خراسان رضوی دارنده بیشترین سهم از اعتبارات صندوق کارآفرینی امید

تاریخ انتشار : یکشنبه 07 آبان 1396 - ساعت : 09:04

کد مطلب: 206549 چاپ به اشتراگ گذاشتن

گزارش ایرنا از پیامدهای سلفی گرفتن هنگام حوادث

خراسان رضوی دارنده بیشترین سهم از اعتبارات صندوق کارآفرینی امید

مازندمجلس: مشهد- ایرنا- مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید گفت: خراسان رضوی با 15 طرح بیشترین طرحهای مشارکتی روستایی و غیرروستایی و بیشترین سهم از اعتبارات این صندوق در طرحهای مزبور را در مقایسه با دیگر استانها به خود اختصاص داده است.

مازندمجلس: محمدرضا نوراللهیان شنبه شب در مراسم رونمایی از طرح ملی الگوی توسعه مشاغل خانگی در مشهد اظهار امیدواری کرد، بتوان در فرصت های دیگر اعتبارات بیشتری برای اشتغالزایی به خراسان رضوی اختصاص داد.
وی افزود: یکی از ویژگی های مطلوب طرح الگوی توسعه مشاغل خانگی حضور سازمان جهاد دانشگاهی به عنوان یکی از دست اندرکاران تسهیل گر است که به استانداردسازی و برندسازی محصولات مشاغل خانگی کمک شایانی می کند.
وی اظهار کرد: طرح الگوی توسعه مشاغل خانگی یکی از بهترین طرحهایی است که در چارچوب نظری می تواند ارائه شود.
نوراللهیان گفت: صندوق کارآفرینی امید در این طرح تنها یک عامل پرداخت تسهیلات نخواهد بود و در بخشهای مختلف از اشتغالزایی در این بخش حمایت می کند.
وی افزود: تفاوت این صندوق با بانک این است که پس از پرداخت تسهیلات به متقاضی او را رها نمی کند و تا حصول نتیجه از وی حمایت می نماید.
وی با اشاره به یکی از مشاغل خانگی با فرصت های فراوان اشتغال اظهار کرد: یک میلیون و 200 هزار کودک در هر سال متولد می شوند که در بخش ساخت اسباب بازی می توان سالانه سه یا 4 هزار فرصت شغلی ایجاد کرد.
وی ادامه داد: صنعت اسباب بازی از محصولات پتروشیمی و جزو مشاغل کم سرمایه و پراشتغال است که می تواند فرصت خوبی برای اشتغالزایی در کشور باشد.
قائم مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور نیز در این مراسم گفت: 40 درصد از اعتبارات سالانه این نهاد به مشاغل خرد و خانگی اختصاص دارد.
سید منصور برقعی افزود: براساس برنامه ریزی انجام شده، کمیته امداد امام خمینی (ره) باید در طول برنامه ششم توسعه، 700 هزار طرح اشتغالزایی اجرا کند که سهم مشاغل خانگی از این تعداد 40 درصد است.
وی اظهار کرد: امسال کمیته امداد امام خمینی (ره) برای خراسان رضوی 143 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته است و الگوی این نهاد برای پرداخت اعتبار و اشتغالزایی برای مددجویان مبتنی بر شناسایی مددجو، آموزش، پرداخت تسهیلات و نظارت های مستمر بر آن به مدت پنج سال است.
وی گفت: رویکرد این نهاد توانمندسازی مددجویان و خروج آنان از پوشش حمایتی به عنوان یک عنصر موثر در اجتماع است.
اجرای طرح ملی الگوی توسعه مشاغل خانگی در هشت استان شنبه شب طی مراسمی با حضور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مشهد آغاز شد.
7489 / 6053 خبرنگار: میترا عبداللهی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم

اقتصاد

اشتغال

صندوق کارآفرینی امید

خراسان رضوی


منبع : ایرنا

برچسب ها : #مشاغل #خانگی #الگوی #اشتغالزایی #توسعه #پرداخت #خراسان #اظهار #صندوق #تسهیلات #اعتبارات #افزود #امداد #کمیته #کارآفرینی #خمینی #مددجویان #سالانه #اعتبار #نورالله #برنامه #عنوان #اختصاص #مراسم #نوراللهیان #محصولات #تواند #اشتغال #حمایت #اسباب

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : خراسان رضوی دارنده بیشترین سهم از اعتبارات صندوق کارآفرینی امید


X https://sport45.site/