدت ها پیش انتظار آن می رفت، پنج شنبه اتفاق خواهد افتاد. بسیار جالب است!
با این حال، رییس جمهوری آمریکا هنوز مشخص نکرده است که آیا اجازه انتشار تمامی این اسناد محرمانه را خواهد داد، یا تنها بخشی از آن. برخی از اعضای جامعه اطلاعاتی آمریکا از ترامپ خواسته‌اند از صدور اجازه انتشار کامل این اسناد محرمانه خودداری کند.
اسناد مربوط به ترور جان اف کندی، در آرشیو ملی ایالات متحده نگهداری می‌شود اما ۲۶ اکتبر (۴ آبان) طبقه‌بندی محرمانه آنها طبق قانون دسترسی آزاد به اطلاعات برداشته می‌شود.
با این حال، بر اساس قوانین ایالات متحده، رئیس‌جمهور این کشور مجاز است در صورتی که صلاح بداند، طبقه‌بندی محرمانه اسناد را تمدید کند.
آرشیو ملی ایالات متحده تاکنون اغلب اسناد مرتبط با ترور کندی را منتشر کرده اما بخشی از این اسناد تاکنون محرمانه مانده است.
جان اف کندی، سی‌وپنجمین رئیس‌جمهور ایالات متحده از حزب دموکرات بود که از ژانویه ۱۹۶۱ تا نوامبر ۱۹۶۳ در این مقام قرار داشت. او در ۲۲ نوامبر ۱۹۶۳ هدف سوء قصد مسلحانه قرار گرفت و کشته شد.
در سال‌های پس از ترور جان اف کندی، افرادی بسیار با طرح ابهامات گوناگون در مورد مرگ وی، نهادهای امنیتی آمریکا را به پنهان‌کاری در این خصوص متهم کرده‌اند.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #اسناد #محرمانه #ترامپ #ایالات #آمریکا #متحده #انتشار #بسیار #رئیس‌جمهور #طبقه‌بندی #تاکنون #نوامبر #امروز #منتشر #مربوط #اجازه #آرشیو #جمهوری

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : ترامپ امروز اسناد ترور کندی را منتشر می کند /بسیار جالب است