مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 202522 -تاریخ انتشار : جمعه 21 مهر 1396 -ساعت : 11:14

چاپ به اشتراگ گذاشتن
گرفتن مالیات از واحدهای مسکونی خالی از سکنه زمان می‌برد

وزیر راه و شهرسازی :

گرفتن مالیات از واحدهای مسکونی خالی از سکنه زمان می‌برد

مازندمجلس: در حالیکه سالهاست بحث وجود خانه‌های خالی از سکنه مطرح است، وزیر راه و شهرسازی از پیگیری برای اجرای دریافت مالیات از این واحدها خبر می‌دهد و می‌گوید: در حال تعقیب اجرای این برنامه هستیم، اما اجرای آن زمان می‌برد.
مازندمجلس:عباس آخوندی ، در پاسخ به این سؤال که بارها از وجود بیش از 2.5 میلیون واحد مسکونی خالی از سکنه در کشور و 500 هزار مسکن خالی از سکنه در تهران صحبت کرده‌اید، اما چرا اقدامی مثل دریافت مالیات از این واحدها برای ورود به بازار نمی‌کنید، گفت: وزارت راه و شهرسازی در حال تعقیب دریافت مالیات از واحدهای خالی از سکنه است، بنابراین اجرای آن تا حدودی زمان می‌برد. 

آخوندی ادامه داد: به هر حال این موضوع از وزارت امور اقتصادی و دارائی در حال پیگیری است و اقدامات آن در حال انجام است، اما زمان می‌برد. 

، آخوندی از دو سال پیش مدام از وجود واحدهای مسکونی خالی از سکنه در حدود 2،5 میلیون مسکن در کشور و حدود 500 هزار مسکن خالی از سکنه در تهران خبر می دهد اما هیچ گاه به طور مشخص از زمان اجرای برنامه ای برای اجباری کردن واحدهای ساخته شده و عرضه شدن این واحدها سخنی نگفته است.

اگر چه بارها مسئولان ارشد وزارت راه و شهرسازی و نمایندگان مجلس از تدوین طرحی برای اخذ مالیات از واحدهای مسکونی خالی از سکنه سخن گفته اند اما هر بار بعد از مدتی مجددا به فراموشی سپرده شده است.

*خانه های خالی از سکنه امسال مشمول مالیات می شود

حامد مظاهریان معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در تازه ترین اظهارنظر خود در خصوص واحدهای مسکونی خالی از سکنه در حاشیه همایش سیاستهای توسعه مسکن که هفته جاری برگزار شد در جمع خبرنگاران می گوید:حدود 2٫5میلیون خانه خالی در کشور وجود دارد که سهم شهر تهران حدود 490 هزار واحد است و نشان می دهد قیمت خانه ها بالاتر از توان خرید مردم است.
معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت : خانه های خالی از سکنه امسال مشمول مالیات می شود و در سال اول نیم درصد اجاره بها ،سال دوم یک درصد و سال سوم نیز 1٫5 درصد ، مالیات از خانه های اجاره ای دریافت می شود تا مردم تشویق شوند خانه ها را برای اجاره وارد بازار کنند.
وی تصریح کرد : با وزارت اقتصاد و سازمان امور مالیاتی هم گفتگوهایی شده است.

به نظر می رسد دریافت مالیات از واحدهای مسکونی خالی از سکنه مشکلاتی در اجرا دارد و برخی نیز علاقه ای به وارد شدن واحدهای مسکونی برای عرضه و یا اجاره که موجب تعادل عرضه و تقاضا می شود ندارند.


منبع : فارس


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مالیات - واحدهای - مسکونی - وزارت - شهرسازی - دریافت - اجاره - اقتصادی - می‌برد - تهران - آخوندی - اجرای - معاون - مشمول - امسال - بارها - خبرنگار - گفت‌وگو - خبرگزاری - میلیون - واحدها - بازار -

نظر شما در مورد : گرفتن مالیات از واحدهای مسکونی خالی از سکنه زمان می‌برد

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها