0

تاریخ انتشار : چهار شنبه 10 آبان 1396 - ساعت : 08:13

کد مطلب: 207494 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مرعشی به میزان خیر داد

حجم دارو‌های ارسالی به عراق، از ۶۰ به ۱۲۰ درصد افزایش یافت/ ممنوعیت حمل دارو‌های روانگردان و مخدر در زائران اربعین

مازندمجلس: خبرگزاری میزان- رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر گفت: در پی افزایش حجم زائران اربعین حسینی، میزان دارو‌های ارسالی به عراق، از ۶۰ درصد از به ۱۲۰ درصد افزایش یافت.

مازندمجلس:

علی مرعشی در گفت و گو با خبرنگار جامعه خبرگزاری میزان گفت: با افزایش استقبال مردم به حضور در مراسم پیاده روی اربعین حسینی، میزان دارو‌های انتقالی به کشور عراق نسبت به سال گذشته، به ۶۰ درصد و درنهایت به ۱۲۰ درصد افزایش یافت.


وی افزود: به منظور ارائه خدمات دارویی به زائران اربعین حسینی، ۱۲۰ نوع دارو به کشور عراق ارسال شده است با این وجود همه بیماران فشارخون، بیماری‌های خاص، دیابت و بیماران تنفسی باید دارو‌های مصرف روزانه خود را در حین سفر به همراه داشته باشند.


رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر خاطر نشان کرد: حمل قرص‌های کدئین دار، روان گردان و مخدر به عراق ممنوع است و از زائران تقاضا می‌شود چز دارو‌های خاص، از حمل ممنوعیات دارویی خودداری کنند.


وی عنوان کرد: به علت کمبود امکانات دیالیز و عدم خدمات رسانی سیستم بهداشت عراق به زائران، از بیماران کلیوی تقاضا می‌شود در مراسم راهپیمایی اربعین شرکت نکرده و سفر خود را به بعد موکول کنند.


مرعشی اذعان داشت: بیماری‌های تنفسی، تاول پا و گرفتگی عضلات علت بیشتر مراجعات زائران به مراکز درمانی هلال احمر است؛ بنابراین به منظور پیشگیری از بیماری‌های تنفسی، توصیه می‌شود زائران حتما از ماسک استفاده کرده و برای پیاده روی از کفش‌های مناسب استفاده کنند.


وی در پایان یادآور شد: در ۹ نقطه مسیر بین نجف و کربلا، مرکز درمانی هلال احمر دایر شده و در حال ارائه خدمات درمانی به زائران است.منبع : میزان

برچسب ها : #زائران #دارو‌های #اربعین #بیماری‌های #مرعشی #تنفسی #درمانی #بیماران #میزان #خدمات #افزایش #استفاده #تقاضا #منظور #مراسم #پیاده #حسینی #ارائه #دارویی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : حجم دارو‌های ارسالی به عراق، از ۶۰ به ۱۲۰ درصد افزایش یافت/ ممنوعیت حمل دارو‌های روانگردان و مخدر در زائران اربعین