مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 203314 -تاریخ انتشار : دوشنبه 24 مهر 1396 -ساعت : 09:52

چاپ به اشتراگ گذاشتن
لاریجانی: ایران در صورت عدم بهره‌مندی از برجام نسبت به آن تجدیدنظر می‌کند

در حاشیه یکصد و سی هفتمین اتحادیه بین المجالس؛

لاریجانی: ایران در صورت عدم بهره‌مندی از برجام نسبت به آن تجدیدنظر می‌کند

مازندمجلس: رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اگر قرار باشد با رفتار نادرست ترامپ، ایران بهره‌ای از برجام نبرده و صرفا هزینه بپردازد، حتما در این موضوع تجدیدنظر خواهیم کرد.
مازندمجلس: علی لاریجانی در ادامه دیدارهای خود در حاشیه یکصد و سی و هفتمین اجلاس اتحادیه بین المجالس در روسیه در ملاقات با لاسینا زِربو دبیر اجرائی سازمان پیمان منع آزمایش هسته‌ای(CTBT)، اظهار داشت: ما هم عضو آژانس هستیم و هم در برجام تعهداتی را پذیرفته‌ایم، در موضوع برجام هم هزینه‌های بالایی را متحمل شده‌ایم، اگر قرار باشد با رفتار نادرست ترامپ بهره‌ای از برجام نبریم و صرفا هزینه بپردازیم حتما در این موضوع تجدیدنظر خواهیم کرد.
لاریجانی بیان کرد: فتوای مقام معظم رهبری صرفا در حرام دانستن کاربرد سلاح هسته‌ای نیست بلکه ایشان کاربرد سلاح‌های کشتار جمعی، بیولوژیکی و شیمیایی را حرام می‌دانند.
رئیس مجلس شوری اسلامی گفت: ما عضو سازمان بین المللی انرژی اتمی هستیم که تاکنون ۸ بار پایبندی ما را تائید کرده است اما ترامپ ادعا دارد که ایران به توافق پایبند نیست و کنگره باید تصمیم بگیرد، اگر قرار است ترامپ نظر بدهد پس سازمان انرژی اتمی چه مسئولیتی دارد.
زربو: هیچ کشوری نباید برای حذف برجام تلاش کند
لاسنا زربو نیز در این دیدار با بیان اینکه من همواره مواضع مثبت و سازنده جمهوری اسلامی ایران را در قبال پایبندی به برجام مورد توجه و تمجید قرار داده‌ام، تصریح کرد: برجام مهم ترین توافقی است که در این زمینه طی ۱۰ سال گذشته به انجام رسیده است و همه طرف‌ها باید برای حفظ آن تلاش کنند.
دبیر اجرائی سازمان پیمان منع آزمایش هسته‌ای با بیان اینکه فتوای مقام معظم رهبری در ایران مبنی بر حرام بودن استفاده از سلاح هسته‌ای موضوع بسیار مهم و درخور توجهی است، گفت: معتقدم برجام یک توافق بین المللی است و نباید یک کشور برای حذف آن تلاش کند.منبع : نامه نیوز


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : برجام - هسته‌ای - موضوع - لاریجانی - ترامپ - انرژی - المللی - پایبندی - توافق - اینکه - نباید - اسلامی - کاربرد - هستیم - پیمان - اجرائی - تجدیدنظر - رهبری - فتوای - آزمایش -

مطالب مرتبط با : لاریجانی: ایران در صورت عدم بهره‌مندی از برجام نسبت به آن تجدیدنظر می‌کند
نظر شما در مورد : لاریجانی: ایران در صورت عدم بهره‌مندی از برجام نسبت به آن تجدیدنظر می‌کند

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها