مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 202915 -تاریخ انتشار : شنبه 22 مهر 1396 -ساعت : 17:07

چاپ به اشتراگ گذاشتن
ارسال لایحه «موافقتنامه کشتیرانی تجاری دریایی در دریای خزر بین ایران و قزاقستان» به مجلس

از سوی رئیس‌جمهور انجام شد؛

ارسال لایحه «موافقتنامه کشتیرانی تجاری دریایی در دریای خزر بین ایران و قزاقستان» به مجلس

مازندمجلس: رئیس جمهوری لایحه "|موافقتنامه کشتیرانی تجاری دریایی در دریای خزربین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری قزاقستان"|را برای طی تشریفات قانونی تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد.

مازندمجلس: رئیس جمهوری لایحه "موافقتنامه کشتیرانی تجاری دریایی در دریای خزربین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری قزاقستان"را برای طی تشریفات قانونی تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد.

به گزارش ایلنا، در نامه روحانی به رییس مجلس شورای اسلامی آمده است: لایحه "موافقتنامه کشتیرانی تجاری دریایی در دریای خزر بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری قزاقستان"که به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی در جلسه ۱۲/ ۶/ ۱۳۹۶ هیئت وزیران  به تصویب رسیده است، برای طی تشریفات قانونی به پیوست تقدیم می‌شود.

در مقدمه توجیهی این لایحه آمده است: با عنایت به اهمیت کشتیرانی در حمل و نقل کالا و مسافر و با توجه به تاثیر حمل و نقل از طریق دریا و تسهیل آن در گسترش فعالیت‌های تجاری و در راستای بهره‌گیری از امر یادشده در زمینه‌سازی برای رشد اقتصادی و به منظور فعال نمودن، توسعه و بهبود کارایی کشتیرانی تجاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری قزاقستان و تقویت و تعمیق همکاری‌های دو جانبه این لایحه جهت طی تشریفات قانونی تقدیم می‌گردد

بر اساس ماده واحده این لایحه موافقتنامه کشتیرانی تجاری دریایی در دریای خزر بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری قزاقستان مشتمل بر یک مقدمه و بیست و یک ماده به شرح پیوست تصویب و اجازه مبادله اسناد آن داده می‌شود.


منبع : ایلنا


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : جمهوری - لایحه - تجاری - اسلامی - کشتیرانی - قزاقستان - دریایی - موافقتنامه - دریای - تقدیم - تشریفات - قانونی - مقدمه - پیوست - تصویب - شورای -

مطالب مرتبط با : ارسال لایحه «موافقتنامه کشتیرانی تجاری دریایی در دریای خزر بین ایران و قزاقستان» به مجلس
نظر شما در مورد : ارسال لایحه «موافقتنامه کشتیرانی تجاری دریایی در دریای خزر بین ایران و قزاقستان» به مجلس

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها