مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 203702 -تاریخ انتشار : سه شنبه 25 مهر 1396 -ساعت : 12:18

چاپ به اشتراگ گذاشتن
قائم مقام وزیر کشور: پدافند غیرعامل باید وارد زندگی مردم شود تا اگر تهدیدی متوجه کشور شد، بتوانیم با هزینه کمتری از آن تهدید خارج شویم

صبح امروز در دومین کنفرانس ملی توسعه پایدار و پدافند غیرعامل؛

قائم مقام وزیر کشور: پدافند غیرعامل باید وارد زندگی مردم شود تا اگر تهدیدی متوجه کشور شد، بتوانیم با هزینه کمتری از آن تهدید خارج شویم

اختصاصی مازندمجلس: به گزارش پایگاه خبری مازندمجلس ، سیدحسین هاشمی صبح امروز در دومین کنفرانس ملی توسعه پایدار و پدافند غیرعامل در وزارت کشور ، به خبرنپارپارلمانی ما گفت : پدافند غیرعامل یک نیاز کشور است و وقتی این نیاز را حس کنیم به طرف آن حرکت می کنیم

اختصاصی مازندمجلس: به گزارش پایگاه خبری پارلمانی مازندمجلس ، سیدحسین هاشمی صبح امروز در دومین کنفرانس ملی توسعه پایدار و پدافند غیرعامل در وزارت کشور ، به خبرنگار پارلمانی ما گفت : پدافند غیرعامل یک نیاز کشور است و وقتی این نیاز را حس کنیم به طرف آن حرکت می کنیم.

 

وی با اشاره به اینکه باید به فهم درست و مشترکی از پدافندغیرعامل برسیم و این فهم را به مردم منتقل کنیم افزود: در  این شرایط  می‌توان به تامین امنیت کشور و حفظ زیرساخت‌های کشور امیدوار بود.

 

قایم مقام وزیر کشور با بیان اینکه مسئولان باید فهم درستی از مساله پدافند غیرعامل داشته باشند و آن را به شکل درستی به مردم انتقال دهند، اظهار داشت: میتوانم بگویم اکثریت مردم از پدافند غیرعامل درک درستی ندارند. باید به کمک فضای مجازی و رسانه ها مردمی شدن پدافند غیرعامل را مردمی را دنبال کنیم؛ به گونه ای که بدون پدافند غیرعامل زندگی برایشان سخت شود. هر کجا مردم را وارد کردیم، موفق شدیم که مصداق آن هشت سال دفاع مقدس است. 

 

هاشمی با اشاره به حضور دانشگاه ها در همایش امروز تصریح کرد: خوشحالم مراکز علمی و دانشگاه ها وارد این مقوله شده‌اند چرا که تا زمانی که دانشگاه‌ها وارد نشوند توفیقی بدست نمی آید. وزارت کشور تلاش می‌کند مساله پدافند غیرعامل را توسعه و عملیاتی و برای استان‌ها و بخش‌های کشور آن را تعریف کند.

 

وی افزود: ما در تهران ساماندهی صنایع را شروع کردیم و این رویکرد باید در استان های دیگر نیز دنبال شوند. ساماندهی، نوسازی، استفاده از تکنولوژی و رقابت پذیری را در شهرکهای جدید در تهران دنبال کردیم. ما در تهران 450 هزار صنف و واحد خدماتی و تولیدی داریم که 50 درصد آنها بالای 50 نفر  نیرو داشتند. این  رویکرد ساماندهی باید با نگاه پدافندغیرعامل در سایر استانها الگو شود.

 

قایم مقام وزیر کشور تاکید کرد: من وقتی امکانات ستاد مدیریت بحران تهران را دیدم متوجه شدم که امکانات پاسخگوی شهر تهران نیست. من نگرانی خود را به وزیر کشور منتقل کردم و با تلاش وزیر کشور زمین هایی در اطرف حرم امام(ره) برای ستاد مدیریت بحران کشور و منطقه جانمایی شده‌اند.

 

هاشمی با اشاره به وضعیت منطقه ای خاطرنشان کرد: ما با تهدیدات منطقه ای و بین المللی روبرو هستیم. تهدیدات ترامپ را شنیدید. اینها توجه بیشتر به پدافند غیرعامل را می طلبد. باید زندگی مردمی و زیرساخت‌ها ایمنی سازی شوند.

گزارش از:ابراهیم حاتمی خبرنگارپارلمانی مازندمجلسلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : قائم مقام وزیر کشور: - بتوانیم با هزینه کمت -

نظر شما در مورد : قائم مقام وزیر کشور: پدافند غیرعامل باید وارد زندگی مردم شود تا اگر تهدیدی متوجه کشور شد، بتوانیم با هزینه کمتری از آن تهدید خارج شویم

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها