مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 203806 -تاریخ انتشار : سه شنبه 25 مهر 1396 -ساعت : 16:07

چاپ به اشتراگ گذاشتن
گروه موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه» نزدیک به معارضان تأیید کرد که شهر رقه مرکز استان رقه، معروف به پایتخت داعش در سوریه، تحت کنترل کامل نیروهای کُرد در آمد.

پایتخت داعش در سوریه سقوط کرد

گروه موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه» نزدیک به معارضان تأیید کرد که شهر رقه مرکز استان رقه، معروف به پایتخت داعش در سوریه، تحت کنترل کامل نیروهای کُرد در آمد.

مازندمجلس: گروه موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه» وابسته به معارضان این کشور امروز (سه شنبه) اعلام کردند شهر رقه به صورت کامل از کنترل داعش خارج شد.

مازندمجلس: روز دوشنبه، اعلام شده بود حدود ۹۰ درصد از شهر رقه از اشغال داعش آزاد شده و تقریبا ۳۰۰ داعشی در این شهر باقی مانده‌اند که بیشتر در بیمارستان و ورزشگاه این شهر حضور دارند.

«مصطفی بالی» سخنگوی نیروهای دموکراتیک سوریه با اعلام «آزادسازی ورزشگاه و بیمارستان» رقه، اعلام کرد که نیروهای کُرد با تسلط بر ورزشگاه و بیمارستان، عملات آخرین مواضع تحت اشغال داعش را تصرف کردند تا کل شهر رقه تحت کنترل نیروهای دموکراتیک سوریه در آید.

با بالا رفتن پرچم نیروهای دموکراتیک سوریه (که از حمایت ائتلاف آمریکا برخوردار بودند) در ورزشگاه رقه، عملا شهر رقه که به پایتخت خلافت داعش در سوریه معروف بود، از لوث عناصر تکفیری داعش پاکسازی شد. 

نیروهای دموکراتیک سوریه که متشکل از نیروهای کُرد و عربی هستند، از حدود چهار ماه قبل، یعنی از ماه ژوئن، عملیات پاکسازی رقه از داعش را آغاز کردند و سرانجام امروز موفق شدند اعلام کنند که شهر رقه از کنترل داعش به طور کامل خارج شد. 

رقه اولین شهر بزرگ سوریه بود در سال ۲۰۱۴ به دست گروه تروریستی داعش افتاد و به مرکزی برای عملیات‌های داعش در خارج تبدیل شد.

بعد از شکست داعش در موصل که به پایتخت این گروه تکفیری در عراق معروف بود، اکنون شکست در رقه بعد از شکست در دیرالزور، از مهم‌ترین شکست‌های این گروه تکفیری در سوریه است.

شکست‌های جدی داعش از سال ۲۰۱۶ به این سو، روند سریع‌تری به خود گرفت. این گروه حدود ۱۶ مکان مهم در سوریه و عراق و لیبی را از دست داد که از مهم‌ترین این شهرها، فلوجه، تدمر، جرابلس، منبج و سرت است.


منبع : خبرگزاری دانشجو


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : رقه - سوریه - داعش - سقوط -

نظر شما در مورد : گروه موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه» نزدیک به معارضان تأیید کرد که شهر رقه مرکز استان رقه، معروف به پایتخت داعش در سوریه، تحت کنترل کامل نیروهای کُرد در آمد.

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها