مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 202587 -تاریخ انتشار : جمعه 21 مهر 1396 -ساعت : 16:34

چاپ به اشتراگ گذاشتن

تاکید روسای مجالس ایران و روسیه بر تداوم همکاری در مبارزه با تروریسم/تشکر لاریجانی از مواضع مسکو

مازندمجلس: سیاست > مجلس - میزان نوشت: رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با رئیس دومای دولتی روسیه گفت: همکاری‌های خوبی بین ایران و روسیه در امر مبارزه با تروریسم به خصوص در سوریه داشته‌ایم که نتایج مناسبی داشته است.
مازندمجلس:علی لاریجانی که در راس هیاتی پارلمانی به سن پترزبورگ سفر کرده است، امروز جمعه با ویچسلاو والودین رئیس دومای دولتی روسیه دیدار و گفت و گو کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی به همکاری ایران و روسیه در حوزه مبارزه با تروریسم اشاره کرد و گفت: همکاری‌های خوبی بین ایران و روسیه در امر مبارزه با تروریسم به خصوص در سوریه داشته‌ایم که نتایج مناسبی داشته است. از ابتدا معتقد بودیم در سوریه راه‌حل سیاسی وجود دارد، اما برخی کشورها بحران ایجاد کردند؛ درحالی‌که ایستادگی ایران و روسیه راهگشا شد و امروز مذاکرات آستانه نشان از موفقیت ایران و روسیه در ایجاد راه‌حل سیاسی دارد.

لاریجانی به مبارزه با تروریسم در عراق اشاره کرد و گفت: تروریسم در حال ریشه‌کن شده است اما در سوریه هنوز مبارزه با تروریسم ادامه دارد. مبارزه با تروریسم امری مقطعی نیست؛ دو امر فرهنگی و استفاده ابزاری قدرت‌ها از تروریسم تأثیرگذار و مسیر راه را بحرانی‌تر کرده است؛ بنابراین همکاری‌های ایران و روسیه باید ادامه پیدا کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی به مواضع اخیر آمریکا اشاره کرد و گفت: آمریکا حرکتی را آغاز کرده که سبب بهم‌ریختگی بیشتر در دنیا می‌شود که نمونه آن تحریم روسیه و ایران و مواضع آمریکا درباره توافق هسته‌ای است؛ آمریکا در این مدت اخیر مکرراً توافق هسته‌ای را نقض کرده است.

لاریجانی از مواضع روسیه تشکر کرد و گفت: درواقع توافق هسته‌ای یک توافق دوجانبه نبوده است، بلکه توافق بین‌المللی بوده که در قطعنامه شورای امنیت نیز آمده است.  اینکه آمریکا بگوید توافق کشورها با تغییر دولت‌ها تغییر می‌کند، حرف کودکانه‌ای است؛ زیرا از این پس هیچ توافقی صورت نخواهد گرفت.

تاکید بر حضور موثر ایران در معادلات منطقه بخصوص مبارزه با تروریسم و مواد مخدر

در این دیدار  ویچسلاو والودین رئیس مجلس دومای دولتی روسیه نیز ضمن خوشامدگویی و استقبال از حضور دکتر لاریجانی در روسیه و شهر سن‌پترزبورگ، حضور ایران را در معادلات منطقه بخصوص در امر مبارزه با تروریسم و مواد مخدر مؤثر دانست و به ادامه روابط و همکاری‌های بین دو کشور تأکید کرد.

رئیس دومای دولتی روسیه افزود: زمینه‌های همکاری‌های دو کشور بخصوص پارلمان‌های دو کشور وجود دارد و باید در این راستا تلاش بیشتری صورت پذیرد.

سخنرانی رئيس مجلس در نشست پيمان امنيت دست‎جمعی 

حسین امیر عبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل در کانال تلگرامی‌اش نوشت؛

رئيس مجلس شورای اسلامی به عنوان مهمان ويژه در نشست پيمان امنيت دستجمعی در سنت پترزبورك روسيه شركت و سخنرانی‌كرد. در اين اجلاس روسای مجالس ارمنستان،بلاروس، تاجيكستان،قزاقستان،قرقيزستان‌ و اعضای ناظر از هند، چين، پاكستان، كوبا، صربستان و افغانستان شركت داشتند. مبارزه با تروريسم و پولشويي و تقويت نهادهای نظامی، انتظامی و قضايی كشورهای عضو در دستور كار اين نشست قرار داشت.

27212


منبع : خبرآنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : روسیه - تروریسم - مبارزه - توافق - مجلس - آمریکا - لاریجانی - همکاری‌های - شورای - مواضع - سوریه - بخصوص - هسته‌ای - اسلامی - ادامه - اشاره - دولتی - دومای - منطقه - معادلات - تغییر - مجالس - امنيت - روسای - همکاری - پيمان - ویچسلاو - سیاسی - راه‌حل - کشورها - ایجاد - تاکید - والودین - امروز -

نظر شما در مورد : تاکید روسای مجالس ایران و روسیه بر تداوم همکاری در مبارزه با تروریسم/تشکر لاریجانی از مواضع مسکو

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها