مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 202613 -تاریخ انتشار : جمعه 21 مهر 1396 -ساعت : 20:44

چاپ به اشتراگ گذاشتن

لاوروف از وزیر خارجه انگلیس برای سفر به روسیه دعوت کرد

مازندمجلس: وزارت خارجه انگلیس اعلام کرد: «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه از بوریس جانسون وزیر خارجه انگلیس برای سفر به روسیه در اواخر سال جاری میلادی برای گفت‌وگو در رابطه با تحولات بین‌المللی دعوت به عمل‌آورده است.
مازندمجلس: بوریس جانسون و سرگئی لاوروف آخرین بار در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در سپتامبر گذشته با یکدیگر دیدار کرده و اکنون زمان مهمی است تا دو کشور در رابطه با امنیت جهانی گفت‌وگو کنند.
به گزارش نامه نيوز، این بیانیه می‌ افزاید: دو کشور به ‌عنوان اعضاء دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد، نگرانی‌هایی را از جمله برنامه هسته‌ای و موشکی کره شمالی به اشتراک دارند. این سفر همچنین فرصت مهمی خواهد بود تا دو طرف در رابطه با توافق هسته‌ای ایران و سایر مسائل موردعلاقه ازجمله ثبات خاورمیانه و مهار تهدید علیه صلح بین‌المللی گفت‌وگو کنند.
بیانیه وزارت خارجه انگلیس با اشاره به اینکه لندن و مسکو در حوزه سیاست خارجی، به‌ویژه در رابطه با تحولات سوریه و الحاق کریمه به خاک روسیه اختلافات عمیقی را با یکدیگر دارند، دیدار وزرای خارجه دو کشور را حائز اهمیت توصیف کرد.
در همین حال بوریس جانسون وزیر خارجه انگلیس گفت: روسیه عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد است و ما بایستی در رابطه با مسائل امنیت بین‌الملل از ایران تا کره شمالی با یکدیگر گفت‌وگو کنیم. البته ما به مقابله با رویکرد روسیه در رابطه با مسائلی که با آن مخالف هستیم ازجمله اقدامات روسیه در سوریه و خشونت این کشور در اوکراین ادامه می‌دهیم؛ اما سفر من به مسکو فرصت را برای گفت‌وگو در رابطه با این مسائل و دیگر موضوعات به‌صورت رودررو فراهم خواهد آورد.
وی افزود: رابطه ما با روسیه ساده نیست. اما گفت‌وگو با روسیه سبب می‌شود تا اختلافاتمان را مدیریت کنیم و به نفع امنیت دو کشور و جامعه جهان همکاری کنیم. من امیدوارم از مسکو بازدید کنم، تا با دولت، مردم و نسل آینده روسیه همکاری کنیم.
آوریل گذشته بوریس جانسون در بحبوحه تنش ایجادشده میان مسکو و واشنگتن به دنبال حمله موشکی آمریکا به سوریه اعلام کرد که سفر برنامه‌ریزی‌شده‌اش را به روسیه لغو کرده است.محور سفر بوریس جانسون به روسیه، روابط لندن و مسکو و گفت وگو در مورد بحران های سوریه و اوکراین اعلام شده بود.منبع : نامه نیوز


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : روسیه - رابطه - امنیت - گفت‌وگو - بوریس - خارجه - جانسون - سوریه - مسائل - انگلیس - یکدیگر - ازجمله - اعلام - همکاری - اوکراین - دارند - شورای - دیدار - گذشته - لاوروف - بیانیه - موشکی - هسته‌ای - شمالی -

مطالب مرتبط با : لاوروف از وزیر خارجه انگلیس برای سفر به روسیه دعوت کرد
نظر شما در مورد : لاوروف از وزیر خارجه انگلیس برای سفر به روسیه دعوت کرد

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها