0

تاریخ انتشار : پنج شنبه 04 آبان 1396 - ساعت : 15:25

کد مطلب: 206020 چاپ به اشتراگ گذاشتن

معاون بهداشت وزارت بهداشت؛

سال گذشته یک میلیون و ۵۰۰ هزار تولد در کشور ثبت شد

مازندمجلس: خبرگزاری میزان- معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: در سال گذشته یک میلیون و ۵۰۰ هزار تولد در کشور ثبت شد و این نوزادان باید ۷۴ تا ۷۵ سال زندگی با کیفیت و مولد داشته باشند و یکی از مهمترین برنامه‌های وزارت بهداشت، ارتقای سلامت کودکان است.

مازندمجلس:

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، علیرضا رییسی در بیست و نهمین کنگره بین المللی بیماری‌های کودکان در مرکز طبی کودکان گفت: خوشحالیم که توانسته ایم شاخص مرگ در کودکان را کاهش دهیم، اما هنوز هم کافی نیست و باید به میزان‌های مشخص شده در سند چشم انداز و معادل کشور‌های پیشرو برسیم.

 

معاون بهداشت وزارت بهداشت تصریح کرد: باید توجه کنیم می‌خواهیم برای نوزادان زنده چه اقداماتی را انجام دهیم تا آن‌ها زندگی سالمی داشته باشند و 75 سال عمر کنند. این اقدامات نیاز به همکاری بین بخشی دارد چراکه عوامل اجتماعی زیادی مانند فقر، مسکن، شغل، بیکاری و ازدواج بر روی سلامت مردم موثر است.

 

رییسی یادآور شد: در اجرای طرح تحول سلامت، دسترسی به خدمات و مراقبت‌های بهداشتی برای مردم ایران به ویژه در مناطق محروم و مرزی، افزایش قابل توجهی داشت و توانستیم همزمان با گسترش شبکه بهداشت در کشور، شاخص‌های سلامت را بهبود دهیم، اما در حوزه درمان نیز باید به سطح بندی خدمات، اقتصاد سلامت و استقرار نظام ارجاع و پزشک خانواده توجه کنیم.

 

وی از نظام ارجاع و پزشک خانواده به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی وزارت بهداشت در دولت دوازدهم یاد کرد و افزود: خوشبختانه در دولت یازدهم زیرساخت‌های بسیار مناسبی برای استقرار نظام ارجاع در کشور ایجاد شد، اما اجرای نظام ارجاع، پیچیدگی‌های زیادی دارد و نیازمند زیرساخت است.

 

معاون بهداشت وزارت بهداشت از آغاز فاز اول نظام ارجاع در کشور در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: باید به نظام ارجاع به عنوان سیتسم هدایت صحیح بیماران توجه کنیم.

 

 رییسی خاطرنشان کرد: در وزارت بهداشت اولویت‌هایی مانند ترویج تغذیه با شیر مادر، ارتقای مراقبت‌های دوره‌ای کودکان، توجه به ارتقای کامل کودکان، ساماندهی بازار محصولات غذایی کم ارزش غذایی و تبلیغات ریز مغذی‌ها و همچنین پیشگیری از سوانح و حوادث کودکان در حال اجرا است.

به گفته وی سالانه 20 درصد از کودکان کمتر از 5سال در کشور در سوانح و حوادث جان خود را از دست می‌دهند.

 

معاون بهداشت وزارت بهداشت در پایان ضمن تاکید بر اهمیت توانمند سازی مادران، یادآور شد: مادران در همه زمینه‌ها در تربیت و سلامت فرزندان، نقش مهم و کلیدی دارند و باید تلاش خود را در جهت توانمندسازی آن‌ها به کار گیریم.


منبع : میزان

برچسب ها : #بهداشت #کودکان #وزارت #ارجاع #سلامت # معاون #خانواده #ارتقای #عنوان #سوانح #مادران #حوادث #غذایی #خدمات #زیادی #آن‌ها #مانند #یادآور #مراقبت‌های #اجرای #استقرار

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : سال گذشته یک میلیون و ۵۰۰ هزار تولد در کشور ثبت شد