0

تاریخ انتشار : جمعه 05 آبان 1396 - ساعت : 08:56

کد مطلب: 206099 چاپ به اشتراگ گذاشتن

تیلرسون: بغداد در برابر نفوذ ایران مقاومت کند/ شکست داعش و آنچه در سوریه اتفاق می‌افتد پیروزی ایران نیست

مازندمجلس: وزیر خارجه آمریکا در اظهاراتی روز پنجشنبه از دولت عراق خواسته در برابر آنچه به ادعای وی «نفوذ ایران» است مقاومت کند.

مازندمجلس: «رکس تیلرسون»، وزیر خارجه آمریکا در اظهاراتی روز پنجشنبه از دولت عراق خواسته در برابر آنچه به ادعای وی «نفوذ ایران» است مقاومت کند.
وی در متنی که روی وب‌سایت وزارت خارجه آمریکا قرار گرفته به تشریح اهداف سفر منطقه‌ای خود به چند کشور از جمله عراق پرداخته و ادعاهای قبلی درباره ایران را نیز تکرار کرده است. 
تیلرسون در پاسخ به سوالی درباره اینکه چرا بعد از تلاش آمریکا برای نزدیک‌ کردن عربستان و عراق حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق راهی تهران شده گفت: «به نظرم بایستی واقع‌بین باشیم و این واقعیت را بپذیریم که عراق مرز بسیار گسترده‌ای با ایران دارد. بین دو کشور روابطی به قدمت چندین قرن در جریان است و ما قصد نداریم تمامی تماس‌های بین دو کشور را قطع کنیم.»
وی اضافه کرد: «چیزی که ما به عراقی‌ها می‌گوییم این است که 'شما بایستی ظرفیت‌های لازم را برای متکی شدن به خودتان و مقاومت در برابر آن نفوذ [ایران] به دست بیاورید.»
تیلرسون در بخش دیگری از این اظهارات گفت که آمریکا خواستار سوریه‌ای یکپارچه، منهای بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه است.  وی گفت: «حکمرانی خانواده اسد بر سوریه به پایان رسیده و تنها مسئله باقی مانده، نحوه اجرای آن است.»
وزیر خارجه آمریکا در ادامه مدعی شد شکست داعش و آنچه که در سوریه اتفاق می‌افتد را پیروزی ایران نمی‌داند بلکه آن را سوء استفاده ایران از سرزمین سوریه می‌داند.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #آمریکا #سوریه #تیلرسون #مقاومت #برابر #خارجه #بایستی #درباره #می‌افتد #اتفاق #پیروزی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : تیلرسون: بغداد در برابر نفوذ ایران مقاومت کند/ شکست داعش و آنچه در سوریه اتفاق می‌افتد پیروزی ایران نیست