مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 202879 -تاریخ انتشار : شنبه 22 مهر 1396 -ساعت : 15:26

چاپ به اشتراگ گذاشتن

اجرای «سیمرغ» در فرانسه

اجرای «سیمرغ» در فرانسه«همایون شجریان» در پاریس می‌خواند

مازندمجلس:پروژه «سیمرغ» اثر حمید متبسم با آواز همایون شجریان در بخش جنبی جشنواره هنری پارسی زبانان اروپا در پاریس روی صحنه می‌رود.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، کنسرت «سیمرغ» اثر حمید متبسم که تاکنون اجراهای متعددی در ایران و نقاط مختلف دنیا از جمله هلند داشته، قرار است همزمان با برگزاری جشنواره هنری پارسی زبانان اروپا به مدت سه شب در پاریس به خوانندگی همایون شجریان اجرا شود.

در توضیح نحوه برگزاری کنسرت «سیمرغ» آمده است: کنسرت «سیمرغ» در زمره یکی از برجسته‌ترین آثار موسیقی سنتی ایران قرار دارد. با توجه به هدف برگزاری جشنواره هنری پارسی زبانان اروپا که ارتقا و حمایت از زبان و ادبیات پارسی در میان فارسی زبانان ایران، افغانستان و تاجیکستان است، برگزارکنندگان این جشنواره تصمیم گرفتند این کنسرت که قطعاتش برگرفته از شاهنامه فردوسی است بار دیگر در این رویداد هنری روی صحنه آورند. در این کنسرت اشعار فردوسی بر اساس داستان زال در دستگاه‌های چهارگاه، همایون، اصفهان، ماهور و نوا اجرا خواهد شد.»

نخستین جشنواره هنری پارسی زبانان اروپا ژانویه ٢٠١٨ در پاریس برگزار می شود.


منبع : موسیقی ایرانیان


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : سیمرغ - مرغ - زبانان - کنسرت - پارسی - جشنواره - همایون - پاریس - اروپا - برگزاری - شجریان - فرانسه - فردوسی - اجرای - متبسم - موسیقی -

نظر شما در مورد : اجرای «سیمرغ» در فرانسه«همایون شجریان» در پاریس می‌خواند

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها