مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 202762 -تاریخ انتشار : شنبه 22 مهر 1396 -ساعت : 10:36

چاپ به اشتراگ گذاشتن
بروجردی:نقض برجام توسط آمریکا نشان‌دهنده غیر قابل اعتماد بودن آن برای همه جهانیان است

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی مطرح کرد؛

بروجردی:نقض برجام توسط آمریکا نشان‌دهنده غیر قابل اعتماد بودن آن برای همه جهانیان است

مازندمجلس: رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه ایران خط مقدم مبارزه با تروریسم است، اظهارات ضدایرانی ترامپ را یک فرافکنی بی‌ارزش خواند.

مازندمجلس: علاءالدین رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره سخنان ضدایرانی ترامپ، اظهار داشت: همه دنیا می‌دانند که امروز عامل اصلی بمباران‌های متعدد و جنگ‌های تحمیلی به کشورها از جمله عراق، سوریه، لیبی و یمن خود آمریکایی‌ها هستند زیرا این کشور، سیاست فعال نگه داشتن کارخانجات تسلیحاتی خود را دنبال می‌کند و بر همین اساس جنگ را طراحی و راه‌اندازی می‌کند تا بتواند به تجارت پرسود سلاح دستیابی پیدا کند.
نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی افزود: از آنجا که ترامپ یک تاجر حرفه‌ای است، بنابراین ویژگی جنگ‌طلبی آمریکا در این دوران بیش از گذشته نمود و ظهور پیدا کرده است و به همین دلیل آمریکا به منظور دور کردن خود از این اتهام، سعی می‌کند افکار عمومی را با سیاست فرافکنی به کشورهای مستقل به ویژه جمهوری اسلامی ایران، از واقعیت منحرف کند.
وی ادامه داد: همه می‌دانند که بنیانگذار القاعده و داعش و بسیاری از گروه‌های تروریستی آمریکایی‌ها هستند که در مقاطع مختلف و برای تحقق اهداف نامشروع خود در کشورها این گروهک‌ها را به وجود می‌آوردند.
عامل اصلی حمایت از پدیده شوم تروریسم خود آمریکایی‌ها هستند
بروجردی همچنین بیان کرد: هلی‌کوپترهای آمریکایی در حالی که داعش در سخت‌ترین شرایط در سوریه قرار داشت، اقدام به کشتن سران داعش کردند؛ این امر نمونه‌ای از حمایت همه‌جانبه آمریکا از گروه‌های ترویستی است و بنابراین متهم کردن جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشور خط مقدم مبارزه با تروریسم و متهم کردن ایران به ایجاد بی‌ثباتی در منطقه فقط یک فرافکنی بی‌ارزش است و جهان می‌داند که عامل اصلی حمایت از پدیده شوم تروریسم خود آمریکایی‌ها هستند.
آمریکا و هم‌پیمانانش بیشترین نقش را در حوادث متعدد تروریستی منطقه و جهان داشته‌اند
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره آن بخش از سخنان ترامپ که مدعی نقش ایران در حمله به سفارتخانه‌های آمریکا در دیگر کشورها بود، گفت: علیرغم اینکه کنگره آمریکا گزارش مفصلی از نقش عربستان در حادثه 11 سپتامپر داشت ولی اجازه ندادند در این مورد تحقیق یا گزارش آن علنی شود ولی حتی ترامپ این رخداد تروریستی را هم متوجه ایران کرده و این امر نشان می‌دهد که ترامپ سخنان و ادعاهای بسیار بی‌ارزشی را مطرح کرده؛ درحالیکه آمریکا و هم‌پیمانانش بیشترین نقش را در حوادث متعدد تروریستی منطقه و جهان داشته‌اند.
وی درباره موضع ترامپ علیه برجام نیز توضیح داد: نقض برجام توسط آمریکا در موارد متعدد، نشان‌دهنده غیر قابل اعتماد بودن آمریکا برای همه جهانیان است و اگرچه ترامپ در این موضع‌گیری، موضوع برجام را به کنگره احاله کرده ولی یک نوع فرار رو به جلو تلقی می‌شود.
در صورت کنار گذاشتن برجام از سوی آمریکا که مصداق پاره کردن آن تلقی می‌شود، ایران برجام را آتش خواهد زد
این نماینده مجلس تاکید کرد: اگر آمریکا بخواهد برجام را کنار بگذارد، مصداق بارز "پاره کردن برجام" است و در این صورت برای جمهوری اسلامی ایران راهی جز "به آتش کشیدن برجام" باقی نمی‌ماند لذا کنگره آمریکا در برابر آزمون مهم تاریخی قرار دارد.
وی تصریح کرد: آمریکا بداند امروز توانمندی ایران در عرصه فناوری هسته‌ای نسبت به قبل از توافق هسته‌ای بسیار بیشتر است و اگر قرار بر این باشد که ایران مجددا در این ریل حرکت کند، قطعا با سرعت بیشتری حرکت خواهد کرد.
بروجردی تاکید کرد: برای آمریکا و ترامپ، کره شمالی خوب است زیرا رئیس جمهور آمریکا عملا مروج و مشوق حرکت کشورها به سوی سلاح هسته‌ای هستند.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: جمهوری اسلامی ایران تنها کشوری است که علاوه بر تعهدات در NPT و داشتن فتوای مهم مقام معظم رهبری در باب تحریم سلاح‌های هسته‌ای، به عدم گرایش به سوی چنین سلاح‌هایی متعهد است؛ ولی این مسائل در بازار آمریکا خریداری ندارد و برای آمریکا همان سیاست‌های کره شمالی خوب است که این‌گونه آمریکا را به چالش می‌کشد.


منبع : نامه نیوز


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : آمریکا - برجام - ترامپ - اسلامی - سیاست - آمریکایی‌ها - هسته‌ای - تروریستی - متعدد - جمهوری - کشورها - می‌کند - منطقه - تروریسم - گزارش - کنگره - خارجی - امنیت - کمیسیون - سخنان - درباره - حمایت - بسیار - تاکید - پدیده - حوادث - شمالی - مصداق - هم‌پیمانانش - بیشترین - داشتن - شورای - می‌دانند - جهانیان - اعتماد - نشان‌دهنده - امروز - سوریه - فرافکنی - بنابراین - نماینده - بروجردی - گروه‌های -

مطالب مرتبط با : بروجردی:نقض برجام توسط آمریکا نشان‌دهنده غیر قابل اعتماد بودن آن برای همه جهانیان است
نظر شما در مورد : بروجردی:نقض برجام توسط آمریکا نشان‌دهنده غیر قابل اعتماد بودن آن برای همه جهانیان است

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها