0

تاریخ انتشار : پنج شنبه 04 آبان 1396 - ساعت : 16:13

کد مطلب: 206031 چاپ به اشتراگ گذاشتن

دیدار فرستاده سازمان ملل با فواد معصوم و عمار حکیم در بغداد

مازندمجلس: رئیس جمهور عراق و رهبر جریان حکمت ملی عراق با فرستاده سازمان ملل دیدار کردند.

مازندمجلس: طبق بیانیه صادر شده از سوی دفتر ریاست جمهوری عراق فواد معصوم، رئیس جمهور این کشور امروز (پنج‌شنبه) در کاخ السلام در بغداد میزبان یان کوبیس، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در عراق بود.
طبق این بیانیه، در این دیدار دو طرف به بررسی تحولات سیاسی و امنیتی اخیر عراق، راه‌های موفقیت در انتخابات آتی و نیز نقش سازمان ملل در آشتی، بازسازی‌ها در کشور و حمایت از آوارگان پرداختند.
معصوم در این دیدار بر اهمیت تکیه به اصل گفتگو و پایبندی کامل به قانون اساسی برای حل تمامی مشکلات و اختلافات موجود تاکید کرد و این امر را در حمایت از روند سیاسی، حفظ وحدت میان تمامی گروه‌های عراقی موثر دانست و در ادامه از تلاش‌های این نهاد بین‌المللی در این زمینه تقدیر کرد.
کوبیس نیز در این دیدار بر ادامه تلاش‌های سازمان ملل برای حمایت از خواسته‌های عراقی‌ها جهت برقراری اتحاد و ثبات در کشور و دستیابی به راه‌حل‌هایی برای تمامی مشکلات و موانع موجود تاکید کرد.
همچنین عمار حکیم، رهبر جریان حکمت ملی عراق در دیدار با کوبیس تلاش برای دستیابی به راه‌حل‌هایی را خواستار شد که تضمین کند دولت بدون استفاده از زور مسئولیت‌هایش را طبق قانون اساسی انجام دهد.
حکیم گفت: ما پیش از این بر اهمیت فراهم کردن شرایط برای آغاز گفتگویی جدی و جامع برای حل مشکلات بر اساس قانون اساسی و حفظ وحدت عراق تاکید کردیم.

منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #دیدار #اساسی #تمامی #مشکلات #تاکید #حمایت #قانون #معصوم #کوبیس #ادامه #تلاش‌های #دستیابی #راه‌حل‌هایی #موجود #سیاسی #بیانیه #بغداد #اهمیت

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : دیدار فرستاده سازمان ملل با فواد معصوم و عمار حکیم در بغداد