مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 202729 -تاریخ انتشار : شنبه 22 مهر 1396 -ساعت : 09:50

چاپ به اشتراگ گذاشتن
ایران و روسیه از ابتدا معتقد به راه حل سیاسی در مساله سوریه بودند/  برخی کشورها با تروریسم بازی می‌کنند

لاریجانی در جمع خبرنگاران:

ایران و روسیه از ابتدا معتقد به راه حل سیاسی در مساله سوریه بودند/ برخی کشورها با تروریسم بازی می‌کنند

مازندمجلس: رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که ایران و روسیه از ابتدا معتقد به راه حل سیاسی در مسئله سوریه بودند گفت: ایران و روسیه نقش مهمی در سرکوب تروریست ها داشته اند.

مازندمجلس: رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که ایران و روسیه از ابتدا معتقد به راه حل سیاسی در مسئله سوریه بودند گفت: ایران و روسیه نقش مهمی در سرکوب تروریست ها داشته اند.

به گزارش ایلنا،‌ علی لاریجانی تروریسم را مشکل جهانی دانست و درباره ائتلاف ضدتروریسمی در جهان گفت: جنس این تروریست‌ها مهاجرت‌پذیری آنهاست ممکن است در جایی سرکوب شوند اما از جای دیگر سر در می‌آورند.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مبارزه با تروریسم باید توسط ائتلافی انجام شود که واقعا در عمل بخواهند این کار را انجام دهند نه اینکه در رسانه‌ها حرف درباره مبارزه با تروریسم بزنند ولی در عمل و در پشت صحنه پول و سلاح به تروریسم‌ها بدهند، این رفتار فریب دادن است و نتیجه‌ای نخواهد داشت.

وی افزود: برخی کشورها با تروریسم بازی می‌کنند.

لاریجانی به مذاکرات سوریه در ژنو و آستانه اشاره کرد و آنها را مورد مقایسه قرار داد و گفت: مذاکرات در ژنو پیش نرفت اما در آستانه پیش رفت زیرا کشورهای حاضر در مذاکرات آستانه مصمم به مبارزه با تروریسم بودند اما در ژنو ترکیب مخلوط بود و بنابراین پیش نمی‌رفت.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ارزیابی از اولین روز سفر به روسیه به انجام گفت و گو ها با مقامات روسیه اشاره کرد و گفت: در این دیدارها به گسترش روابط اقتصادی آن هم در شرایط بعد از تصویب برنامه ششم توسعه در ایران تأکید شد و راهکارهای توسعه روابط و اجرایی شدن تصمیم ها تبادل نظر شد.

لاریجانی افزود: از سوی دیگر گفت‌وگوهایی درباره مسئله هسته‌ای ایران و اقدامات دردسرساز آمریکا داشتیم، اقدامات یک جانبه‌ای که همه را عصبانی کرده است زیرا پشت پا زدن به همه اقداماتی است که همه این کشورها به نحوی در آن نقش داشته اند.

وی گفت: در این دیدارها همچنین در مورد تروریسم و مبارزه با آن گفت و گوهایی انجام شد به خصوص با روس‌ها مواضع و اقدامات هماهنگی داشته‌ایم و این مبارزه نیز موفق بوده است.

لاریجانی گفت: نگاه روس‌ها به این نگاه ایران نزدیک است و علاقمند به توسعه روابط اقتصادی با ایران هستند.

رئیس مجلس در ادامه به حضور و سخنرانی در نشست امنیتی منطقه اشاره کرد و گفت: ایران نظر خودش را درباره امنیت منطقه و چالش‌های موجود به خصوص درباره تروریسم بیان کرد.

وی افزود: کسانی در منطقه حضور یافتند که هر روز یک مسئله جدید می سازند؛ یک روز تروریسم و روز دیگر تجزیه طلبی راه می‌اندازند.


منبع : ایلنا


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تروریسم - لاریجانی - مبارزه - درباره - روسیه - مجلس - آستانه - مذاکرات - اشاره - توسعه - منطقه - اقدامات - روابط - افزود - کشورها - سوریه - شورای - اسلامی - مسئله - سرکوب - ابتدا - روس‌ها - معتقد - اقتصادی - دیدارها - سیاسی -

مطالب مرتبط با : ایران و روسیه از ابتدا معتقد به راه حل سیاسی در مساله سوریه بودند/ برخی کشورها با تروریسم بازی می‌کنند
نظر شما در مورد : ایران و روسیه از ابتدا معتقد به راه حل سیاسی در مساله سوریه بودند/ برخی کشورها با تروریسم بازی می‌کنند

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها