طراحی و تولید مشترک خودرو با شرکت های معتبر خارجی/توقف تولید پراید

تاریخ انتشار : شنبه 06 آبان 1396 - ساعت : 15:01

کد مطلب: 206317 چاپ به اشتراگ گذاشتن

رییس هیئت مدیره سایپا اعلام کرد:

طراحی و تولید مشترک خودرو با شرکت های معتبر خارجی/توقف تولید پراید

مازندمجلس: کرج - ایرنا - رییس هیئت مدیره شرکت سایپا گفت که برنامه این شرکت طراحی و تولید مشترک خودرو به صورت 50 درصد محصولات داخلی و 50 درصد با برندهای خارجی و کاهش تدریجی و در نهایت توقف تولید پراید در اواخر سال 97است.

مازندمجلس: به گزارش ایرنا، محمد علی سید ابریشمی روز شنبه در جریان بازدید محمدعلی نجفی استاندار البرز از شرکت صنعتی ایران کاوه سایپا در شهرستان ساوجبلاغ، اظهار داشت: با واگذاری 50 هکتار از زمینی که در شمال شرکت ایران کاوه سایپا واقع است، ظرف 15 روز آینده قرارداد با طرف خارجی منعقد خواهد شد.
رییس هیئت مدیره شرکت سایپا همچنین گفت که این مجموعه در 2 سال آینده برای 3 هزار نفر به صورت مستقیم ایجاد اشتغال خواهد کرد.
23 نوع سواری در سایپا تولید می شود. شرکت سیتروئن نیز که به تازگی برای سرمایه گذاری مشارکت تولید خود را آغاز کرده است، در آینده نزدیک برای 400 هزار نفر فرصت شغلی ایجاد خواهد کرد.
توسعه محصولات از جمله برنامه های خط تولید سایپا به شمار می رود. طراحی تلفیقی سبک تولید خودروی ایرانی و خارجی برای رقابت پذیری با بازارهای جهانی از برنامه های محوری این مجتمع صنعتی به شمار می رود.
عزیز اکبریان رئیس کمیسیون صنایع مجلس نیز در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان البرز که در حاشیه این دیدار در ساوجبلاغ برگزار شد، بر لزوم فعال شدن هر چه بیشتر تصمیمات ستاد تسهیل به دبیری سازمان صنعت،معدن و تجارت تاکید کرد.
وی گفت: همه مسئولین باید فکری به حال اشتغال کنند چرا که طبق گفته مرکز آمار و کارشناسان کشور ما تا 9 سال آینده 15 میلیون جوان بیکار در کشور خواهد داشت که حتی اگر سالی یک میلیون شغل نیز ایجاد شود، باز کم است.
اکبریان گفت: شرکت های خودروساز باید به سمت مشارکت با خودروسازان خارجی بروند چرا که نه تنها ما توانایی استقلال در این زمینه را نداریم، بلکه اینگونه حتی اگر تحریمی هم صورت بگیرد سرمایه گذار نمی تواند سرمایه خود را رها کند و برود.
وی همچنین اظهارداشت: اگر بتوانیم از خام فروشی دست برداریم کشورهای دیگر منطقه نمی توانند با ما رقابت کنند و آمریکا هم نمی تواند ما را تحریم کند.
1535/6155خبرنگار:وحیده عسکری**انتشار دهنده:داریوش غفاری

اقتصاد

خودرو

سایپا

ایران کاوه


منبع : ایرنا

برچسب ها : #سایپا #تولید #خارجی #آینده #سرمایه #ایجاد #برنامه #مشارکت #تسهیل #تواند #میلیون #اکبریان #رقابت #همچنین #خودرو #طراحی #البرز #صنعتی #مدیره #ساوجبلاغ #اشتغال

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : طراحی و تولید مشترک خودرو با شرکت های معتبر خارجی/توقف تولید پراید